KOffice/Tutorials/Artistic Text Shape/uk

Jump to: navigation, search

За допомогою цього посібника ви зможете ознайомитися з можливостями Форми художнього тексту. Хоча у цьому посібнику використано програму Karbon14, формою можна скористатися у інших програмах KOffice, вона працюватиме у подібний же спосіб.

За допомогою цього уроку ви

  • навчитеся створювати текстові форми;
  • навчитеся прив’язувати текстові форми до контурів.
Ktip.png
 
Підказка
Якщо бічної панелі у вікні програми не показано, ви можете або скористатися пунктом меню Параметри -> Прив’язки або контекстним меню (викликається клацанням правою кнопкою миші). Просто позначте відповідний пункт, щоб панель стала видимою.


Перший крок з текстовою формою

Add-artistic-text-shape.png Щоб додати форму художнього тексту, перейдіть до панелі Додати форму, натисніть піктограму Художній текст і перетягніть її на полотно.

Після додавання форми, ви можете змінити текст у ній і написати якусь цікавішу фразу. Щоб зробити це, вам слід активувати інструмент форми художнього тексту подвійним клацанням на щойно створеній формі або вибором інструменту Artistictext-tool.png на панелі інструментів. Змініть текст на текст, подібний до нашого.

Boring-artistic-text-shape.png
Оскільки наш текст має бути вражаючим, нам слід змінити шрифт. Зміну можна виконати за допомогою властивостей на панелі властивостей форми. Там ви можете змінити шрифт, стиль і Відступ, який визначатиме розташування тексту на формі контуру. Shape-properties-artistic-text-shape.png

Після зміни шрифту на "Steve", розміру та 30пт і параметра стилю на жирний на полотні ви побачите таку форму:

Cool-artistic-text-shape.png

Розташування тексту за контуром

Текст все ще виглядає занадто класично, його розташовано в одну лінію. Нам потрібен текст розташований вздовж кривої. Щоб зробити це, нам потрібно створити контур, наприклад, за допомогою інструменту малювання за довільним контуром Draw-freehand.png.

У вас має вийти щось таке:

Cool-artistic-text-shape-and-curve.png

Щоб прив’язати текст до кривої, вам слід задіяти інструмент художнього тексту подвійним клацанням лівою кнопкою миші на тексті або натисканням кнопки Artistictext-tool.png.

Після цього, якщо ви наведете вказівник миші на початок кривої, ви побачите зміну форми вказівника на руку. Вам слід клацнути лівою кнопкою миші на кривій. На панелі Параметрів інструменту стане доступною піктограма Прив’язки до контуру Artistictext-attach-path.png. Вам слід клацнути на цій піктограмі, щоб прив’язати текст до контуру. За допомогою пункту відступу на панелі Властивості форми ви можете змінити параметри так, щоб результат був схожим на цей:

Cool-curvy-artistic-text-shape.png

Від’єднати контур можна натисканням піктограми Artistictext-detach-path.png. Ви можете пересувати, обертати і змінювати текст. Якщо ви зміните параметри кривої, текст буде пересунуто відповідним чином.


This page was last modified on 16 September 2010, at 10:18. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.