Kdenlive/Підручник/Захоплення відео

This page is a translated version of the page Kdenlive/Manual/Capturing and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎dansk • ‎français • ‎português do Brasil • ‎Ελληνικά • ‎русский • ‎українська • ‎한국어

Захоплення відео

Note-box-icon.png
Зауваження
Під час портування на KF 5 було вилучено принаймні захоплення зображення за допомогою Firewire через брак розробників.


У Kdenlive передбачено функціональні можливості із захоплення відео із зовнішніх пристроїв; наприклад, Firewire, FFmpeg, захоплення з екрана та Blackmagic.

Налаштувати захоплення можна за допомогою сторінки Параметри -> Налаштувати Kdenlive -> Захоплення (докладніше про це можна дізнатися тут).

Визначити теку призначення для захоплених даних можна за допомогою вкладки Параметри -> Налаштувати Kdenlive -> Середовище -> Типові теки (докладніше про це тут).

Щоб захопити відео, виберіть монітор запису і виберіть пристрій для захоплення за допомогою спадного списку, розташованого внизу праворуч.

Kdenlive Capture video1.png

Firewire

Цим пунктом не можна скористатися у нових версіях Kdenlive. Скористайтеся dvgrab безпосередньо з термінала для захоплення відео з firewire.

Якщо вибрати цей пункт, програма захоплюватиме відео з пристроїв, з'єднаних за допомогою карток і кабелів firewire (також відомого як високошвидкісний послідовий канал IEEE 1394). Програма використовує dvgrab, а параметри роботи програми можна налаштувати після натискання піктограми з трьома рисками або вибору пункту меню Параметри -> Налаштувати Kdenlive. Див. налаштовування захоплення за допомогою Firewire.

Щоб виконати захоплення відео:

  • З'єднайте ваш пристрій із карткою firewire і переведіть його у режим відтворення.
  • Натисніть кнопку з'єднання Kdenlive Connect firewire button.png
  • Натисніть кнопку запису — зауважте, що вона має змінити колір на сірий, доки триватиме записування.
  • Натисніть кнопку запису ще раз, щоб припинити захоплення даних. Або просто натисніть кнопку «Стоп».
  • Щойно захоплення даних буде завершено, натисніть кнопку від'єднання Kdenlive Disconnect capture.png
  • У діалоговому вікні «Захоплені файли» натисніть кнопку імпортування, щоб автоматично імпортувати захоплені файли до контейнера проєкту.

Kdenlive Captured files dialog.png

Note-box-icon.png
Зауваження
Якщо ваш пристрій не розпочинає відтворювати пристрій джерела після натискання кнопки запису, ймовірно, вам слід запустити відтворення на вашому пристрої вручну, а потім натиснути кнопку «Запис».


FFmpeg

Здається, таким чином можна захопити зображення із встановленої вебкамери за допомогою Video4Linux2.

Захоплення зображення з екрана

За допомогою цього пункту можна захопити зображення з екрана вашого комп'ютера. У версії 0.9.2 для захоплення зображення буде використано програму recordMyDesktop. Із цією можливістю у версії 0.9.2 пов'язано ваду 2643.

У версії 0.9.3 захоплення відео з екрана виконується за допомогою програм ffmpeg. Для захоплення відео у версії 0.9.3 ffmpeg має бути зібрано із параметром --enable-x11grab. Саме таку версію ffmpeg включено до складу Ubuntu.

Щоб перевірити, чи належним чином зібрано програми у вашому дистрибутиві linux, віддайте команду ffmpeg -version у терміналі і пошукайте рядок --enable-x11grab серед виведених даних.[1]

Якщо ви захоплюєте зображення з екрана і використовуєте X246 з параметрами звуку, і програма завершує роботу у аварійному режимі, як це показано на знімку екрана…

Kdenlive Screen cap with audio crash.png

…потім спробуйте створити профіль для захоплення звуку, де -acodec pcm_s16le замінено на -acodec libvorbis -b 320k. Див. налаштовування Kdenlive.

Blackmagic

Цей пункт призначено для захоплення відео з карток захоплення відео Blackmagic від decklink. Впевненості у стабільній роботі цього коду ще немає. Див. ваду 2130.

Примітки

  1. Тепер маємо дві гілки розробки ffmpeg: Libav і ffmpeg.org. Версія ffmpeg з другої гілки виводить дані налаштовування, якщо віддати команду ffmpeg -version. Версія Libav цього не робить. Отже, цей метод перевірки щодо --enable-x11grab не працюватиме, якщо ви маєте справу із версією Libav.

This page was last edited on 1 August 2019, at 11:18. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.