Kdenlive/Підручник/Проекти і файли/Параметри проекту

This page is a translated version of the page Kdenlive/Manual/Projects and Files/Project Settings and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎dansk • ‎русский • ‎українська

Вікно параметрів проєкту

Це вікно можна відкрити за допомогою пункту Параметри проєкту у меню Проєкт. Вікно поділено на 3 вкладки.

Вкладка параметрів проєкту

Діалогове вікно параметрів проєкту

Діалогове вікно параметрів проєкту буде показано під час створення нового проєкту (Файл -> Створити). За його допомогою можна визначити всі основні властивості вашого проєкту. Ви також можете редагувати властивості поточного проєкту за допомогою пункту меню Проєкт -> Параметри проєкту.

Тека проекту

Відповідно до порад Довідника початкового рівня, вам варто створити для вашого проекту окрему теку. У цій теці міститимуться всі тимчасові файли, які програма використовуватиме під час редагування вашого проекту (мініатюри, проміжні кліпи тощо).

Профіль відео

Профіль відео визначить формат для вашого проекту. У Kdenlive передбачено список попередньо визначених форматів, наприклад DV / DVD PAL, HD 1080i 25 fps тощо.

Профіль визначає роздільну здатність зображення відео, а також співвідношення сторін зображення, простір кольорів та декілька інших параметрів.

Вам слід ретельно поставитися до вибору формату проєкту: виберіть такий формат, який найкраще відповідає тим даним, які ви хочете отримати. Під час виконання всіх наступних дій з проєктом (поєднання фрагментів, масштабування тощо). Досвідчені користувачі можуть створювати нетипові профілі проєктів за допомогою пункту меню Параметри -> Керування профілями проєктів.

Наприклад, якщо ви маєте намір створити DVD, вам слід скористатися профілем DVD з відповідною частотою кадрів (PAL / NTSC) і співвідношенням розмірів зображення (широкоекранне чи ні).

Доріжки

Ви можете визначити типову кількість звукових та відеодоріжок у вашому проекті. Пізніше можна додавати або вилучати доріжки у вже створеному проекті.

Мініатюри

Мініатюри звукових та відеоданих буде показано на монтажному столі. Показ мініатюр можна увімкнути або вимкнути за допомогою кнопок на смужці стану.

Проміжні кліпи

«Проміжні кліпи» — можливість, якою можна скористатися, якщо ваш комп’ютер недостатньо потужний для показу і редагування початкових відеокліпів (подібна можливість у інших програмах називається «автономне редагування» або «редагування зі зниженою якістю матеріалу»). Ця можливість буде особливо корисною під час роботи з даними у форматі HD AVCHD, для обробки яких потрібні значні ресурси.

Якщо увімкнено можливість Проміжні кліпи, Kdenlive автоматично створюватиме спрощені версії ваших початкових кліпів і використовуватиме ці версії під час редагування. Під час обробки вашого проекту Kdenlive замінить проміжні кліпи на початкові для остаточної обробки.

За допомогою пункту Створювати для відео, більших за можна наказати програмі створювати проміжні кліпи для всіх відео, доданих для проєкту, якщо ширина кадру перевищує вказане значення. Окремий пункт передбачено для обмеження розмірів зображень.

Ви також можете вручну увімкнути або вимкнути проміжні кліпи для кожного з кліпів у ієрархії вашого проекту: клацніть правою кнопкою миші на пункті кліпу з наступним вибором пункту Проміжний кліп.

Ви можете вибрати Профіль кодування для проміжних кліпів, який визначає розміри зображення, кодеки та бітову швидкість, використані для створення проміжного кліпу. Керувати профілями проміжних кліпів можна за допомогою діалогового вікна параметрів Kdenlive (Параметри -> Налаштувати Kdenlive -> Типові значення проекту).

Вкладка файлів проєкту

Kdenlive Project settings Project Files tab.png

За допомогою цієї вкладки ви можете керувати файлами, які є частиною проєкту. Ви можете вилучити проміжні кліпи та мініатюри, а також кліпи, які не використано у проєкті.

Зауваження: натискання кнопки Вилучити файли для невикористаних кліпів призводить до вилучення файлів з диска, а не лише з ієрархії проєкту. Якщо ви хочете просто вилучити невикористані кліпи з вашого проєкту, але не хочете вилучати їх з диска, скористайтеся пунктом меню «Проєкт -> Очистити проєкт».

Вкладка метаданих

На наведених нижче знімках можна бачити вміст вкладки Метадані у двох різних версіях Kdenlive. У версії 0.9.6 впроваджено кнопки для додавання і вилучення полів метаданих.

Kdenlive project settings metadata.png Kdenlive Metadata2.png
версії >=0.9.5 версії <= 0.9.6


Встановлені тут метадані буде записано до файлів, які будуть результатом обробки проєкту, якщо

у вікні обробки файлів буде позначено пункт експортування метаданих.

This page was last edited on 24 July 2019, at 13:43. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.