Kdenlive/Підручник/Монтажний стіл/Групування

This page is a translated version of the page Kdenlive/Manual/Timeline/Grouping and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎dansk • ‎русский • ‎українська

Групування

Групування кліпів надає вам змогу з'єднувати кліпи так, щоб їх можна було пересувати як групу зі збереженням взаємного розташування кожного з елементів групи.

Як групувати кліпи

Ви можете позначити декілька кліпів у приготуванні їх до групування, утримуючи натиснутою клавішу Shift і одночасно клацаючи лівою кнопкою миші або затисканням лівої кнопки миші із наступним перетягуванням вказівника монтажним столом.

Kdenlive Shift click drag to multi select.png

Щоб згрупувати позначені кліпи, скористайтеся пунктом меню Монтажний стіл -> Згрупувати кліпи або клацніть правою кнопкою миші на позначених кліпах і виберіть у контекстному меню пункт Згрупувати кліпи.

Розрізання згрупованих кліпів

Групування також корисне, якщо вам потрібно відокремити звукові доріжки і відеодоріжки і розрізати обидві доріжки у тій самій точці (наприклад, з метою збереження синхронізації відео і звуку).

Якщо ви розріжете відеокліп за допомогою інструмента леза, і з цим кліпом згрупований звуковий кліп, Kdenlive розріже звуковий кліп у тих самих місцях автоматично.

Kdenlive Grouped video audio.png
Kdenlive arrow right.png
Kdenilve Cutting grouped clips.png

Вилучення групування кліпів

Щоб скасувати групування кліпів, позначте групу кліпів і скористайтеся пунктом меню Монтажний стіл -> Розгрупувати кліпи.

Поширені питання і відповіді на них

П.: Якщо вилучити лише звукову доріжку?

Відповідь: Клацніть правою кнопкою на кліпі і виберіть у контекстному меню пункт Відділити звук. Звукові дані буде пересунуто на звукову доріжку і згруповано зі відеодоріжкою.

Kdenlive Grouped video audio.png

Клацніть правою кнопкою миші ще раз і виберіть у контекстному меню пункт Розгрупувати кліпи.

Далі ви можете вилучити лише звукову доріжку.

Крім того, ви можете зберегти звукові дані у кліпі і скористатися ефектом Виправлення звуку -> Вимкнути звук, щоб просто вимкнути звукову доріжку у кліпі.

Ще одним способом є вибір пункту Лише відео у меню «Кліп».


This page was last edited on 25 July 2019, at 14:42. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.