Difference between revisions of "Akonadi and AddressBook/pl"

(Importing a new version from external source)
(Importing a new version from external source)
Line 40: Line 40:
 
==A gdy więcej komponentów używa '''Akonadi'''?==
 
==A gdy więcej komponentów używa '''Akonadi'''?==
  
When the rest of the components move to '''Akonadi''', will all the data be under ~/.local/share? That should make backup easy. Well, contacts and mails are stored there now, I don't know what the plan for events/todos is, but it would make sense to store them there as well. We'll keep it in mind when discussion pops up!
+
Czy jeżeli pozostałe komponenty zostaną przeniesione do '''Akonadi''', wszystkie dane znajdą się w katalogu ~/.local/share? Ułatwiło by to wykonywanie kopii zapasowej. Kontakty i poczta już się tam znajdują. Nie znamy planów jeżeli chodzi o wydarzenia/listę zadań ale miało by to sens. Będzie to brane pod uwagę podczas dyskusji.
  
 
[[Category:System]]
 
[[Category:System]]

Revision as of 12:12, 17 September 2010

Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Deutsch • ‎English • ‎Nederlands • ‎català • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎galego • ‎italiano • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎svenska • ‎русский • ‎українська • ‎አማርኛ • ‎中文(中国大陆)‎ • ‎中文(台灣)‎

Te informacje dostarczył Tobias Koenig, programista KDE-PIM.

==Definicje== \

Przez prawdziwe dane mamy na myśli dane takie jak kontakty bądź wydarzenia. Są one umieszczone albo na serwerze pracy grupowej lub też w lokalnych plikach. Właściwie zależy to od zasobów które są w użyciu. Na przykład Osobiste kontakty przechowują dane w katalogu $HOME/.local/share/contacts podczas gdy zasób Vcard (którego nie polecamy) w $HOME/.kde/share/apps/kabc/std.vcf.

Dane pamięci podręcznej są kopiami prawdziwych danych umieszczonych w bazie danych w celu szybszego dostępu do nich. Baza danych również przechowuje metadane potrzebne do prawidłowego funkcjonowania Akonadi.

Dane konfiguracyjne to dane służące do konfiguracji serwera Akonadi i indywidualnych zasobów. Jeżeli chodzi o serwer, można je znaleźć w katalogu $HOME/.config/akonadi. Konfiguracja zasobów zwykle znajduje się w $HOME/.kde/share/config/akonadi_xyz_resourcerc# (xyz to nazwa zasobu, # to numer instancji).

Organizacja kopii zapasowych

Należy zdecydować jakie dane zachować. W przypadku wykonywania kopii zapasowej prawdziwych danych, należy wziąć pod uwagę zasoby, które są skonfigurowane. Kopia zapasowa serwera pracy grupowej powinna być wykonana na serwerze. Jeżeli chodzi o kontakty należy wykonać kopię katalogu $HOME/.local/share.

Ikona Akonadi na tacce systemowej umożliwia wykonanie kopii zapasowej i jej przywrócenie. Ta opcja wykonuje kopię danych z pamięci podręcznej, które mogą nie zawierać wszystkich danych! W przypadku wykonywania klonu systemu 1:1, można skopiować prawdziwe dane wraz z danymi z pamięci podręcznej żeby nie trzeba było ponownie wczytywać danych z zasobów (jak serwera pracy grupowej).

Sprawdzanie zasobów

Do Konfiguracji Akonadi można dostać się albo za pomocą KRunnera bądź też poprzez Akonadi na tacce systemowej -> Konfiguruj. Niektóre zasoby mogą być skonfigurowane.

Wpis nazwany Książka adresowa - książka adresowa KDE nie została jeszcze skonfigurowana.

Powstał w wyniki zapewnienia kompatybilności (prawdopodobnie stworzony przez narzędzie do migracji). Należy go usunąć!

std.vcf - Gotowy

Jest zasobem Vcard który domyślnie wskazuje na plik $HOME/.kde/share/apps/kabc/std.vcf. Nie powinieneś go używać, ponieważ nie korzysta z dobrodziejstw Akonadi.

Kontakty osobiste - rozłączony

To preferowany zasób dla lokalnych kontaktów, który wskazuje na

$HOME/.local/share/contacts

Note that this may say "Offline" when in fact you are using it. This is a display bug, and can safely be ignored.

A gdy więcej komponentów używa Akonadi?

Czy jeżeli pozostałe komponenty zostaną przeniesione do Akonadi, wszystkie dane znajdą się w katalogu ~/.local/share? Ułatwiło by to wykonywanie kopii zapasowej. Kontakty i poczta już się tam znajdują. Nie znamy planów jeżeli chodzi o wydarzenia/listę zadań ale miało by to sens. Będzie to brane pod uwagę podczas dyskusji.


This page was last edited on 17 September 2010, at 12:12. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.