Difference between revisions of "Akonadi and AddressBook/pl"

Line 15: Line 15:
 
Należy zdecydować jakie dane zachować. W przypadku wykonywania kopii zapasowej ''prawdziwych danych'', należy wziąć pod uwagę zasoby, które są skonfigurowane. Kopia zapasowa serwera pracy grupowej powinna być wykonana na serwerze. Jeżeli chodzi o kontakty należy wykonać kopię katalogu ~/.local/share.
 
Należy zdecydować jakie dane zachować. W przypadku wykonywania kopii zapasowej ''prawdziwych danych'', należy wziąć pod uwagę zasoby, które są skonfigurowane. Kopia zapasowa serwera pracy grupowej powinna być wykonana na serwerze. Jeżeli chodzi o kontakty należy wykonać kopię katalogu ~/.local/share.
  
Ikona '''Akonadi''' na tacce systemowej umożliwia wykonanie kopii zapasowej i jej przywrócenie. Ta opcja wykonuje kopię danych z ''pamięci podręcznej'', które mogą nie zawierać wszystkich danych! W przypadku wykonywania klonu systemu 1:1, można skopiować prawdziwe dane wraz z danymi z pamięci podręcznej żeby nie trzeba było ponownie wczytywać danych z zasobów (jak serwera pracy grupowej).
+
Ikona '''Akonadi''' na tacce systemowej umożliwia wykonanie kopii zapasowej i jej przywrócenie. Ta opcja wykonuje kopię danych z ''pamięci podręcznej'', które mogą nie zawierać wszystkich danych! W przypadku wykonywania klonu systemu 1:1, można skopiować prawdziwe dane wraz z danymi z pamięci podręcznej, żeby nie trzeba było ponownie wczytywać danych z zasobów (jak serwera pracy grupowej).
  
 
==Sprawdzanie zasobów==
 
==Sprawdzanie zasobów==

Revision as of 18:47, 27 September 2010

Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Deutsch • ‎English • ‎Nederlands • ‎català • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎galego • ‎italiano • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎svenska • ‎русский • ‎українська • ‎አማርኛ • ‎中文(中国大陆)‎ • ‎中文(台灣)‎

Tych informacji udzielił Tobias Koenig, programista KDE-PIM.

Definicje

Przez prawdziwe dane mamy na myśli dane takie jak kontakty bądź wydarzenia. Są one umieszczone albo na serwerze do pracy grupowej lub też w lokalnym systemie plików. Właściwie zależy to od używanych zasobów. Na przykład Osobiste kontakty przechowują dane w katalogu ~/.local/share/contacts podczas gdy zasób Vcard (którego nie polecamy) w ~/.kde/share/apps/kabc/std.vcf.

Dane pamięci podręcznej są kopiami prawdziwych danych umieszczonych w bazie danych w celu szybszego dostępu do nich. Baza danych również przechowuje metadane potrzebne do prawidłowego funkcjonowania Akonadi.

Dane konfiguracyjne to dane służące do konfiguracji serwera Akonadi i indywidualnych zasobów. Jeżeli chodzi o serwer, można je znaleźć w katalogu ~/.config/akonadi. Konfiguracja zasobów zwykle znajduje się w ~/.kde/share/config/akonadi_xyz_resourcerc# (gdzie xyz to nazwa zasobu a # to numer instancji).

Planowanie kopii zapasowych

Należy zdecydować jakie dane zachować. W przypadku wykonywania kopii zapasowej prawdziwych danych, należy wziąć pod uwagę zasoby, które są skonfigurowane. Kopia zapasowa serwera pracy grupowej powinna być wykonana na serwerze. Jeżeli chodzi o kontakty należy wykonać kopię katalogu ~/.local/share.

Ikona Akonadi na tacce systemowej umożliwia wykonanie kopii zapasowej i jej przywrócenie. Ta opcja wykonuje kopię danych z pamięci podręcznej, które mogą nie zawierać wszystkich danych! W przypadku wykonywania klonu systemu 1:1, można skopiować prawdziwe dane wraz z danymi z pamięci podręcznej, żeby nie trzeba było ponownie wczytywać danych z zasobów (jak serwera pracy grupowej).

Sprawdzanie zasobów

Do Konfiguracji Akonadi można dostać się albo za pomocą KRunnera bądź też poprzez Akonadi na tacce systemowej -> Konfiguruj. Niektóre zasoby mogą być już skonfigurowane.

Wpis nazwany Książka adresowa - książka adresowa KDE nie została jeszcze skonfigurowana.

Powstał w wyniki zapewnienia kompatybilności (prawdopodobnie stworzony przez narzędzie służące do migracji pomiędzy wersjami KDE). Należy go usunąć!

std.vcf - Gotowy

Jest zasobem Vcard który domyślnie wskazuje na plik ~/.kde/share/apps/kabc/std.vcf. Nie powinieneś go używać, ponieważ nie wykorzystuje dobrodziejstw Akonadi.

Kontakty osobiste - rozłączony

To preferowany zasób dla lokalnych kontaktów, który wskazuje na

$HOME/.local/share/contacts

Mimo, że zasób wskazuje, że jest rozłączony, może działać. Jest to drobny błąd, który można spokojnie zignorować.

Gdy więcej komponentów będzie korzystać z Akonadi

– Czy jeżeli pozostałe komponenty zostaną przeniesione do Akonadi, wszystkie dane znajdą się w katalogu ~/.local/share? Ułatwiło by to wykonywanie kopii zapasowej. Kontakty i poczta już się tam znajdują.
– Nie znamy planów jeżeli chodzi o wydarzenia/listę zadań ale miało by to sens. Będzie to brane pod uwagę.


This page was last edited on 27 September 2010, at 18:47. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.