Revision as of 08:39, 23 August 2013 by Fri (talk | contribs) (Created page with "| <menuchoice>Informace</menuchoice> || File:Hi48-action-info-amarok.png || Informace o nynějším zdroji médií. Umožňuje vám pohybovat se po internetových službá...")
Other languages:
English • ‎dansk • ‎galego • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎čeština • ‎українська

Pole s hudebními souvislostmi

Pole s hudebními souvislostmi je panel, do kterého můžete přidávat různé doplňky, jež nabízí informace a multimédia k nynější hudbě. Pro užitečné využití těchto malých programů je potřeba mít připojení k internetu, kterým jsou nataženy texty písní, informace, fotografie a dokonce i kytarové tabulatury, v závislosti na tom, které doplňky se rozhodnete zobrazit.

Používání pole s hudebními souvislostmi

Pole s hudebními souvislostmi, když se nehraje

Vyobrazeno je pole s hudebními souvislostmi, když se nepřehrává žádná skladba. Pokud je skryto, použijte pro jeho zobrazení Pohled -> Hudební souvislosti. Pole je rozděleno do dvou částí:

  • Panel s doplňky, kde můžete pracovat s některými z doplňků, například upravovat texty písní nebo měnit nastavení.
  • Spodní část panelu, kde můžete doplňky rozbalit a sbalit a zacházet s nimi různými způsoby, jakmile klepnete na ikonu Nastavit doplňky Icon-configure.png.
Nastavení doplňků
Amarok 2.8 AppletExplorer default.png

Když klepnete na Icon-configure.png ve spodní části panelu, pole s hudebními souvislostmi se lehce změní; každá karta s doplňkem dostane ikonu Icon-application-exit.png , na kterou můžete klepnout, abyste jej odstranili, a objeví se seznam doplňků. Pro přidání nového doplňku klepněte na doplněk, a ten se objeví v poli připraven k použití. Pro změnu pořadí zobrazení doplňků, klepněte na karty a táhněte jimi v pruhu podle potřeby.

Doplňky

Pro ukotvení ve vašem poli s hudebními souvislostmi je dostupných několik doplňků; níže je každý z nich popsán.


Doplněk Ikona Popis
Nynější skladba Hi48-action-current-track-amarok.png Informace o nynější skladbě. Můžete ji hodnotit klepnutím na hvězdičky, přidat značku polohy, nebo upravovat popisná data ke skladbě. Když se nepřehrává, doplněk zobrazuje informace o sbírce a Naposledy přehrávané skladby, což vám umožňuje skladby vidět a přidat je do seznamu skladeb.
Podobní umělci Hi48-action-similarartists-amarok.png Natáhne umělce, kteří se podobají tomu, jenž nyní hraje, společně s krátkým popisem a možností je najít ve vaší sbírce, nebo na Last.fm, a přidat do vašeho nynějšího seznamu skladeb.
Upcoming Events Hi48-action-upcomingevents-amarok.png Displays upcoming events that involve the current artist or group. You can set a venue locale to be watched by entering the applet settings and narrowing it down under the Favorites section.
Wikipedie Stránka na Wikipedii pro skladbu nebo umělce. Také procházejte další odkazy na Wikipedii, a použijte tlačítko zpět pro návrat zpět na začáteční stránku.
Štítky Hi48-action-label-amarok.png Zobrazit, přidat a upravit štítky pro nynější píseň. Pro přidání štítku jej jednoduše napište v textovém poli a stiskněte Enter. Navržené štítky jsou uživateli vložené značky z Last.fm.
Tabulatury Hi48-action-filename-genre-amarok.png Natáhne a zobrazí kytarové a basové tabulatury (jsou-li dostupné). Nedá se upravovat.
Text písně Hi48-action-amarok lyrics.png Zobrazí slova písně, která se přehrává. Přidejte nebo měňte skripty pro texty písní ve správci skriptů.
Alba Hi48-action-filename-album-amarok.png Dívejte se na alba nynějšího umělce nebo skupiny dostupná ve vaší místní sbírce.
Fotografie Hi48-image-x-generic.png Tento doplněk se ptá Flickr.com na obrázky skupiny, kterou posloucháte. Otevřete nastavení pro přidání dalších klíčových slov do vašeho dotazu (např.: live in tokyo).>
Analyzátor Hi48-action-view-media-analyzer-amarok.png Toto je nový doplněk ve verzi 2.8. Poskytuje základní vizualizace zvuku. Klepnutí pravým tlačítkem myši na něj jej umožňuje nastavit.
Informace Hi48-action-info-amarok.png Informace o nynějším zdroji médií. Umožňuje vám pohybovat se po internetových službách, jako je Librivox.org.Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.