Revision as of 22:30, 2 June 2015 by Sauler (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Amarok: Okno główne - Kontekst

Other languages:
English • ‎dansk • ‎galego • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎čeština • ‎українська

Panel Kontekstu

Do Panelu Kontekstu możesz dodawać różne aplety oferujące informacje dotyczące bieżącej muzyki. Do najbardziej użytecznych funkcji wymagane jest połączenie z Internetem, to jest tekstów, zdjęć, a nawet tabulatur dla gitary lub basu, zależnie od tego, które aplety wybierzesz.

Używanie Panelu Kontekstu

Panel kontekstu kiedy nic nie jest odtwarzane

Na obrazku pokazany jest Panel Kontekstu, gdy odtwarzanie jest wyłączone. Jeśli jest schowany, zaznacz pole Widok -> Kontekst, aby go wyświetlić. Panel podzielony jest na dwie części:

  • Panel apletów, gdzie możesz używać niektórych apletów, np. edytować słowa lub zmieniać ustawienia.
  • Dolna część panelu, gdzie możesz rozwijać i zwijać aplety i manipulować nimi w różny sposób po kliknięciu ikony Konfiguruj Aplety Icon-configure.png.
Konfigurowanie apletów
Amarok2.8-Applets-pl.png

Gdy klikniesz Icon-configure.png w dolnej części panelu Kontekst, trochę się on zmieni; obok zakładki każdego apletu pojawia się ikona Icon-application-exit.png, którą możesz kliknąć w celu usunięcia go, oraz pojawi się lista dostępnych apletów. Aby dodać nowy aplet po prostu na niego kliknij i powinien pojawić się w panelu gotowy do użycia. Aby zmienić kolejność wyświetlania apletów, kliknij na zakładkę i przeciągnij.

Aplety

Jest kilka apletów dostępnych do zadokowania w Panelu; poniżej znajdują się ich opisy.


Aplet Ikona Opis
Bieżący utwór Hi48-action-current-track-amarok.png Informacje o aktualnie odtwarzanym utworze. Możesz go ocenić klikając w gwiazdki, dodać znacznik pozycji lub edytować metadane utworu. Kiedy nic nie jest odtwarzane aplet ten pokazuje informacje o kolekcji i Ostatnio odtwarzane utwory, pozwalając Ci przeglądać utwory i dodawać do listy odtwarzania.
Podobni wykonawcy Hi48-action-similarartists-amarok.png Wyświetla informacje o artystach pasujących do wykonawcy aktualnie odtwarzanego utworu. Zawiera krótki opis i opcję wyszukiwania ich w Twojej kolekcji lub w Last.fm i dodać do listy odtwarzania.
Nadchodzące wydarzenia Hi48-action-upcomingevents-amarok.png Wyświetla informacje o nadchodzących wydarzeniach związanych z wykonawcą/grupą wykonawców aktualnie odtwarzanego utworu. W opcjach tego apletu możesz ustawić miejsce, którego mają dotyczyć wyszukiwane wydarzenia i zawęzić je w sekcji Ulubione.
Wikipedia Wyświetla stronę Wikipedii na temat danego utworu lub artysty. Daje również możliwość przeglądania innych stron Wikipedii z możliwością powrotu do strony startowej za pomocą przycisku cofnij.
Etykiety Hi48-action-label-amarok.png Przeglądaj, dodawaj i edytuj etykiety dla aktualnie odtwarzanego utworu. Aby dodać etykietę po prostu wpisz ją w pole tekstowe i naciśnij Enter. Sugerowane etykiety pochodzą z bazy Last.fm.
Tabulatory Hi48-action-filename-genre-amarok.png Pobiera i wyświetla tabulatory dla: Gitara i Bass (jeśli dostępne). Brak możliwości edycji.
Słowa Hi48-action-amarok lyrics.png Wyświetla słowa aktualnie odtwarzanej piosenki. Dodawaj i zmieniaj skrypty "lyrics" w Menedżerze skryptów.
Albumy Hi48-action-filename-album-amarok.png Widok albumów bieżącego wykonawcy lub zespołu, które są dostępne w Twojej kolekcji.
Zdjęcia Hi48-image-x-generic.png Ten aplet wysyła zapytania do Flickr.com o zdjęcia zespołu, którego słuchasz. Otwórz ustawienia i dodaj więcej słów kluczowych dla zapytania (np. live in tokyo).
Analizator Hi48-action-view-media-analyzer-amarok.png Nowy aplet, który został wprowadzony w wersji 2.8. Zapewnia proste wizualizacje. Klikając na niego prawym przyciskiem myszy, dostajemy możliwość jego konfiguracji.
Informacja Hi48-action-info-amarok.png Informacje o aktualnym źródle multimediów. Pozwala nawigować po serwisach internetowych takich jak Librivox.org.This page was last edited on 2 June 2015, at 22:30. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.