Revision as of 23:09, 2 June 2015 by Sauler (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Amarok: Organizacja - Menadżer okładek

Other languages:
English • ‎dansk • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎čeština

Menadżer okładek

Amarok cover manager.png

Menadżer Okładek to narzędzie do zarządzania okładkami twojej kolekcji. Pozwala łatwo zamieniać okładki, pobrać wszystkie brakujące okładki i przeglądać je. Menadżer możesz znaleźć w Narzędzia -> Menadżer Okładek .

Skanując lokalną muzykę Amarok stara się znaleźć odpowiednie okładki do albumów. Szuka ich wtedy jedynie w systemie plików, nie w Internecie. Jeśli takowych nie znajdzie, używa zastępczego obrazka: Nocover amarok.png
Jeśli albumowi brakuje okładki lub aktualna nie jest poprawna, możesz pobrać inną z Internetu używając Menadżera Okładek.

Przeglądanie Okładek

Z Menadżerem Okładek, przeglądanie okładek jest proste. Możesz je przejrzeć dla dowolnego artysty wybierając z listy po lewej lub użyć pola wyszukiwania do znalezienia właściwego albumu. Na pasku statusu możesz zobaczyć jaka liczba okładek jest aktualnie wyświetlana i jak wiele albumów nie ma okładki. Możesz również ustawić by Menadżer Okładek pokazywał jedynie albumy z lub bez okładek. Klikając prawym przyciskiem myszy na okładce i wybierając Pokaż okładkę możesz zobaczyć okładkę w oryginalnej wielkości.

Pobieranie Brakujących Okładek

Jeśli obecne są albumy bez okładek, możesz spróbować pobrać je automatycznie z Internetu. Wybierz Pobierz brakujące okładki na górze okna, a Menadżer Okładek spróbuje znaleźć brakujące okładki. Jeśli jest ich dużo proces może zająć trochę czasu.

Zmiana Okładki

Amarok cover manager newcover.png

Jeśli znajdziesz album z niewłaściwą okładką, możesz pobrać inna z Internetu. Kliknij prawym przyciskiem myszy na okładkę i wybierz Pobierz okładkę. Otworzy się okno dialogowe pozwalające wybrać okładkę. Amarok automatycznie stara się znaleźć najbardziej pasującą, wyszukując nazwę artysty i albumu. Możesz wpisać jednak niestandardową frazę do wyszukania lub zmienić źródło obrazków klikając Konfiguruj.... Możesz wybrać gdzie wyszukiwać, (Last.fm, Google Images, Yahoo! Image Search lub Discogs). Po znalezieniu okładki kliknij Ok a ustawienia zostaną zapisane.

Możesz również użyć obrazka ze swojego dysku twardego jako okładki. Jeśli chcesz przechowywać go w folderze z utworami najlepiej użyj nazwy cover.jpg lub cover.png. Jak wcześniej kliknij prawym przyciskiem na niewłaściwą okładkę i wybierz Ustaw własną okładkę.

Jeśli nie chcesz ustawiać żadnej okładki dla albumu możesz usunąć obecna klikając prawym przyciskiem na obrazek i wybierając Wyczyść okładkę.

Ktip.png
Tip
Możesz znaleźć to menu bez Menadżera Okładek. Kliknij po prostu prawym przyciskiem na album bądź utwór z playlisty lub kolekcji i najedź na pole Album.


This page was last edited on 2 June 2015, at 23:09. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.