Difference between revisions of "Asking Questions/uk"

Jump to: navigation, search
Line 9: Line 9:
 
* '''Будьте готові надати будь-які технічні подробиці щодо вашої системи'''. Найімовірнішими питаннями, які вам можуть задати є:
 
* '''Будьте готові надати будь-які технічні подробиці щодо вашої системи'''. Найімовірнішими питаннями, які вам можуть задати є:
 
** Яким дистрибутивом (і якої версії?) ви користуєтеся. Приклад: Kubuntu 18.04
 
** Яким дистрибутивом (і якої версії?) ви користуєтеся. Приклад: Kubuntu 18.04
** what version of Plasma you are running &mdash; if you don't know, open '''Konsole''' and type <code>plasmashell --version</code> and look at the version number given there
+
** Якою версією Плазми користуєтеся (якщо ви цього не знаєте, відкрийте вікно '''Konsole''' введіть команду <code>plasmashell --version</code>).
 
** У який спосіб ви встановили систему (найімовірнішим способом є встановлення зі сховищ пакунків дистрибутива).  
 
** У який спосіб ви встановили систему (найімовірнішим способом є встановлення зі сховищ пакунків дистрибутива).  
  

Revision as of 13:07, 5 December 2018

Other languages:
български • ‎català • ‎dansk • ‎Deutsch • ‎English • ‎español • ‎français • ‎galego • ‎Bahasa Indonesia • ‎italiano • ‎日本語 • ‎Lëtzebuergesch • ‎Nederlands • ‎português do Brasil • ‎русский • ‎Türkçe • ‎українська • ‎中文(中国大陆)‎ • ‎中文(台灣)‎

Використання IRC для отримання довідки

Наведемо декілька настанов щодо того, як ставити питання, особливо на каналі #kde у Freenode так, щоб отримати на них належну відповідь:

 • Не питайте, чи можна спитати, просто питайте: канал #kde сервера irc.freenode.net призначено для підтримки користувачів, отже його відвідувачі мають задавати питання — починайте одразу з питань Face-smile.png.
 • Будьте готові надати будь-які технічні подробиці щодо вашої системи. Найімовірнішими питаннями, які вам можуть задати є:
  • Яким дистрибутивом (і якої версії?) ви користуєтеся. Приклад: Kubuntu 18.04
  • Якою версією Плазми користуєтеся (якщо ви цього не знаєте, відкрийте вікно Konsole введіть команду plasmashell --version).
  • У який спосіб ви встановили систему (найімовірнішим способом є встановлення зі сховищ пакунків дистрибутива).

Ймовірно, вам не потрібно надавати всі ці дані одразу, достатньо просто знати, як швидко визначити ці дані.

 • Перш ніж питати, спробуйте знайти вирішення проблеми самостійно: вам допоможе Google (пошук у Google за рядком повідомлення про помилку часто надає посилання з корисними порадами). Вам варто зазирнути до розділу Вирішення проблем у KDE — подібну пораду, ймовірно, вам дадуть і на каналі #kde, отже прочитайте поради з цього розділу до відвідання каналу Face-smile.png.
 • Also, try to make sure that the problem you're having is a problem with KDE software and not some other component of your system (for example, a problem with X or with ALSA). If possible, try an alternative, non-KDE application to see whether the problem also occurs there. Of course, if you're not sure, please ask.
 • Скористайтеся форумом. Спробуйте задати ваше питання на форумі. Якщо ви переконані, що ваше питання виникатиме у багатьох користувачів, вам варто додати його до UserBase, щоб інші могли скористатися вашими результатами.
 • Майте терпіння! Часто відповідь на ваше питання у IRC ви отримаєте за деякий час, отже задайте питання і почекайте, доки на нього дадуть відповідь. Дуже образливо набирати якусь довгу відповідь лише для того, щоб потім побачити, що той хто задавав питання полишив канал через 3 хвилини після того, як задав питання! Іноді для відповіді на ваше питання може знадобитися декілька годин, доки його не прочитає хтось, хто знає відповідь (пам’ятайте, що KDE користуються люди в усьому світі), отже іноді просто достатньо задати питання іншої пори доби.
 • Якщо вам не вдалося отримати відповідь на #kde, ви можете спробувати задати питання на каналі вашого дистрибутива (наприклад, #suse, #kde-freebsd тощо) або у відповідному списку листування: відповідні адреси можна знайти на lists.kde.org або на форумі.
 • Передусім будьте терплячі і ввічливі. Пам’ятайте, що люди, які допомагають вам, не отримують за це грошей, вони могли б витратити свій час на якісь інші корисні чи приємні речі замість того, щоб допомагати вам.

If your problem is with sound, you might want to first read Sound Problems.

Якщо ваше питання пов’язано з розробкою, будь ласка, ознайомтеся з вмістом цієї сторінки щодо внесків до KDE TechBase.

Оскільки розробка KDE ніколи не зупиняється, часто до програм вносяться зміни, отже не дивуйтеся, якщо ці зміни не описано у письмових джерелах. Запитайте у IRC на форумі або у списку листування. Коли ви отримаєте відповідь, створіть обліковий запис на UserBase і додайте вашу інформацію на відповідну сторінку. Окрім того, що ви дізнаєтеся щось самі, ви зможете допомогти дізнатися про це іншим користувачам Face-smile.png

Форуми

Ще одним чудовим місцем для пошуку допомоги є форум спільноти KDE. Розпочати варто з пошуку на форумі. Ймовірно, відповідь на ваше питання вже було дано. Якщо нічого корисного знайти не вдасться, знайдіть відповідну гілку і створіть нове обговорення. Можливо, ви не отримаєте негайної відповіді, тому вам варто буде слідкувати за обговоренням. Пам’ятайте, що відповідь на ваше питання даватимуть такі самі користувачі, як і ви.

На форумі спільноти KDE передбачено можливість «керованого допису» (guided post), за допомогою якої ви можете задати питання, яке буде перенесено до відповідної гілки форуму, що збільшить шанси на те, що вам дасть відповідь знавець цього питання. Доступ до цієї можливості можна отримати за допомогою великої кнопки "New Post" на основній сторінці форуму. Якщо у вас виникають якісь сумніви щодо місця вашого питання, скористайтеся цією кнопкою.

На форумі передбачено чудові можливості з пошуку. Перед створенням допису спробуйте пошукати на форумі: можливо на ваше питання вже було дано відповідь. Крім того, ви можете знайти підказки, які допоможуть вам в усуванні вади. Якщо вам не вдасться знайти задовільної відповіді на ваше питання, створіть нову тему. Щоб виконати пошук, введіть ключові слова у верхньому правому куті сторінки форуму. Щоб скористатися додатковими можливостями з пошуку, натисніть посилання "Search", розташоване під банером "KDE Community Forums".

Якщо на ваше питання було отримано задовільну відповідь, позначте тему словом "solved" (розв’язано). Для цього потрібно зовсім трохи часу, але це дуже корисно для інших користувачів та персоналу форуму, оскільки таким чином ви повідомите про те, що питання можна розв’язати. Щоб позначити питання як таке, відповідь на яке знайдено, виберіть найкращу відповідь у гілці і натисніть зелену галочку поряд з нею. Якщо ви повернетеся до списку тем, ви зможете побачити цю зелену галочку поряд з пунктом теми.


У більшості дистрибутивів є власні форуми, на яких можна знайти цінні відповіді. Адреси таких форумів зазвичай вказано на сторінці дистрибутива.

Питання, пов’язані з роботою певних операційних систем

For questions relating to the desktop use of Plasma with a particular operating system (OS), you can try the above methods, but unless the question directly involves KDE software or KDE/GNU/Linux you are unlikely to find the answer. If your question does not directly involve KDE, please do not post the question on the "normal" KDE mailing lists. An example of questions that do not directly involve KDE is "my sound card does not work". In that case, please direct your questions at sites devoted to helping users of that system. For example, for GNU/Linux questions you may try looking at www.linuxnewbie.org or www.linuxnewbie.com, or the kde-linux mailing list mentioned above.

Якщо ви не користуєтеся GNU/Linux, ви можете спробувати задати питання у списку листування kde-nonlinux (підписатися). Крім того, корисним буде пошук за допомогою вашого улюбленого рушія пошуку, зокрема Google, а також пошуки у архівах Usenet.

Крім того, значна частина дистрибутивів мають власні списки листування, якими можна скористатися для вирішення питань, пов’язаних з цими дистрибутивами. Докладніші відомості щодо цих списків листування можна знайти на веб-сайті вашого дистрибутива або за допомогою одного з рушіїв пошуку у вашій програмі для перегляду інтернету.

Якщо ви шукаєте пакунки пакунки, можете спробувати знайти їх на серверах ftp вашого дистрибутива, зокрема у розділах "contrib", а також на спеціалізованих серверах, зокрема rpmfind.net. Якщо це можливо, намагайтеся встановлювати лише пакунки з вашого дистрибутива і робити це за допомогою відповідних засобів дистрибутива.

Як повідомити про вади у KDE?

Сповіщення про вади є малим, але важливим варіантом участі у проекті KDE. Передбачено спеціальний сайт для повідомлення про вади та запити щодо нових функціональних можливостей KDE: bugs.kde.org. Єдиною вимогою для створення повідомлення є базові знання англійської мови. Якщо ви володієте такими знаннями, за допомогою додаткових настанов ви зможете створювати корисні звіти про вади, а отже допомогти спільноті KDE та покращити вашу робочу систему.

Спершу вам треба створити обліковий запис на сайті. Почніть створення з цієї сторінки. Після створення коректного облікового запису ви зможете створювати повідомлення про вади.

Існує дві основні ситуації, у яких варто створювати повідомлення про ваду:

 • Вами виявлено функціональну можливість програми, яка не працює належним чином або не працює взагалі, має помилкове компонування або недостатні можливості… У такому разі скористайтеся пунктом меню Довідка -> Надіслати звіт про помилку.... Відповідна програма спрямує вас на bugs.kde.org. Частину потрібних для звіту даних буде визначено автоматично, зокрема номер версії програми.
 • Вікно вашої програми зникає, замість нього з’являється вікно з назвою «Обробник аварій KDE». Не лякайтеся! Вікно програми, що відкрилося допоможе вам створити дієвий звіт про аварію. За допомогою посилання у цьому діалоговому вікні «Дізнатися більше про звітування» ви можете ознайомитися з діями, які буде виконано. Якщо ви вирішите створити повідомлення про ваду, натисніть кнопку Повідомити про ваду. У створенні повідомлення вам допоможе покрокова допоміжна програма. Для визначення даних аварії вам доведеться встановити пакунки зневаджування (вони потрібні для створення зворотного трасування).

Скористайтеся наведеними нижче порадами щодо створення корисних звітів про вади:

 • Пишіть англійською. Перемкнути мову інтерфейсу будь-якої програми KDE можна за допомогою пункту меню Довідка -> Перемкнути мову програми.... Скористайтеся цим пунктом для перемикання інтерфейсу програми на американську англійську. Перезапустіть програму. Англійський інтерфейс допоможе вам краще пояснити що сталося.
 • Висловлюйтесь конкретніше. Використовуйте для повідомлення про непов’язані між собою вади у окремих звітах про вади. Не змішуйте у одному звіті про вади повідомлення про різні проблеми.
 • Наводьте точні пояснення. Вкажіть кроки, за допомогою яких можна відтворити ваду. Так ви полегшите завдання з визначення джерела проблеми.
 • Додавайте знімки вікон: іноді одне зображення варте тисячі слів, отже до звіту про ваду варто додати знімок вікна програми. Для створення знімків вікон ви можете скористатися KSnapshot. Крім того, не надавайте посилань на зображення, строк зберігання яких на сервері є нетривалим. Краще скористайтеся посиланням для долучень у нижній частині сторінки звіту про ваду.
 • Додайте дані зворотного трасування до звіту про ваду у полі коментаря. За допомогою даних зворотного трасування ви спростите пошук дублікатів вашого звіту (не долучайте дані зворотного трасування як текстовий файл).
 • Відокремлюйте факти від ваших розмірковувань: вам слід лише описати проблему. Якщо цю проблему пов’язано з компонуванням вікна програми, додайте ескіз зміненого інтерфейсу.

Якщо ви тестуєте версію зі сховища коду (trunk) або тестову версію (beta) і при цьому використовуєте значення параметрів попередньої версії, варто спробувати відтворити проблему на новому обліковому записі користувача.

Крім того, вам варто знати, що на форумі KDE є розділ, присвячений тестовим випускам.

Чудові настанови зі створення звітів щодо вад можна знайти тут.


Як відкрити консоль?

Typically when reporting a problem in IRC or on a mailing list, your helpers will ask you to open a console. A console is a text-based window that you can use to give commands for your computer to execute. You can open a console by typing Alt + Space. An input box called Krunner opens. Type the following to open a console:

konsole

If this does not work, you may not have it installed. In this case, type Alt + F2 and input:

xterm


Повернутися до сторінки Отримання_довідки

Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.