Digikam/Compress/uk: Difference between revisions

    From KDE UserBase Wiki
    (Created page with "Щоб перестиснути файли за допомогою '''digiKam''', скористайтеся пунктом меню <menuchoice>Інструменти -> Пер...")
    No edit summary
     
    (8 intermediate revisions by 2 users not shown)
    Line 17: Line 17:




    [[Image:Digikam_Recompression1.jpg|center|500px|thumb]]
    [[Image:Digikam_Recompression1_uk.png|center|500px|thumb]]




    Then click <menuchoice>Options</menuchoice>. By default '''digiKam''' has a compression level of 75. Change this setting as you wish. Please bear in mind that when you move the scale beyond 75 it will show degrade in image quality. In my personal opinion a value of 75-85 is most adequate.
    Натисніть кнопку <menuchoice>Параметри</menuchoice>. Типовим рівнем стискання у '''digiKam''' є 75. Змініть значення відповідно до ваших уподобань. Майте на увазі, що значення, нижчі за 75, призведуть до погіршення якості зображення. З точки зору автора допису, достатніми є значення у діапазоні 75-85.




    [[Image:Digikam_Recompression2.jpg|center|500px|thumb]]
    [[Image:Digikam_Recompression2_uk.png|center|500px|thumb]]




    As well as JPEG files, it can do the same for other file formats such as TIFF and PNG’s as well. Choose either to remove the original or to keep it. If you are doing this for the first time, I advise you to keep your original and later take a look yourself and delete them if you wish. Some data is lost by compression, so it can be useful to have the original for important images.
    Подібно до файлів JPEG, ви можете виконати перестискання для файлів у інших форматах, зокрема TIFF і PNG. Ви можете наказати програма або вилучити, або залишити початкове зображення. Для першого разу варто не вилучати початкових зображень. Якщо результати вас задовольнять, ви зможете пізніше вилучити дублікати. Під час стискання буде втрачено частину даних, отже варто зберігати початкові зображення, якщо вони є достатньо цінними.


    {{Note|1=This is just my personal opinion regarding image compression and quality. 75% of the images in my flickr photostream ( http://www.flickr.com/photos/malikdhadha) have been shot by the camera at BASIC default setting. I only shoot high quality on when needed.}}
    {{Note_(uk)|1=Тут викладено особисту думку автора допису щодо стискання зображень та якості. 75% зображень зі сторінки автора на flickr ( http://www.flickr.com/photos/malikdhadha) було знято за типових налаштувань BASIC. Якісну зйомку він виконує лише у разі потреби.}}


    [[Category:Graphics]]
    [[Category:Графіка/uk]]
    [[Category:Photography]]
    [[Category:Фотографія/uk]]
    [[Category:Photography]]
    [[Category:Підручники/uk]]

    Latest revision as of 15:04, 26 February 2011

    Other languages:

    Перестискання зображень за допомогою digiKam

    На основі допису у блозі Мохамеда Маліка (Mohamed Malik) 19 лютого 2011 року

    Багато хто каже, що знімати слід завжди з найкращим досяжним рівнем збереження даних JPEG, але у таких тверджень є і опоненти, які висувають багато вагомих аргументів.

    Під час зйомки друзів, родини або звичайних знімків можна завжди використовувати базовий рівень якості JPEG. Слід врахувати декілька факторів (автор цього допису не є експертом у фотографуванні, це лише його думка): у більшості фотоапаратів передбачено лише такі режими зберігання JPEG: FINE, NORMAL і BASIC. JPEG — формат зберігання даних з втратами. Основна відмінність JPEG FINE від інших форматів полягає у тому, що за умов інших режимів зберігання вилучаються кольори, які є непомітними для нетренованого ока.

    За умов зйомки у режимі JPEG-fine можна зберегти лише 2300 знімків на картці пам’яті місткістю 16 ГБ, а у режимі basic можна зняти 8200 фотографій на ту саму картку. Якщо для вас важливою є кількість і немає потреби у зніманні з надто високою якістю: всі зображення на комп’ютері виглядатимуть однаково. Якість потрібна лише тоді, коли ви маєте намір друкувати всі зображення.

    digiKam надає вам змогу перестискати зображення. Відповідний інструмент буде корисним, якщо у вас багато зображень JPEG, знятих у режимі JPEG-fine. Зміна якості зі 100 до 85 може значно зменшити розмір файлів за умов незмінності зображення.

    Приклад: маємо файл розміром 3,1 МБ з якістю JPEG 100. Після збереження зображення з рівнем якості 85 матимемо файл розміром у 1 МБ. Якщо таких файлів виявиться сто, матимемо 310 МБ, після стискання до рівня 85 — приблизно 100 МБ. Тобто економія складатиме 210 МБ. Якщо у вас багато зображень, подібно до автора цього допису, ви можете перетворити ці зображення і зекономити гігабайти на вашому вінчестері.

    Щоб перестиснути файли за допомогою digiKam, скористайтеся пунктом меню Інструменти -> Перестискання зображень. У відповідь буде відкрито вікно майстра.



    Натисніть кнопку Параметри. Типовим рівнем стискання у digiKam є 75. Змініть значення відповідно до ваших уподобань. Майте на увазі, що значення, нижчі за 75, призведуть до погіршення якості зображення. З точки зору автора допису, достатніми є значення у діапазоні 75-85.



    Подібно до файлів JPEG, ви можете виконати перестискання для файлів у інших форматах, зокрема TIFF і PNG. Ви можете наказати програма або вилучити, або залишити початкове зображення. Для першого разу варто не вилучати початкових зображень. Якщо результати вас задовольнять, ви зможете пізніше вилучити дублікати. Під час стискання буде втрачено частину даних, отже варто зберігати початкові зображення, якщо вони є достатньо цінними.

    Зауваження

    Тут викладено особисту думку автора допису щодо стискання зображень та якості. 75% зображень зі сторінки автора на flickr ( http://www.flickr.com/photos/malikdhadha) було знято за типових налаштувань BASIC. Якісну зйомку він виконує лише у разі потреби.