digiKam/Керування фотографіями, створеними за допомогою декількох встановлених копій digiKam

    From KDE UserBase Wiki
    The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.
    This page is a translated version of the page Digikam/Manage Photos from Multiple digiKam Installations and the translation is 100% complete.
    Other languages:

    Керування фотографіями, створеними за допомогооою декількох встановлених копій digiKam

    Створено на основі допису у блозі Дмітрія Попова (Dmitri Popov), 13 березня 2011 року

    Зберігаєте ваші фотографії на сервері або на диску у мережі? Бажаєте керувати цією збіркою за допомогою декількох систем Linux, де встановлено digiKam? Тут ви знайдете настанови щодо прийомів роботи у таких середовищах.

    Перш за все, вам слід змонтувати у вашій системі каталог на сервері, у якому зберігаються фотографії. Ми будемо припускати, що на сервері працює операційна система Linux, і ви можете встановити з’єднання з сервером за допомогою протоколу SSH, а також можете монтувати віддалені каталоги за допомогою sshfs. Для отримання можливості подібного монтування вам слід спочатку встановити пакунок sshfs. У заснованих на Ubuntu та Debian дистрибутивах Linux зробити це можна командою

    apt-get install sshfs

    відданою від імені користувача root. Далі, віддайте команду id і запишіть отримані значення uid і gid для вашого облікового запису (наприклад, uid=1000 gid=1000). Скористайтеся наведеною нижче командою для монтування каталогу на сервері до вашої системи:

    sshfs користувач@вузол:/шлях/до/каталогу /точка_монтування -o idmap=користувач -o uid=1000 -o gid=1000

    Замініть запис «користувач» на назву запису користувача сервера, а запис «вузол» на IP-адресу сервера. Замініть /шлях/до/каталогу н аадресу каталогу на сервері, а запис /точка_монтування на назву каталогу у вашій системі, яку буде використано для монтування. Після монтування каталогу ви зможете користуватися файлами з нього так, наче вони зберігаються на вашому комп’ютері. Щоб демонтувати каталог, скористайтеся командою fusermount ось так:

    fusermount -u /точка_монтування

    Далі, вам слід налаштувати digiKam на використання бази даних MySQL для зберігання даних. Для цього, звичайно ж, потрібно, щоб на вашому сервері або іншому віддаленому комп’ютері було встановлено і запущено MySQL. На сторінці настанов щодо використання MySQL у digiKam можна знайти докладні настанови щодо того, як змусити digiKam зберігати дані до MySQL.

    Решта дій дуже проста. У digiKam скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати digiKam і відкрийте сторінку Збірки. Натисніть кнопку Додати збірку, розташовану поруч з пунктом Локальні збірки, потім додайте теку, що містить фотографії зі змонтованого каталогу на віддаленому комп’ютері, як новий альбом.

    Користуючись викладеними настановами ви можете налаштувати digiKam у будь-якій іншій системі, якими ви бажаєте користуватися для керування фотографіями, що зберігаються на сервері.