Digikam/Thumbnails/uk: Difference between revisions

From KDE UserBase Wiki
(Created page with ";2. Заново створити всі : Якщо буде вибрано цей варіант, програма повторно створить мініатюри для ...")
No edit summary
 
(6 intermediate revisions by 2 users not shown)
Line 20: Line 20:
: Якщо буде вибрано цей варіант, програма повторно створить мініатюри для всіх зображень у вашій бібліотеці. Виконання цієї дії доволі повільне і витратне з огляду на час виконання.
: Якщо буде вибрано цей варіант, програма повторно створить мініатюри для всіх зображень у вашій бібліотеці. Виконання цієї дії доволі повільне і витратне з огляду на час виконання.


After running one of the above you will feel that the thumbnails are now loaded almost instantly when using '''digiKam'''. Doing this is great and it increases the performance of '''digiKam'''.
Після виконання будь-якого з варіантів дій ви зможете переконатися у значному пришвидшенні завантаження мініатюр '''digiKam'''. Це може значно покращити ваші враження від роботи у '''digiKam'''.


[[Category:Graphics]]
[[Category:Графіка/uk]]
[[Category:Photography]]
[[Category:Фотографія/uk]]
[[Category:Tutorials]]
[[Category:Підручники/uk]]

Latest revision as of 21:02, 2 March 2011

Other languages:

Вмикання швидкого завантаження мініатюр у digiKam

Створено на основі допису у блозі Мохамеда Маліка (Mohamed Malik), 13 лютого 2011 року

Однією з речей, які дратували автора цього допису під час перших декількох днів користування digiKam, було повільне завантаження мініатюр, порівняно з Picasa, користувачем якої він був протягом тривалого часу. Швидкість завантаження мініатюр у Picasa є незрівнянно вищою за швидкість завантаження у інших програм для керування зображеннями. Причиною цього є те, що розробником цієї програми є Google, компанія з багатомільярдним бюджетом, на боці якої всі фінансові можливості. Щоб там не було, але digiKam також може завантажувати мініатюри доволі швидко, хоча і не так швидко, як це робить Picasa.

Одразу після встановлення digiKam створює дві бази даних: одну для зображень (у цій базі даних містяться дані щодо всіх зображень у вашій бібліотеці) та другу базу даних для мініатюр. Типово, мініатюри створюються одразу після того, як ви відкриєте у програмі якусь теку, але ви можете наказати програмі створити мініатюри наперед, для цього достатньо декількох клацань кнопками миші.

Після того, як ви виконаєте початкове налаштування digiKam, і програма відкриє кореневу теку вашої збірки, все буде дуже просто. Вам достатньо скористатися пунктом меню Інструменти і вибрати у меню пункт Заново створити всі мініатюри. У відповідь програма покаже діалогове вікно, у якому запропонує вам два варіанти дій.



1. Виявити нові
Якщо ви виберете цей варіант, програма виконає пошук зображень, для яких у базі даних немає мініатюр, і створить ці мініатюри. Дію буде виконано доволі швидко.
2. Заново створити всі
Якщо буде вибрано цей варіант, програма повторно створить мініатюри для всіх зображень у вашій бібліотеці. Виконання цієї дії доволі повільне і витратне з огляду на час виконання.

Після виконання будь-якого з варіантів дій ви зможете переконатися у значному пришвидшенні завантаження мініатюр digiKam. Це може значно покращити ваші враження від роботи у digiKam.