KBibTeX/uk: Difference between revisions

From KDE UserBase Wiki
No edit summary
No edit summary
Line 22: Line 22:
* Шукати дані записів бібліографій у базах даних у інтернеті, зокрема Google Scholar, Springer Link та arXiv, за допомогою панелі «Пошук у мережі».  
* Шукати дані записів бібліографій у базах даних у інтернеті, зокрема Google Scholar, Springer Link та arXiv, за допомогою панелі «Пошук у мережі».  


<span class="mw-translate-fuzzy">
* Переглядати локальні ресурси та інтернет-документи (зокрема файли PDF та вебсторінки), пов’язані із записом BibTeX, за допомогою панелі «Попереднього перегляду документа».  
* Переглядати локальні ресурси та інтернет-документи (зокрема файли), пов’язані із записом BibTeX, за допомогою панелі «Попереднього перегляду документа».
</span>


<span class="mw-translate-fuzzy">
<span class="mw-translate-fuzzy">

Revision as of 13:32, 7 June 2015

  KBibTeX для KDE4
  KBibTeX для KDE Frameworks 5

KBibTeX — редактор бібліографій для KDE, який найчастіше використовують разом з Kile. Основним форматом зберігання даних у KBibTeX є BibTeX, що використовується у LaTeX, але передбачено можливість роботи з даними у інших форматах, зокрема можна імпортувати та експортувати дані у форматах RIS, PDF і RTF.

Пакунки поточної стабільної версії для KDE 4 є частиною більшості дистрибутивів Linux. Версія для KDE Frameworks 5 все ще перебуває у розробці.

За допомогою KBibTeX ви зможете виконувати такі завдання:

  • Ввести вступ, який визначає спосіб обробки спеціальних команд у бібліографії, за допомогою пункту меню Елемент → Новий елемент → Новий вступ або головної панелі інструментів.
  • Вибрати кодування записів під час дії зі збереження із новою назвою або панелі «Параметри файла».
  • Вводити коментарі, які не беруться до уваги BibTeX за допомогою пункту меню Елемент → Новий елемент → Новий коментар або головної панелі інструментів.
  • Виконувати попередній перегляд і зберігати записи бібліографії у різних форматах (BibTeX, RIS, Вікіпедія тощо) за допомогою панелі попереднього перегляду посилань. Доступ до додаткових стилів попереднього перегляду можна отримати після встановлення програми bibtex2html.
  • Шукати дані записів бібліографій у базах даних у інтернеті, зокрема Google Scholar, Springer Link та arXiv, за допомогою панелі «Пошук у мережі».
  • Переглядати локальні ресурси та інтернет-документи (зокрема файли PDF та вебсторінки), пов’язані із записом BibTeX, за допомогою панелі «Попереднього перегляду документа».

  • Шукати і усувати дублікати записів у бібліографії за допомогою пункту меню Зміни → Знайти дублікати або головної панелі інструментів.


There is a dedicated page on the development of KBibTeX.