KDevelop/uk: Difference between revisions

    From KDE UserBase Wiki
    (Created page with 'Далі, вам слід ввести назву програми у полі <menuchoice>Назва програми</menuchoice>. Після цього вам слід вка...')
    No edit summary
     
    (44 intermediate revisions by 2 users not shown)
    Line 1: Line 1:
    <languages />
    <languages />
    {|class="tablecenter vertical-centered"
    {|class="tablecenter vertical-centered"
    |[[Image:Kdevelop2.png|250px|thumb|Керування системою збирання Automake]]||'''Комплексне середовище розробки (IDE) для MS Windows, Mac OS X, Linux, Solaris і FreeBSD'''
    |[[Image:KdevelopWindows.png|250px|thumb|Панель редагування KDevelop]]||'''Комплексне середовище розробки (IDE) для MS Windows, Mac OS X, Linux'''
    |}
    |}


    ==Створення проектів==
    == Історія (на основі статті у Вікіпедії)==


    Щоб розпочати розробку за допомогою '''KDevelop''', вам слід спочатку створити проект. Щоб створити проект, відкрийте меню <menuchoice>Проект</menuchoice> і виберіть у ньому пункт <menuchoice>Створити проект</menuchoice>.
    Проект KDevelop було розпочато у 1998 році у університеті Потсдама (Німеччина). Перший випуск 0.1 стався того самого року<ref>[https://marc.info/?l=kde-announce&m=90648146015087&w=2 Оголошення про випуск KDevelop 0.1]</ref>.  


    У відповідь буде відкрито діалогове вікно, у якому ви зможете вказати тип проекту, який ви хочете створити. Відповідно до типу програми, яку ви бажаєте створити (наприклад, програма з графічним інтерфейсом. Qt, програма pyQt4, програма KDE тощо) виберіть відповідний пункт. Наприклад, якщо ви бажаєте створити програму pyQt4, розкрийте список <menuchoice>pyQt4</menuchoice> і виберіть у ньому пункт <menuchoice>Програма з графічним інтерфейсом на pyQt4</menuchoice>.
    KDevelop декілька разів переписували. Перший раз це було зроблено для версії 3.x Берндом Германом у 2001 році<ref>[https://marc.info/?l=kde-core-devel&m=98598814600661&w=2 Нове комплексне середовище розробки для нового тисячоліття {{Smiley}} від Бернда Германа]</ref>, другий раз — для версії 4.x із більш об'єктно-орієнтованою архітектурою у 2009 році<ref>[https://apaku.wordpress.com/2009/11/29/kdevelop4-moved/ KDevelop4 рухається вперед]</ref>.


    Далі, вам слід ввести назву програми у полі <menuchoice>Назва програми</menuchoice>. Після цього вам слід вказати адресу, за якою зберігатимуться початкові коди програми.
    Розробку KDevelop 5 було розпочано у серпні 2014 року як порт коду KDevelop 4 на qt5 і kf5<ref>[https://www.kdevelop.org/frameworks/kdevelop-master-now-depends-kde-frameworks-5 Основна гілка розробки KDevelop тепер залежить від KDE Frameworks 5!]</ref>. Нетиповий обробник коду c++ було відкинуто на користь clang, а інтерпретатор CMake було замінено на обробки метаданих JSON, які надаються CMake. KDevelop 5 було випущено у серпні 2016 року<ref>[https://www.kdevelop.org/news/kdevelop-500-released Випуск KDevelop 5.0.0]</ref>.


    Now you can click <menuchoice>Next</menuchoice>.
    == Можливості<ref>[https://www.kdevelop.org/features Можливості KDevelop]</ref> ==


    The next page asks you what kind of <menuchoice>Version Control System</menuchoice> do you want to use.  Choose the one you like (and I just remembered I wanted to start learning Git).
    * Підтримка C, C#, C++, CUDO, OpenCL, Qt QML, Javascript, Python та PHP


    ==Browsing through created template files==
    * Підтримка декількох систем керування версіями, зокрема Git, Bazaar, Subversion, CVS, Mercurial (hg), Perforce


    To browse what files have been automatically created when you created a template project, click on <menuchoice>Projects</menuchoice> tab on the left-most side.
    * Підтримка декількох систем збирання, зокрема CMake, QMake, Makefile, Meson<ref>[https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=343935 Прохання щодо підтримки Meson]</ref>, ...


    Now you will see a list of project files.
    * Швидка навігація кодом (перехід до оголошення і визначення)


    * Автоматичне доповнення коду (підсвічуванян синтаксичних конструкцій, семантичне доповнення)


    * Інтеграція документації до процесу розробки


    == Tips ==
    * Інтеграція декількох засобів статичного аналізу: [http://clang.llvm.org/extra/clang-tidy/ Clang-tidy], [https://www.kdab.com/use-static-analysis-improve-performance/ Clazy] та [http://cppcheck.sourceforge.net/ Cppcheck]


    :[http://apaku.wordpress.com/2008/12/15/howto-create-build-and-run-a-simple-kdevelop4-project How to create and build a simple kdevelop4 project]
    == Підказки ==


    :[http://techbase.kde.org/Getting_Started/Set_up_KDE_4_for_development#KDevelop Using KDevelop 3 to develop KDE SC 4 applications]
    * [http://apaku.wordpress.com/2008/12/15/howto-create-build-and-run-a-simple-kdevelop4-project Як створити і зібрати простий проект у KDevelop4?]


    [[Category:Development]]
    == Додаткові відомості ==
     
    * [https://www.kdevelop.org/ Сайт KDevelop]
    * [https://en.wikipedia.org/wiki/KDevelop Вікіпедія]
     
    * [[Special:MyLanguage/KDevelop4/Manual|Підручник з перших кроків у KDevelop 4]]
     
    * [[Special:MyLanguage/KDevelop5/Manual|Підручник з перших кроків у KDevelop 5]]
     
    ==Посилання==
     
    [[Category:Розробка/uk]]

    Latest revision as of 06:32, 12 March 2019

    Панель редагування KDevelop
    Комплексне середовище розробки (IDE) для MS Windows, Mac OS X, Linux

    Історія (на основі статті у Вікіпедії)

    Проект KDevelop було розпочато у 1998 році у університеті Потсдама (Німеччина). Перший випуск 0.1 стався того самого року[1].

    KDevelop декілька разів переписували. Перший раз це було зроблено для версії 3.x Берндом Германом у 2001 році[2], другий раз — для версії 4.x із більш об'єктно-орієнтованою архітектурою у 2009 році[3].

    Розробку KDevelop 5 було розпочано у серпні 2014 року як порт коду KDevelop 4 на qt5 і kf5[4]. Нетиповий обробник коду c++ було відкинуто на користь clang, а інтерпретатор CMake було замінено на обробки метаданих JSON, які надаються CMake. KDevelop 5 було випущено у серпні 2016 року[5].

    Можливості[6]

    • Підтримка C, C#, C++, CUDO, OpenCL, Qt QML, Javascript, Python та PHP
    • Підтримка декількох систем керування версіями, зокрема Git, Bazaar, Subversion, CVS, Mercurial (hg), Perforce
    • Підтримка декількох систем збирання, зокрема CMake, QMake, Makefile, Meson[7], ...
    • Швидка навігація кодом (перехід до оголошення і визначення)
    • Автоматичне доповнення коду (підсвічуванян синтаксичних конструкцій, семантичне доповнення)
    • Інтеграція документації до процесу розробки
    • Інтеграція декількох засобів статичного аналізу: Clang-tidy, Clazy та Cppcheck

    Підказки

    Додаткові відомості

    Посилання