Difference between revisions of "KPhotoAlbum Video Support/uk"

Jump to: navigation, search
Line 48: Line 48:
 
Далі, перейдіть на вкладку <menuchoice>Вмонтовані</menuchoice> і перевірте, чи вказано у списку <menuchoice>Порядок пріоритету служб</menuchoice> хоч якісь служби.
 
Далі, перейдіть на вкладку <menuchoice>Вмонтовані</menuchoice> і перевірте, чи вказано у списку <menuchoice>Порядок пріоритету служб</menuchoice> хоч якісь служби.
  
[[Image:Kphotoalbum_embedding.jpg|center]]
+
[[Image:Kphotoalbum_embedding_uk.png|center]]
  
 
== Що означають повідомлення про помилки?==
 
== Що означають повідомлення про помилки?==

Revision as of 01:29, 27 February 2011

У KPhotoAlbum передбачено підтримку категоризації відео, подібну до звичайної підтримки категоризації зображень, але змусити KPhotoAlbum показувати мініатюри відео та саме відео іноді буває доволі непросто. На цій сторінці наведено настанови щодо налаштування середовища для показу відео. Для відтворення звукових даних у KPhotoAlbum використовується Phonon. Ви можете змінити допоміжний сервер відтворення Phonon, але зазвичай, краще скористатися типовим сервером відтворення вашого дистрибутива.


Налаштування підтримки мініатюр

У KDE передбачено окремі пакунки для створення мініатюр відео. Якщо буде встановлено належні пакунки, ви зможете бачити мініатюри. У KPhotoAlbum використовується пакунок mplayerthumbs, отже вам доведеться встановити саме цей пакунок.

Note-box-icon.png
Зауваження
Опис для вашого дистрибутива може бути дуже застарілим. Якщо ви додасте інформацію щодо поточного стану речей, читачі цієї сторінки будуть вам за це дуже вдячні.


Нижче наведено список пакунків, які слід встановити у різних дистрибутивах:

Kubuntu/Ubuntu

Note-box-icon.png
Зауваження
Ubuntu — це незначна модифікація Debian (у цьому дистрибутивів використовується для встановлення та сама програма apt-get, що і у Debian). Отже якщо ви не можете переглянути відео у вашій системі *Ubuntu, спробуйте скористатися порадами Debian.


В Ubuntu 10.04 доведеться встановити пакунки phonon-backend-xine і libxine1-all-plugins.

В Ubuntu 10.10 варто спробувати phonon-backend-gstreamer, якщо відео поганої якості.

Звичайно ж, доведеться встановити відповідні кодеки.

Debian

Слід встановити:

  • libarts1-xine
  • kmplayer-plugin


Показ відео

У разі встановлення належних пакунків KPhotoAlbum зможе показувати відео на панелі перегляду (знову ж таки, KPhotoAlbum не виконує роботу з показу відео самостійно, для цього програма використовує відповідну підсистему KDE). Нижче наведено перелік пакунків, які слід встановити у вашій системі:

(K)Ubuntu

Див. Встановлення кодеків для форматів з обмеженнями на розповсюдження


Не вдається переглянути відео?

Якщо ви впевнені, що всі належні пакунки було встановлено, але відео не відтворюються, варто перевірити, чи правильно налаштовано KDE.

Відкрийте вікно Konqueror і скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати Konqueror -> сторінка «Прив’язка файлів». Відкрийте гілку video і виберіть пункт типу файлів, які не відтворюються (наприклад, mpeg). У відповідь буде показано сторінку налаштування відповідного типу файлів. Спочатку перевірте, чи є суфікс файла, який ви намагалися переглянути у списку «Шаблони назв файлів».


Kphotoalbum fileformat.jpg


Далі, перейдіть на вкладку Вмонтовані і перевірте, чи вказано у списку Порядок пріоритету служб хоч якісь служби.

Що означають повідомлення про помилки?

Вікно з повідомленням про помилку можна отримати у відповідь на спробу відтворення відео. KPhotoAlbum покаже вам сповіщення з переліком дій, які програма намагалася виконати перед помилкою. Ось список можливих помилок:

  • Не вдалося знайти тип MIME.
  • Не вдалося знайти KPart для певного типу MIME.
  • Не вдалося знайти бібліотеку, яка забезпечує роботу KPart.
  • Не вдалося створити екземпляр модуля.
  • Не вдалося створити віджет на основі модуля.

Якщо ви отримали повідомлення про одну з цих помилок, вам слід ретельно перечитати попередній розділ. Вам доведеться виправити причину помилки. Якщо вам вдалося це зробити, не полінуйтеся додати опис ваших дій на цю сторінку.


Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.