Revision as of 11:37, 4 August 2019 by Yurchor (talk | contribs) (Created page with ":Втім, насправді нам потрібне контроль над коригуванням рівнів у '''Kdenlive''', тобто перетворенням д...")

Kdenlive/Підручник/Повний діапазон яскравості

Other languages:
English • ‎русский • ‎українська
Повний діапазон яскравості
Додаткова властивість кліпу — Повний діапазон яскравості

Для кліпу можна встановити повний діапазон яскравості за допомогою пункту Кліп -> Додаткові властивості

З допису на цьому форумі від Yellow

Пункт повного діапазону яскравості стосується записаних відеоданих із яскравістю, яка не вкладається у типовий діапазон «трансляції», обмежений значеннями 16 — 235 у 8-бітовому діапазоні.
За допомогою цього пункту можна усунути проблеми із відеофайлами із діапазоном кольорів поза 8-бітовим діапазоном 16 – 235. Типово, якщо ми імпортуємо відео, програма обробляє його і показує у діапазоні 16 – 235. Рівні поза діапазоном, тобто від 0 до 15 і від 235 до 255, стискаються до 0 і 255, тобто темні ділянки перетворюються на чорне, а виблиски насичуються для перегляду у Kdenlive матеріалу з камери, кольори якого належать до повного діапазону.
Далі, після обробки матеріалу ці рівні лишаються у остаточному відео, стиснені затінені ділянки і насичені виблиски, тому існує невідповідність між рівнями у відео, яке було імпортовано, і відео, яке ми експортуємо. Це має значення лише для матеріалу, який використовується у зовнішній програмі.
Для відтворення з DVD, bluray та у інтернеті, зокрема на Vimeo або Youtube рівні кольорів відео у остаточному результаті мають належати діапазону від 16 до 235, інакше ми побачимо так звані «зсуви гами», «вимивання» або надто насичений результат, залежно від обробки матеріалу.
Втім, насправді нам потрібне контроль над коригуванням рівнів у Kdenlive, тобто перетворенням діапазону 0 – 255 у діапазон 16 – 235, отже пункт повного діапазону кольорів змінює параметри обробки файлів та зображень попереднього діапазону на основі альтернативного механізму переобчислення кольорів з YCbCr до RGB.
By setting the full luma on, which should only be done for camera sources known to be full range 0 - 255 or even 16 - 255 such as FS100, Nex5, HV20, HV30 and probably many more consumer cameras. Canon and Nikon DSLR's too but a little more complicated, we can export video with the levels as imported, BUT and it's a big but, that is without doing any RGB operations in Kdenlive, so no effects, color correction etc. If any effects are added then the output will be restricted range again.
For me I use full luma all the time, it allows roundtripping a video edit and maintaining levels for grading in an external application that offers 32bit float precision. When it's necessary to otherwise happy with Kdenlive's SOP/SAT and scopes.

Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.
-->