Archive:Kdenlive/Manual/Projects and Files/Clips/uk: Difference between revisions

    From KDE UserBase Wiki
    No edit summary
    No edit summary
    Line 77: Line 77:
    ''Проміжні кліпи'' один з найкорисніших винаходів для редагування, якщо ви працюєте за не дуже потужним комп’ютером. Програма замінює початкові версії кліпів на кліпи з меншою роздільною здатністю та простішим для обробки кодеком. Декодування відео, наприклад декодування кліпів у форматі H.264, потребує значних обчислювальних потужностей для обробки ефектів у режимі реального часу. Якщо потужностей не вистачатиме, відтворення «затинатиметься». Для обробки проміжних кліпів обчислювальні потужності майже непотрібні, тобто відтворення відбувається абсолютно плавно.
    ''Проміжні кліпи'' один з найкорисніших винаходів для редагування, якщо ви працюєте за не дуже потужним комп’ютером. Програма замінює початкові версії кліпів на кліпи з меншою роздільною здатністю та простішим для обробки кодеком. Декодування відео, наприклад декодування кліпів у форматі H.264, потребує значних обчислювальних потужностей для обробки ефектів у режимі реального часу. Якщо потужностей не вистачатиме, відтворення «затинатиметься». Для обробки проміжних кліпів обчислювальні потужності майже непотрібні, тобто відтворення відбувається абсолютно плавно.


    Proxy clips can be enabled/disabled for the current project in the Project Settings (<menuchoice>Project</menuchoice> &rarr; <menuchoice>Project Settings</menuchoice> &rarr; <menuchoice>Proxy</menuchoice> &rarr; <menuchoice>Enable Proxy Clips</menuchoice>).
    Увімкнути або вимкнути створення проміжних кліпів для поточного проєкту можна у параметрах проєкту (<menuchoice>Проєкт -> Параметри проєкту -> Проміжні -> Увімкнути проміжні кліпи</menuchoice>).


    To enable proxy clips by default for new projects, go to <menuchoice>Settings</menuchoice> &rarr; <menuchoice>Configure Kdenlive</menuchoice> &rarr; <menuchoice>Proxy Clips</menuchoice> &rarr; <menuchoice>Enable Proxy Clips</menuchoice>.
    To enable proxy clips by default for new projects, go to <menuchoice>Settings</menuchoice> &rarr; <menuchoice>Configure Kdenlive</menuchoice> &rarr; <menuchoice>Proxy Clips</menuchoice> &rarr; <menuchoice>Enable Proxy Clips</menuchoice>.

    Revision as of 10:32, 11 June 2019

    Other languages:

    Кліпи

    Див. також Меню «Кліп».

    Кліпи (відео, звукові та зображення)

    За допомогою кнопки (Додати кліп) можна викликати діалогове вікно додавання кліпу ви можете вибрати відеокліп, звуковий кліп або окремі зображення для додавання до ієрархії проекту.

    Кнопка з міткою 1 вмикає або вимикає показ мініатюр зображень. За допомогою повзунка 2 можна скоригувати розмір піктограм попереднього перегляду. За допомогою пункту з позначкою 3 (Імпортувати послідовність зображень) можна наказати програмі імпортувати послідовності зображень для створення анімації.

    Додати кліпи інших типів можна за допомогою спадного меню, яке відкривається натисканням кнопки, розташованої поряд з кнопкою .

    Кольорові кліпи

    Кольорові кліпи — це зображення одного кольору, які може бути додано до дерева проекту. Такі кліпи можуть бути корисними для створення тла, на якому можна розташувати субтитри.

    Додати кольоровий кліп можна за допомогою вибору пункту Додати кольоровий кліп зі спадного меню, яке викликається натисканням кнопки, розташованої поряд з кнопкою .

    У відповідь на натискання цього пункту меню програма відкриє діалогове вікно, за допомогою якого ви зможете вибрати колір і тривалість кліпу.

    Після натискання кнопки Гаразд кліп буде додано до дерева проекту. Після цього його можна буде перенести на монтажний стіл. Тривалість кольорового кліпу можна скоригувати безпосередньо на монтажному столі.

    Кліпи титрів

    Див. титри.

    Кліпи показів слайдів

    Кліпи показів слайдів є кліпами, які створюються на основі послідовностей простих статичних зображень. Цю можливість призначено для створення анімацій на основі збірок статичних зображень або створення показів слайдів зі статичних зображень. Для створення перших слід використовувати коротку тривалість показу кадру, а других — довшу тривалість показу кадру.

    Щоб створити кліп показу слайдів, виберіть пункт Додати кліп показу слайдів зі спадного списку меню Додати кліп.

    У діалоговому вікні Кліп показу слайдів виберіть у розділі Спосіб вибору зображень варіант Шаблон назви файлів.

    Відкрийте теку, у якій зберігаються зображення, з яких слід слід створити показ слайдів, і виберіть перше зображення показу слайдів. Інші зображення буде вибрано на основі застосування певного алгоритму визначення назви файлів, який визначає назву файла наступного зображення.

    Наприклад, якщо першим зображенням є 100_1697.jpg, наступним буде 100_1698.jpg тощо.

    Виберіть відповідну тривалість показу кадру, вона визначатиме проміжок часу, протягом його буде показано зображення.

    Натисніть кнопку Гаразд. До дерева проекту буде додано кліп, який складатиметься з усіх зображень у теці, звідки було вибрано файл зображення першого кадру.

    Потім ви можете перетягти це відео на монтажний стіл.

    Обрізання за центром: автоматично заповнювати кадр результату зображенням, зберігаючи формат (співвідношення розмірів) кадру обрізанням зображення з обох боків. Якщо все це сказати іншими словами, це просто вилучення чорних смуг, які утворюються на кадрі, якщо орієнтація фотографії чи співвідношення розмірів зображення не збігаються з відповідними параметрами відео.

    Анімація: додає шаблон плавного панорамування з ефектами масштабування. Цей ефект відомий як ефект Кена Бернза. Ви можете вимкнути анімацію, залишити лише панорамування, лише масштабування або вибрати комбінацію панорамування і масштабування. Для кожного з варіантів також передбачено фільтр низьких частот для зменшення шуму на зображеннях, що виникає внаслідок обробки. Фільтрування за низькими частотами дуже сповільнює обробку, отже, варто виконати попередній перегляд результатів без нього, а лише потім увімкнути його для остаточної обробки.

    Створення теки

    Див. Меню «Проєкт» — Створення теки

    Мережеві ресурси

    Див. Меню «Проєкт» — Мережеві ресурси.

    Мультиплікація

    Див. захоплення мультиплікаційних кадрів.

    Проміжні кліпи
    Вмикання проміжних кліпів

    Проміжні кліпи один з найкорисніших винаходів для редагування, якщо ви працюєте за не дуже потужним комп’ютером. Програма замінює початкові версії кліпів на кліпи з меншою роздільною здатністю та простішим для обробки кодеком. Декодування відео, наприклад декодування кліпів у форматі H.264, потребує значних обчислювальних потужностей для обробки ефектів у режимі реального часу. Якщо потужностей не вистачатиме, відтворення «затинатиметься». Для обробки проміжних кліпів обчислювальні потужності майже непотрібні, тобто відтворення відбувається абсолютно плавно.

    Увімкнути або вимкнути створення проміжних кліпів для поточного проєкту можна у параметрах проєкту (Проєкт -> Параметри проєкту -> Проміжні -> Увімкнути проміжні кліпи).

    To enable proxy clips by default for new projects, go to SettingsConfigure KdenliveProxy ClipsEnable Proxy Clips. See also the Project Settings page



    Після вмикання проміжних кліпів їх можна створити для певних кліпів у проекті за допомогою віджета дерева проекту: скористайтеся пунктом контекстного меню Проміжний кліп. За поступом можна спостерігати за допомогою невеличкої панелі поступу, яку буде показано під пунктом кліпу на панелі дерева проекту. Повторне натискання пункту Проміжний кліп вимкне створення проміжного кліпу.

    Ви можете позначити декілька кліпів на панелі ієрархії проекту і скористатися пунктом Проміжний кліп, щоб розпочати пакетне завдання зі створення проміжних кліпів, тобто чергу завдань, у результаті виконання яких буде створено проміжний кліп для кожного з позначених кліпів.


    Після створення проміжного кліпу його пункт у дереві проекту буде позначено піктограмою з літерою «P».
    Під час остаточної обробки ви також можете скористатися проміжними кліпами. Типово використання проміжних кліпів вимкнено, але для прискорення обробки проекту для попереднього перегляду проміжні кліпи можуть бути дуже корисними.


    Властивості кліпу

    You can display and edit clip properties by selecting a clip in the Project Bin and choosing Clip Properties from the Project menu or from the right-click menu. Or by turning on the display of clip properties the ViewClip Properties check box.

    File Info

    The File Info tab displays information about the file.

    Властивості

    На вкладці Властивості буде показано додаткові властивості кліпу. За допомогою цієї вкладки ви можете змінити додаткові властивості. Наприклад, ви можете примусово визначити співвідношення розмірів для кліпу 16:9, якщо таке співвідношення розмірів не вдалося встановити самій програмі.

    Серед додаткових властивостей кліпу:

    • Duration: Change the clip duration. If the duration is shorter than the clip duration, then the clip is cropped. If the duration is bigger than the clip duration, then the last image is repeated until the new duration is over.
    • Aspect ratio: Change the clip aspect.
    • Proxy clips: Enable a proxy clip for this clip. See Proxy clips.
    • Frame rate: Change the clip frame rate. See Wikipedia Frame rate.
    • Scanning
    • Field order
    • Disable autorotate
    • Threads
    • Video stream
    • Audio stream
    • Colorspace
    • Full Luma range

    Позначки

    За допомогою вкладки Позначки ви можете додавати позначки до певних важливих позицій у початковому файлі. Втім, ймовірно, простіше додавати позначки до ваших кліпів за допомогою монітора кліпів, оскільки за його допомогою ви можете попередньо переглядати кадр, до якого ви додаєте позначку.

    Once markers are put in your clip, you can access them in the Clip Monitor by right-clicking and selecting Go To Marker (see picture.) Also note how the markers appear as red vertical lines in the Clip Monitor (see yellow highlighted regions in the picture.) You can turn on the display of the marker comments in the timeline too (see Show Marker Comments).


    Markers can also be added to clips on the timeline. Right-click the clip and choose Markers -> Add Marker. Markers added this way also appear in the clip in the Project Bin.

    Metadata

    You expect this to show any meta data that is contained in the clip. Does not appear to work.

    Analysis

    You can view and delete motion vector data that is associated with the clip from here. This is data created by Auto Mask - Motion Tracking

    Button 1 Will delete the selected analysis data, Button 2 will allow you to export the data (semi colon delimited text file), Button 3 will allow you to import analysis data.

    Породжувачі
    Counter

    This generates a counter timer clip in various formats which you can put onto the timeline.

    Previous versions of Kdenlive you could have the background to the counter be transparent. There may be a defect here because it appears the No Background check box does not remove the background from the counter.

    Вам варто скористатися ефектом панорамування з масштабуванням, щоб зменшити шрифт у кліпі відліку часу.

    White Noise

    This generates a video noise clip — like the "snow" on an out-of-tune analogue TV. In ver 17.04 it generates audio white noise as well as video snow.

    Color Bars

    This generator came in to Kdenlive around ver 17.04. Generates a color test pattern of various types. Including PAL color bars, BBC color bars, EBU color bars, SMPTE color bars, Philips PM5544, FuBK