Konversation/Configuring SASL authentication/uk: Difference between revisions

    From KDE UserBase Wiki
    (Created page with "<li style="text-align:left;">У діалоговому вікні <menuchoice>Додати профіль</menuchoice> вкажіть назву нового профілю і н...")
    (Created page with "<li style="text-align:left;">Поверніться до діалогового вікна <menuchoice>Профілі</menuchoice>, заповніть основні пункти...")
    Line 39: Line 39:




    <li style="text-align:left;">Back in the <menuchoice>Identities</menuchoice> dialog window, fill in the basic settings for the newly-added Identity, which has been automatically selected in the dialog (notice the drop-down selection labeled <menuchoice>Identity</menuchoice> at the top of the dialog window). Entering a <menuchoice>Real name</menuchoice> and adding at least one <menuchoice>Nickname</menuchoice> are required:<br />
    <li style="text-align:left;">Поверніться до діалогового вікна <menuchoice>Профілі</menuchoice>, заповніть основні пункти параметрів щойно доданого профілю, який було автоматично позначено у діалоговому вікні (зверніть увагу на спадний список з міткою <menuchoice>Профіль</menuchoice>, розташований у верхній частині діалогового вікна). Слід вказати <menuchoice>Справжнє ім’я</menuchoice> і додати принаймні один <menuchoice>Псевдонім</menuchoice>:<br />
    [[Image:Authconfig08.png]]</li>
    [[Image:Authconfig08_uk.png]]</li>





    Revision as of 13:26, 15 June 2012

    Other languages:

    Налаштовування розпізнавання за допомогою SASL

    У цьому документів наведено настанови щодо налаштовування розпізнавання за допомогою SASL у мережі IRC. Як приклад мережі використано мережу freenode.

    Зауваження

    Підтримка розпізнавання за допомогою SASL є новою можливістю у Konversation 1.5, версії, яку ще не було випущено. Якщо вам хочеться перевірити, чи працює розпізнавання за допомогою SASL до випуску, скористайтеся настановами щодо отримання найсвіжішого коду програми.


    1. Розпочнімо з додавання мережі до Списку серверів. Відкрийте діалогове вікно Список серверів за допомогою натискання клавіші F2 або вибору пункту Файл -> Список серверів... з меню програми:



    2. Якщо у вас вже є запис на freenode у списку Список серверів, позначте його і натисніть кнопку Змінити..., щоб відкрити діалогове вікно Змінити мережу і перейдіть до кроку 5 (або кроку 4, якщо хочете дізнатися більше про параметри захисту даних, переданих на сервер, сумісний з розпізнаванням SASL, за допомогою SSL). Ви також можете натиснути кнопку Створити..., розташовану у правому верхньому куті екрана, щоб відкрити діалогове вікно Нова мережа:
    3. За допомогою діалогового вікна Нова мережа надайте мережі назву заповненням поля Назва мережі. Потім натисніть кнопку Додати... під списком з міткою Сервери, щоб відкрити діалогове вікно Додати сервер:
    4. Заповніть поле діалогового вікна Додати сервер так, як це показано на знімку вікна. Оскільки призначенням цих настанов є демонстрація повного налаштовування безпечного способу розпізнавання, зауважте, що слід позначити пункт вмикання SSL для безпечного передавання даних між вашим комп’ютером і сервером, що логічно доповнить безпечне розпізнавання. (Більше про сервери freenode та порти, за допомогою яких вони передають дані, можна дізнатися тут.) Після натискання кнопки Гаразд дані сервера буде збережено і ви повернетеся до діалогового вікна Нова мережа.
    5. Після повернення до діалогового вікна Нова мережа (або Змінити мережу, якщо ви перейшли до цього кроку з кроку 2) ви побачите пункт щойно доданого сервера у списку Сервери мережі. Натисніть кнопку Змінити..., розташовану поряд зі спадним списком з написом Профіль, щоб відкрити діалогове вікно Профілі:
    6. Вітаємо у діалоговому вікні Профілі. За допомогою цього діалогового вікна ви можете створювати і керувати довільною кількістю профілів. У профілі зберігаються параметри, пов’язані з вашим обліковим записом (зокрема дані щодо справжнього імені та псевдоніма), окремо від параметрів мережі, так, щоб ними можна було повторно скористатися у декількох різних мережах. За допомогою профілів також просто перемикатися між різними наборами параметрів у одній мережі: достатньо вибрати належний профіль у діалоговому вікні Нова мережа на попередніх кроках або у подібному діалоговому вікні Змінити мережу, призначеному для внесення змін до вже створеного запису мережі у списку Список серверів. Додатковою зручністю є те, що якщо ви відкриєте діалогове вікно Профілі з діалогового вікна Нова мережа/Змінити мережу, як ми це зробили у нашому прикладі, (ви можете відкрити це вікно натисканням клавіші F8), профіль, який ви переглядаєте на час натискання кнопки Гаразд, буде автоматично вибрано для мережі.

      Оскільки профілі є дуже важливою концепцією у Konversation, у цих ми познайомимося з повним процесом заповнення даних нового профілю, перш ніж перейти до додавання параметрів розпізнавання. Якщо ви вже знайомі з процесом керування профілями, ви можете перейти одразу до кроку 9.

      Зауважте, що додавання нового профілю не є обов’язковим. Якщо ви користуєтеся лише однією мережею IRC, просте заповнення полів «Типового профілю», звичайно ж, є достатнім. Але навіть якщо ви користуєтеся декількома мережами IRC, використання лише типового профілю для всіх мереж може бути достатньо, якщо параметри користувача у всіх мережах є однаковими. Втім, оскільки, як ми побачимо далі, параметри розпізнавання є частиною профілю, зазвичай варто використовувати різні профілі для різних мереж, щоб у кожній мережі можна було використовувати інший пароль для забезпечення кращого захисту. Якщо ви захочете скористатися декількома профілями, взявши до уваги наші поради, натисніть кнопку, розташовану поряд зі спадним списком з підписом Профіль, щоб відкрити діалогове вікно Додати профіль:
    7. У діалоговому вікні Додати профіль вкажіть назву нового профілю і натисніть кнопку Гаразд, щоб повернутися до діалогового вікна Профілі. Зауважте, що назва «freenode» на наступному знімку вікна є просто корисною для пошуку пункту мережі у списку; назва мережі і назва профілю не обов’язково мають бути однаковими:
    8. Поверніться до діалогового вікна Профілі, заповніть основні пункти параметрів щойно доданого профілю, який було автоматично позначено у діалоговому вікні (зверніть увагу на спадний список з міткою Профіль, розташований у верхній частині діалогового вікна). Слід вказати Справжнє ім’я і додати принаймні один Псевдонім:
    9. Час перейти до нашої остаточної мети: додавання параметрів розпізнавання за допомогою SASL до нового профілю для наступного використання у мережі freenode.

      (A short interlude: For the sake of brevity, and because the best and most up-to-date documentation for the account creation process is available on freenode's own website, this guide assumes that you already have a freenode account. If you don't have an account yet, however, click Ok now in the Identities dialog window and then in the New/Edit Network dialog window. You can then connect to freenode unauthenticated by selecting it in the Server List dialog window and clicking the Connect button at the bottom of the dialog window. Once you are connected to freenode you can follow their instructions to create an account. Once you're done, open the Server List dialog window again (see step 1), select freenode and click the Edit... button to open the Edit Network dialog window and the Edit... button again to open the Identities dialog. Note that you will need to reconnect after adding the authentication settings to connect authenticated.)

      To add SASL authentication settings to the Identity, focus on the group of settings labeled Auto-Identify, still on the General tab of the Identities dialog window. The first step is to select SASL in the drop-down selection labeled Type. Then all that's left to do is to enter your freenode account's name and password in the Account and Password fields below the drop-down selection and clicking the Ok button to save the new Identity settings:
    10. Натисніть кнопку Гаразд у діалоговому вікні Нова мережа/Змінити мережу, щоб зберегти дані мережі і повернутися до діалогового вікна Список серверів.
    11. Тепер у діалоговому вікні списку серверів ми можете вибрати пункт freenode і натиснути кнопку З’єднатись, розташовану у нижній частині діалогового вікна, або просто двічі клацнути на відповідному пункті, що встановити з’єднання з сервером freenode з використанням розпізнавання за допомогою SASL: