Krdc/uk

    From KDE UserBase Wiki
    Revision as of 06:10, 3 November 2017 by FuzzyBot (talk | contribs) (Updating to match new version of source page)
    Other languages:

    Krdc

    Клієнтська програм спільного використання стільниць. За допомогою цієї програми ви зможете з’єднати ваш комп’ютер зі стільницею іншого комп’ютера, наприклад, щоб надати комусь допомогу віддалено

    Список можливостей

    • Встановлення з’єднання з віддаленим комп’ютером (перегляд стільниці)
    • Використання типового протоколу VNC (VNC працює у Linux, Macintosh, Windows)
    • Можливість встановлення з’єднання за стандартним протоколом Windows RDP

    Інформація

    Знімки вікон можна натискати з метою перегляду зображення у початкових розмірах. Щоб повернутися до цієї сторінки, скористайтеся кнопкою «Назад» вашої програми для перегляду інтернету.


    Krdc є однією з пари програм KDE (Krfb — інша частина цієї пари), за допомогою яких ви можете спільно з іншим користувачем використовувати стільницю за допомогою локальної мережі. Наприклад, так ви зможете скористатися послугами сусіда, краще обізнаного з системою, ніж ви. За допомогою спільного використання стільниці ви можете допомогти комусь, у кого виникли труднощі. Ви можете розмовляти з спеціалістом телефоном, а він у цей час наводитиме лад на вашому комп’ютері. Цей спеціаліст навіть може «керувати» вашим комп’ютером, якщо ви дозволите йому це робити.

    KRDC — клієнтська програма. Нею неможливо користуватися без серверної частини, запущеної на іншому комп’ютері. У цій статті ми називатимемо клієнтський комп’ютер «гостем», а сервер — «вузлом»:

    • гість — комп’ютер і користувач, віддалені від вас, яким ви бажаєте надати доступ до вашої стільниці
    • вузол — комп’ютер і ви, як користувач, який надає спільний доступ до стільниці

    Щоб повністю зрозуміти принципи роботи зв’язки Krfb/Krdc, вам варто звернутися до сторінки щодо Krfb.

    Тут подано пояснення з точки зору спеціаліста, який віддалено працює на чийсь стільниці як «гість».

    Встановлення з’єднання

    Встановлення з’єднання з віддаленим комп’ютером

    Типовим протоколом з’єднань Krbf/Krdc є VNC.

    Як неважко переконатися, ви, як гість-спеціаліст, можете надавати допомогу користувачам багатьох різних операційних систем, оскільки протокол VNC широко використовується для спільної роботи у стільничних середовищах. Використання цього протоколу не обмежено лише стільницями під керуванням KDE.

    • Запустіть Krdc (Кнопка Kickoff -> Програми -> Інтернет -> Krdc)
    • Введіть адресу комп’ютера-вузла (за протоколом VNC) (Будь ласка, використовуйте адресу, яку надіслано з вузла. Тут наведено лише приклади.)
      • Krfb(KDE3)--192.168.1.102:0 (після двокрапки вказано номер екрана)
      • Krbf(KDE4)--192.168.1.102:5900 (після двокрапки вказано порт)
      • Gnome (TigerVNC)--192.168.1.102 (номер порту є типовим)
    • Введіть пароль, потрібний для доступу до вузла.
    • Скоригуйте розміри екрана так, щоб ним було зручно користуватися (Сеанс -> Масштабувати віддалений екран до розміру вікна)
    • Доки вказівник миші перебуває у межах вікна, що позначає вузол, ви можете керувати віддаленим комп’ютером, якщо цю можливість було встановлено на вузлі (рекомендуємо це зробити).
    • На гостьовому екрані (де запущено Krdc) буде показано вказівник вузла, якщо ви скористаєтеся пунктом меню Сеанс->Показувати локальний курсор, інакше єдиною ознакою розташування вказівника миші вузла (показаною на гостьовому екрані) будуть ефекти наведення вказівника на елементи вікон.
    Вказівник миші віддаленого вузла на гостьовому екрані
    Початкове зображення Krdc на вузлі після з’єднання (вузол під керуванням KDE3)

    На зображенні екрана віддаленого вузла можна бачити смужки гортання. Саме для усування цих смужок слід скористатися пунктом меню масштабування (Сеанс -> Масштабувати віддалений екран до розміру вікна)

    Якщо встановити з’єднання з віддаленим вузлом не вдається, ймовірно, під час введення адреси ви припустилися помилки. Але якщо на вузлі запущено брандмауер, який блокує з’єднання, ви побачите лише напис «Сервер не знайдено». На віддаленому комп’ютері має бути відкрито порт для обміну даними за протоколом VNC. Найкраще зв’язка працюватиме, якщо було виконано попереднє налаштування обох комп’ютерів спеціалістом. Після цього на вузлі користувачеві буде достатньо натиснути відповідний пункт спільного використання стільниці, коли йому чи їй потрібна буде допомога.

    Ви можете створити закладку на «гостьовому» комп’ютері Krdc, щоб зекономити час, якщо допомога знадобиться ще раз. Кожен новий сеанс спільного використання стільниці потребуватиме введення нового зміненого пароля.

    Використання програми для керування паролями KWallet з метою зберігання паролів Krdc позбавлене сенсу, оскільки паролі весь час змінюються.

    Krdc не є типовим способом адміністрування віддалених серверів, оскільки сервери мають працювати без графічної стільниці. Адміністраторам серверів слід користуватися командним рядком та безпечним протоколом SSH.

    Стаття щодо SSH у Вікіпедії

    openssh: безпечна командна оболонка GNULinux

    Якщо ви працюєте у локальній мережі з віддаленою технічною підтримкою, можливо, спеціалісту слід скористатися zeroconfig/avahi, щоб вузли було легше виявити (буде використано назви комп’ютерів, а не IP-адреси).