Revision as of 22:23, 8 June 2015 by Quintasan (talk | contribs)
Other languages:
English • ‎Türkçe • ‎català • ‎dansk • ‎polski • ‎українська


Steam w Kubuntu

Obecnie istnieją trzy sposoby instalacji Steam.

Interfejs graficzny

Jeśli wolisz graficzny interfejs użytkownika, na początek musisz zainstalować Ubuntu Software Center, znaleźć w nim Steam i zainstalować go ("kup").

Instalacja Ubuntu Software Center

Musisz zalogować się do Launchpad, czyli tam, gdzie projekty oprogramowania Ubuntu są przechowywane. Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz je tam utworzyć.

Otrzymasz e-mail z gratulacjami za "zakup" Steam!

Instalacja ręczna

Możesz pobrać pakiet deb z http://store.steampowered.com/about/ dzięki swojej przeglądarce, a następnie wykonać poniższe instrukcje. Pliki pakietów związanych z Kubuntu mają przyrostek ".deb" z powodu bliskiego pokrewieństwa Kubuntu z dystrybucją Debian GNU/Linux. Indywidualne pliki ".deb" mogą być pobierane i instalowane. Humble Bundles, na przykład, rozpowszechniają deby. Wymagają one uprawnień administracyjnych.

How-to: kliknij lewym przyciskiem myszy na pliku ".deb" w celu rozpoczęcia procesu instalacji. Pojawi się monit o hasło, związany z potrzebą uprawnień administracyjnych.

Tryb tekstowy

W swojej Konsoli wpisz mkdir steam && cd steam && wget http://media.steampowered.com/client/installer/steam.deb

potem: sudo dpkg -i package_file.deb

używając dokładnie' tej samej nazwy pliku, który był pobierany powyżej.

Humble Bundles

Aby użyć graficznego interfejsu Humble Bundles musisz skorzystać z Ubuntu Software Center, jak na obrazku powyżej. Musisz także utworzyć konto w serwisie Launchpad. Ponadto po zapłaceniu za gry na stronie Humble Bundle i kliknieciu na link w e-mailu otrzymanym od Humble Bundle, musisz kliknąć przycisk "Zapłać" w Ubuntu Software Center. W każdym razie nie będziesz musiał płacić ponownie.

Jeśli napotkasz trudności, prosimy przesłać informacje o tym błędzie.

Jeśli wolisz pobrać plik deb, znajdziesz do niego link w e-mailu od Humble Bundle. Można go pobrać w swojej przeglądarce, lub za pomocą wget w konsoli jak ze Steam i następnie postępując zgodnie z instrukcją instalacji ręcznej.

Powrót do strony głównej Kubuntu


Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.