Difference between revisions of "Plasma/Clocks/uk"

(Created page with "Параметри налаштування всіх трьох різновидів годинників однакові, окрім параметрів сторінки <menu...")
 
(21 intermediate revisions by 2 users not shown)
Line 3: Line 3:
 
== Віджети годинників ==
 
== Віджети годинників ==
  
Розробниками створено декілька віджетів Плазми, за допомогою яких ви зможете слідкувати за часом на вашому екрані.
+
Розробниками створено декілька віджетів Плазми, за допомогою яких ви зможете слідкувати за часом на вашому екрані. Ці віджети може бути безпосередньо додано на стільницю або панель. Звичайно ж, це стосується усіх віджетів.
  
 
[[Image:clock_widgets.png|thumb|400px|center|Віджет аналогового годинника на стільниці та віджет цифрового годинника на панелі.]]
 
[[Image:clock_widgets.png|thumb|400px|center|Віджет аналогового годинника на стільниці та віджет цифрового годинника на панелі.]]
  
Віджет аналогового годинника — звичайний циферблат з годинною та хвилинною стрілками. Віджет цифрового годинника показує час подібно до цифрового годинника. Створено такою віджет нечіткого годинника, який показує час у менш точний, але традиційніший спосіб: «пів на третю» або «за десять хвилин десята».
+
Настанови щодо додавання віджета на стільницю або панель, його пересування або зміну його розмірів викладено [[Special:myLanguage/Plasma#Widgets|тут]].
 +
 
 +
Усі віджети годинників показуватимуть системний час, якщо ви не накажете їм показувати час у іншому часовому поясі за допомогою сторінки <menuchoice>Системні параметри → Локалізація → Дата і час</menuchoice>. Якщо ви натиснете віджет, буде показано панель календаря. Виведіть вказівник миші за межі цієї панелі і клацніть лівою кнопкою миші, щоб панель зникла.
 +
 
 +
Типово, на стільниці передбачено один віджет годинника на панелі керування. У цій документації ми зосередимося на описі цього годинника. Втім, усе написане також стосується і віджетів годинника, які можна додати безпосередньо на стільницю.  
 +
 
 +
Клацання правою кнопкою миші відкриває контекстне меню. За допомогою вибору пункту <menuchoice>Показати альтернативи</menuchoice> ви можете вибрати інший віджет годинника, а вибір пункту <menuchoice>Налаштувати</menuchoice> надасть вам змогу налаштувати поточний віджет годинника.
 +
 
 +
[[Image:clock_widget_alternatives.png|thumb|400px|center|П'ять альтернативних віджетів годинника]]
 +
 
 +
Ви можете вибрати між аналоговим годинником, двійковим годинником, календарем і нечітким годинником.
 +
 
 +
'''Аналоговий годинник''' — класичний годинник зі стрілками. За допомогою пункту <menuchoice>Налаштувати</menuchoice> ви можете додати другу стрілку або наказати показувати часовий пояс.
  
Настанови щодо додавання віджета на стільницю або панель, його пересування або зміну його розмірів викладено [[Special:myLanguage/Plasma#Widgets|тут]].
+
'''Двійковий годинник''' показує час у двійковому форматі. Показ відбувається за допомогою «лампочок». За допомогою пункту <menuchoice>Налаштувати</menuchoice> ви можете вибрати, чи слід показувати ґратку, чи слід показувати неактивні «лампочки» (іншим кольором), та те, чи слід показувати секунди. Крім того, можна змінити колір «лампочок».
  
Віджети годинників показуватимуть системний час, якщо ви не накажете їм показувати час у іншому часовому поясі. Якщо ви натиснете віджет, буде показано панель календаря. Виведіть вказівник миші за межі цієї панелі і клацніть лівою кнопкою миші, щоб панель зникла.
+
'''Цифровий годинник''' показує час у форматі цифрового годинника. Для цього віджета у вікні <menuchoice>Налаштувати</menuchoice> є більше пунктів, ніж в інших віджетів. Також у вікні <menuchoice>Налаштувати</menuchoice> передбачено декілька сторінок.
 +
 +
<menuchoice>Вигляд</menuchoice>: тут ви можете вказати, чи слід показувати дату, секунди і часовий пояс. Годинник може працювати у 12-годинному і 24-годинному режимі, можна також змінити стиль шрифту.
  
Ви можете змінити параметри роботи годинника. Наведіть вказівник миші на панель годинника, клацніть правою кнопкою миші і виберіть пункт налаштування у контекстному меню. Крім того, ви можете натиснути кнопку з гайковим ключем на бічній панелі віджета, якщо той розташовано на стільниці.
+
<menuchoice>Календар</menuchoice>: якщо вам потрібно додати номер тижня року з календаря.
  
[[Image:Analog_clock_settings_appearance_uk.png|thumb|500px|center|Діалогове вікно налаштування віджета аналогового годинника.]]
+
<menuchoice>Часові пояси</menuchoice>: тут ви можете змінити часовий пояс для показу часу.
  
Параметри налаштування всіх трьох різновидів годинників однакові, окрім параметрів сторінки <menuchoice>Вигляд</menuchoice>. За допомогою цієї сторінки ви можете наказати віджету показувати секунди та назву часового поясу. Крім того, передбачено окремі параметри, що визначають спосіб показу часу кожним з типів віджетів годинників.
+
'''Нечіткий годинник''' показує час у форматі виразу, який ми вимовляємо, наприклад «За двадцять хвилин шоста». За допомогою пункту <menuchoice>Налаштувати</menuchoice> ви можете змінити шрифт на «напівжирний» або «курсив». Крім того, можна скоригувати нечіткість. За максимальної точності, запис годинника змінюватиметься кожні 5 хвилин. Зі збільшенням нечіткості зростатиме інтервал між змінами записів. На максимальному рівні може бути показано просто запис «Вихідний».
  
In the <menuchoice>General</menuchoice> page you can instruct the Clock to speak the time with regular intervals. The <menuchoice>Calendar</menuchoice> page lets you choose which kind of calendar to display. You can also choose to have national holidays from any one of a number of countries shown. In the <menuchoice>Time Zones</menuchoice> page you can set your Clock to show the time in a different time zone. First select the areas that you wish to be able to choose among and then in the drop down list <menuchoice>Clock defaults to</menuchoice> you choose which of those time zones you want so display by default.
+
Віджет '''календар''' показуватиме не годинник, але календар. За допомогою пункту <menuchoice>Налаштувати</menuchoice>, ви можете наказати програмі показувати номер тижня.
  
 
[[Category:Стільниця/uk]]
 
[[Category:Стільниця/uk]]
 
[[Category:Віджети/uk]]
 
[[Category:Віджети/uk]]

Latest revision as of 19:24, 7 September 2020

Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎català • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎polski • ‎русский • ‎українська • ‎中文(中国大陆)‎

Віджети годинників

Розробниками створено декілька віджетів Плазми, за допомогою яких ви зможете слідкувати за часом на вашому екрані. Ці віджети може бути безпосередньо додано на стільницю або панель. Звичайно ж, це стосується усіх віджетів.

Віджет аналогового годинника на стільниці та віджет цифрового годинника на панелі.

Настанови щодо додавання віджета на стільницю або панель, його пересування або зміну його розмірів викладено тут.

Усі віджети годинників показуватимуть системний час, якщо ви не накажете їм показувати час у іншому часовому поясі за допомогою сторінки Системні параметри → Локалізація → Дата і час. Якщо ви натиснете віджет, буде показано панель календаря. Виведіть вказівник миші за межі цієї панелі і клацніть лівою кнопкою миші, щоб панель зникла.

Типово, на стільниці передбачено один віджет годинника на панелі керування. У цій документації ми зосередимося на описі цього годинника. Втім, усе написане також стосується і віджетів годинника, які можна додати безпосередньо на стільницю.

Клацання правою кнопкою миші відкриває контекстне меню. За допомогою вибору пункту Показати альтернативи ви можете вибрати інший віджет годинника, а вибір пункту Налаштувати надасть вам змогу налаштувати поточний віджет годинника.

П'ять альтернативних віджетів годинника

Ви можете вибрати між аналоговим годинником, двійковим годинником, календарем і нечітким годинником.

Аналоговий годинник — класичний годинник зі стрілками. За допомогою пункту Налаштувати ви можете додати другу стрілку або наказати показувати часовий пояс.

Двійковий годинник показує час у двійковому форматі. Показ відбувається за допомогою «лампочок». За допомогою пункту Налаштувати ви можете вибрати, чи слід показувати ґратку, чи слід показувати неактивні «лампочки» (іншим кольором), та те, чи слід показувати секунди. Крім того, можна змінити колір «лампочок».

Цифровий годинник показує час у форматі цифрового годинника. Для цього віджета у вікні Налаштувати є більше пунктів, ніж в інших віджетів. Також у вікні Налаштувати передбачено декілька сторінок.

Вигляд: тут ви можете вказати, чи слід показувати дату, секунди і часовий пояс. Годинник може працювати у 12-годинному і 24-годинному режимі, можна також змінити стиль шрифту.

Календар: якщо вам потрібно додати номер тижня року з календаря.

Часові пояси: тут ви можете змінити часовий пояс для показу часу.

Нечіткий годинник показує час у форматі виразу, який ми вимовляємо, наприклад «За двадцять хвилин шоста». За допомогою пункту Налаштувати ви можете змінити шрифт на «напівжирний» або «курсив». Крім того, можна скоригувати нечіткість. За максимальної точності, запис годинника змінюватиметься кожні 5 хвилин. Зі збільшенням нечіткості зростатиме інтервал між змінами записів. На максимальному рівні може бути показано просто запис «Вихідний».

Віджет календар показуватиме не годинник, але календар. За допомогою пункту Налаштувати, ви можете наказати програмі показувати номер тижня.


This page was last edited on 7 September 2020, at 19:24. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.