Translations:IRC Channels/10/da: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 13: | Line 13: | ||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/kubuntu-es #kubuntu-es] - KDE-software på spansk i Kubuntu/Ubuntu | |[irc://chat.freenode.net/kubuntu-es #kubuntu-es] - KDE-software på spansk i Kubuntu/Ubuntu | ||
|- | |||
|[irc://chat.freenode.net/mandriva-kde #mandriva-kde] - KDE software på Mandriva Linux | |||
|- | |||
|[irc://chat.freenode.net/mageia-kde #mageia-kde] - KDE software på Mageia Linux | |||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/opensuse-kde #opensuse-kde] - KDE-software i openSUSE | |[irc://chat.freenode.net/opensuse-kde #opensuse-kde] - KDE-software i openSUSE |
Revision as of 18:23, 27 August 2011
Kanaler (Klik på ikonen for at ordne listen alfabetisk) |
---|
#debian-kde - KDE-software i Debian. Bemærk det anderledes netværk: irc.debian.org kendes også som oftc. |
#fedora-kde - KDE-software i Fedora |
#gentoo-kde - KDE-software i Gentoo |
#kde-freebsd - KDE-software i FreeBSD |
#kubuntu - KDE-software i Kubuntu/Ubuntu |
#kubuntu-es - KDE-software på spansk i Kubuntu/Ubuntu |
#mandriva-kde - KDE software på Mandriva Linux |
#mageia-kde - KDE software på Mageia Linux |
#opensuse-kde - KDE-software i openSUSE |
#archlinux-kdemod - KDEmod på Arch Linux |
#kde-windows - KDE-software i MS Windows |