Translations:IRC Channels/5/da: Difference between revisions
(Created page with '{| class="wikitable sortable" !Kanaler (Klik på ikonen for at ordne listen alfabetisk) |- |[irc://chat.freenode.net/kde #kde] - Stamkanalen for brugere af KDE-software |- |[ir...') |
No edit summary |
||
(12 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 3: | Line 3: | ||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/kde #kde] - Stamkanalen for brugere af KDE-software | |[irc://chat.freenode.net/kde #kde] - Stamkanalen for brugere af KDE-software | ||
|- | |||
|[irc://chat.freenode.net/kde-devel #kde-devel] - Til generel KDE-udvikling | |||
|- | |||
|[irc://chat.freenode.net/kde-quality #kde-quality] - Til KDE's kvalitetssikring | |||
|- | |||
|[irc://chat.freenode.net/kde-bugs #kde-bugs] - Til KDE's BugSquad | |||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/kde-chat #kde-chat] - Til diskussioner udenfor emnet | |[irc://chat.freenode.net/kde-chat #kde-chat] - Til diskussioner udenfor emnet | ||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/kde- | |[irc://chat.freenode.net/kde-docs #kde-docs] - Det officielle KDE-dokumentationsprojekt | ||
|- | |||
|[irc://chat.freenode.net/kde-women #kde-women] - Kvinder, som bruger KDE-software | |||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/ | |[irc://chat.freenode.net/kde-www #kde-www] - Kanalen for diskussioner om KDE-fællesskabets websteder | ||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/kde- | |[irc://chat.freenode.net/kde-soc #kde-soc] - Kanalen for studenter, som deltager i Google Summer of Code og Code In | ||
|- | |||
|[irc://chat.freenode.net/kde-vdg #kde-vdg] - Kanal til KDE's Visual Design Group | |||
|- | |||
|[irc://chat.freenode.net/kde-i18n #kde-i18n] - Lokaliserings-team | |||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/kde- | |[irc://chat.freenode.net/kde-promo #kde-promo] - Promotion- og kommunikationsteam | ||
|} | |} |
Revision as of 07:36, 31 October 2020
Kanaler (Klik på ikonen for at ordne listen alfabetisk) |
---|
#kde - Stamkanalen for brugere af KDE-software |
#kde-devel - Til generel KDE-udvikling |
#kde-quality - Til KDE's kvalitetssikring |
#kde-bugs - Til KDE's BugSquad |
#kde-chat - Til diskussioner udenfor emnet |
#kde-docs - Det officielle KDE-dokumentationsprojekt |
#kde-women - Kvinder, som bruger KDE-software |
#kde-www - Kanalen for diskussioner om KDE-fællesskabets websteder |
#kde-soc - Kanalen for studenter, som deltager i Google Summer of Code og Code In |
#kde-vdg - Kanal til KDE's Visual Design Group |
#kde-i18n - Lokaliserings-team |
#kde-promo - Promotion- og kommunikationsteam |