Tutorials/MIDI on Linux/uk: Difference between revisions

    From KDE UserBase Wiki
    No edit summary
    No edit summary
    Line 41: Line 41:
    {{Input|1= fluidsynth -a pulseaudio /usr/share/sound/sf2/soundfont.sf2 }}
    {{Input|1= fluidsynth -a pulseaudio /usr/share/sound/sf2/soundfont.sf2 }}


    <span class="mw-translate-fuzzy">
    Графічне налаштування [http://qsynth.sf.net QSynth] дуже просте. Приклади у картинках можна знайти [http://qsynth.sourceforge.net/qsynth-screenshots.html тут].
    Графічне налаштування '''[http://qsynth.sf.net QSynth]''' дуже просте. Приклади у картинках можна знайти [http://qsynth.sourceforge.net/qsynth-screenshots.html тут].
    </span>


    ==Файли SoundFont==
    ==Файли SoundFont==

    Revision as of 18:12, 10 October 2010

    Інформація

    MIDI — це набір технологій, пов’язаних з описом та передаванням звукових даних, але не з цифровим форматом звукових даних. Щоб мати змогу скористатися програмним забезпеченням для роботи з MIDI у Linux, як і у будь-якій іншій операційній системі, вам знадобиться синтезатор MIDI.


    Синтезатор MIDI перетворює події MIDI у звук. Синтезатором може бути зовнішній апаратний пристрій або пристрій, вбудований до звукової картки. Крім того, синтезатором може бути і певне програмне забезпечення, тобто певна програма.

    Існують файли MIDI (назви таких файлів закінчуються суфіксом .MID), у яких містяться дані у форматі MIDI. Якщо коротко окреслити ситуацію у термінах кулінарії, прослуховування музики з компакт-дисків подібне до харчування у ресторані, а прослуховування MP3 — у простій їдальні швидкого приготування. Файл MIDI у цьому сенсі подібний до рецепта: вам слід придбати відповідні складові та скористатися кухонним приладдям. Замість плити, каструль та сковорідок ви користуєтеся синтезаторами MIDI. Подібно до будь-якого знавця і користувача Linux, можливо, ви захочете змінити рецепт і складові. І це можна зробити! У KMid ви можете відкрити вікно каналів і перемкнути інструмент з піаніно на гітару або будь-який інший інструмент.

    Зовнішні синтезатори MIDI

    Зовнішні синтезатори — це інструменти, які може бути з’єднано з комп’ютером або іншими інструментами за допомогою MIDI-кабелів. Щоб подібне з’єднання було можливим, на вашому комп’ютері має бути передбачено інтерфейс MIDI. Таким інтерфейсом може бути звукова картка з гніздом для кабеля MIDI або USB-адаптор, що підтримується ALSA за допомогою відповідного модуля ядра. Ним можуть бути навіть MIDI-інструменти, які можна з’єднати безпосередньо з комп’ютером за допомогою USB. Яким би не був це інтерфейс, вам слід переконатися, що відповідна модель інтерфейсу MIDI підтримується ALSA за такою адресою.

    Якщо коротко, вам потрібні:

    • MIDI-інтерфейс
    • Драйвер ALSA для MIDI-інтерфейсу
    • MIDI-кабелі

    Апаратний синтезатор звукової картки

    У частині звукових карток, зокрема звукових картках, вироблених Creative Labs (SB AWE, Sound Blaster Live! і Audigy), передбачено синтезатор MIDI, який працює на основі таблиці хвиль — звукових зразків. Ці зразки завантажуються до звукової картки до використання програмного забезпечення для роботи з MIDI, в основному під час завантаження системи. Якщо ви є власником чи власницею такої картки:

    • Окрім ALSA, встановіть пакунок програмного забезпечення awesfx. У цьому пакунку містяться програми для завантаження звукових зразків, скрипти ALSA та правила udev для автоматичного завантаження зразків під час завантаження системи.
    • Встановіть файли SoundFont, які надано виробником картки, або інші файли SF2 до /usr/share/sounds/sf2.
    • Внесіть зміни до файла налаштувань /etc/sysconfig/sound. Вкажіть для параметра SOUNDFONT_FILES назву одного або декількох файлів SF2, які має бути завантажено під час завантаження системи. Назви файлів та їх адреси можуть бути різними у різних дистрибутивах. Наведені нижче настанови стосуються openSUSE.

    Крім того, файли SoundFont може бути завантажено вручну. Щоб дізнатися більше, ознайомтеся зі сторінкою довідника (man) програми asfxload.

    Програмні синтезатори

    Класичним програмним синтезатором у Linux є TiMidity++, але останній випуск цього програмного продукту датовано 2004 роком. Для роботи пакунка потрібні звукові зразки у форматі GUS або SF2. У пакунку передбачено власну програму відтворення, але якщо ви бажаєте скористатися нею з іншої сумісної з синтезатором ALSA програми, вам слід вказати параметр "-iA", наприклад, так:

    timidity -iA

    Іншим програмним синтезатором з сучасним модульним дизайном і активними розробниками є FluidSynth. Цей синтезатор використовує зразки у форматі SF2. Передбачено графічний інтерфейс, який називається QSynth. Крім того, запустити синтезатор можна за допомогою командного рядка:

    fluidsynth -a alsa /usr/share/sound/sf2/soundfont.sf2

    або:

    fluidsynth -a pulseaudio /usr/share/sound/sf2/soundfont.sf2

    Графічне налаштування QSynth дуже просте. Приклади у картинках можна знайти тут.

    Файли SoundFont

    Ці файли є рибою, м’ясом та овочами у вашому рецепті MIDI. Ось декілька корисних посилань.