digiKam/Прив’язування фотографій до позицій на карті у digiKam 2.0

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Digikam/Geotagging in digiKam 2.0 and the translation is 100% complete.
Other languages:

Прив’язування фотографій до позицій на карті у digiKam 2.0

Створено на основі допису у блозі Дмітрія Попова (Dmitri Popov), 24 березня 2011 року


Прив’язування до позицій на карті не є новою можливістю, але у digiKam 2.0 інтерфейс відповідного додатка було повністю перероблено з метою спрощення прив’язування фотографій до певних позицій на карті. У новому інтерфейсі геопозиціювання (Зображення -> Геолокація) зібрано всі інструменти геопозиціювання. Саме вікно складається з трьох частин: панелі карти з картою та панеллю інструментів навігації, розташованого під нею списку позначених фотографій та бічної панелі, розташованої праворуч. На бічній панелі буде показано вміст поточного розділу керування.



Щоб прив’язати фотографії до певних позицій, вам слід отримати координати місця, де було створено фотографію. У інтерфейсі Геолокація передбачено декілька способів визначення цих координат. Для початку, ви можете скористатися мишею для гортання карти і визначення відповідного місця. Типово, інтерфейс Геолокація використовує карти служби OpenStreetMap (OSM), але ви можете перемкнутися на Карти Google за допомогою кнопки Параметри карт, розташованої під панеллю карти. Якщо вам відома повна або часткова адреса місця зйомки, ви можете скористатися вбудованою можливістю пошуку для пошуку відповідного місця на карті. Відкрийте вкладку Пошук, введіть адресу у поле пошуку і натисніть кнопку Шукати. У відповідь програма покаже список відповідників адреси з позначками адрес на карті.

Найпростішим способом додавання географічних координат зйомки є перетягування фотографії зі списку до відповідної позначки на карті. Крім того, ви можете призначати географічні координати певного результату пошуку до фотографій. Щоб зробити це, позначте фотографії у списку, клацніть на пункті потрібної вам адреси правою кнопкою миші і скористайтеся пунктом контекстного меню Пересунути позначені зображення на цю позицію.

Після прив’язки всіх фотографій до певних географічних координат натисніть кнопку Застосувати, щоб записати мітки позицій до файлів фотографій.



У інтерфейсі інструмента Геолокація передбачено ще одну чудову можливість, яка має назву Зворотне геокодування. За допомогою цієї можливості ви зможете отримувати зручні для читання адреси (місто, вулиця, країна тощо) для місць зйомки, координати яких відомі програмі. Визначені адреси може бути записано до файлів фотографій як нові мітки, отже ви зможете швидко знайти фотографії, створені у певній країні, місті або навіть на певній вулиці.

Одним зі способів практичного використання цієї можливості є створення спеціальної мітки Places (місця) для наступного додавання до неї підміток, отриманих зворотним геокодуванням. Створіть нову мітку з назвою Places (для цього можна скористатися бічною панеллю Мітки). Позначте фотографії у списку і скористайтеся пунктом меню Зображення -> Геолокація. Якщо для фотографій ще не встановлено прив’язки до місць, встановіть для них географічні координати місця зйомки. ПІсля цього поверніться до розділу Зворотне геокодування, наведіть вказівник миші на пункт мітки Places і скористайтеся пунктами контекстного меню для додавання елементів адреси (зокрема назви країни або міста) до мітки. Позначте всі фотографії у списку і натисніть кнопку Застосувати зворотне геокодування. Має бути показано підмітки країни і міста (наприклад, Ukraine, Kyiv) у мітці «Places». Натисніть кнопку Застосувати. Ось і все. Тепер ви можете скористатися бічною панеллю Фільтрування для пришвидшення пошуку фотографій, створених у певній країні або у певному місті.