Lancelot/Comparison/uk: Difference between revisions

From KDE UserBase Wiki
(Created page with "У '''Lancelot''' клавішею <keycap>Tab</keycap> можна скористатися для доповнення даних у рядку пошуку, передбаче...")
No edit summary
 
(22 intermediate revisions by 2 users not shown)
Line 43: Line 43:
== Lancelot і KRunner ==
== Lancelot і KRunner ==


'''Lancelot''' і '''KRunner''' є програмами доволі різного призначення. Одна з програм є універсальним інструментом для запуску програм, а інша — лише інтерфейсом для пошуку. З цієї причини у цьому розділі ми порівнюватимемо лише можливості з пошуку.
'''Lancelot''' і '''[[Special:myLanguage/KRunner|KRunner]]''' є програмами доволі різного призначення. Одна з програм є універсальним інструментом для запуску програм, а інша — лише інтерфейсом для пошуку. З цієї причини у цьому розділі ми порівнюватимемо лише можливості з пошуку.


=== Переваги Lancelot ===
=== Переваги Lancelot ===
Line 53: Line 53:
У '''Lancelot''' клавішею <keycap>Tab</keycap> можна скористатися для доповнення даних у рядку пошуку, передбачено також підтримку використання клавіші <keycap>End</keycap> з тією ж метою, що і у '''KRunner'''.
У '''Lancelot''' клавішею <keycap>Tab</keycap> можна скористатися для доповнення даних у рядку пошуку, передбачено також підтримку використання клавіші <keycap>End</keycap> з тією ж метою, що і у '''KRunner'''.


=== Lancelot's disadvantages ===
=== Недоліки Lancelot ===


==== Complexity of the UI ====
==== Складність інтерфейсу ====


'''KRunner''' sports a very sleek and simple user interface.
У '''KRunner''' інтерфейс дуже очевидний і простий, такий, що заощаджує на екрані багато місця.


==== Help ====
==== Довідкові дані ====


'''KRunner''' provides information about the syntax of each runner.
У '''[[Special:myLanguage/KRunner|KRunner]]''' передбачено показ відомостей щодо синтаксичних конструкцій, якими можна скористатися у кожному з інструментів запуску.


== Lancelot and KMenu ==
== Lancelot і K-меню ==


'''KMenu''' is meant to be a simple application menu meant only for easy application browsing. For anything more advanced, it fails short.
[[Special:myLanguage/KMenu|KMenu]] / [[Special:myLanguage/Plasma/KickoffMenu|Plasma/KickoffMenu]] створено як просте меню запуску програм, призначену лише для спрощення пошуку пунктів програм. Ця програма просто не може виконувати ніяких інших завдань.


On the other hand, there are a lot of users who want only that - a simple menu from the days of KDE 3.x.
З іншого боку, багатьом користувачам більше нічого не потрібно: лише старе добре меню з часів KDE 3.x.


[[Category:Plasma]]
[[Category:Плазма/uk]]

Latest revision as of 13:18, 24 July 2019

Other languages:

Lancelot і Kickoff

Переваги Lancelot

Потужніші можливості з пошуку

Перші версії Kickoff мали дуже обмежені можливості з пошуку, які не можна було порівняти з KRunner та Lancelot. Ситуація змінилася у KDE 4.4, коли до Kickoff було портовано коду для пошуку з Lancelot.

Але, хоча новий Kickoff використовує той самий рушій пошуку, що і Lancelot, оскільки ця програма працює у тому самому процесі, що і стільниця, більшість надавачів даних (які називаються інструментами запуску) вимкнено, щоб запобігти аварійним завершенням роботи, які можуть бути загрозою для стабільності усієї стільниці (вимкнено навіть калькулятор).

Lancelot працює у окремому процесі, отже може без проблем мати справу з нестабільними інструментами запуску, отже надає всі ті можливості, які надає KRunner.

Пошук програм

Під час перегляду списку програм у Kickoff, ви можете бачити лише програми з поточної відкритої категорії. Для повернення до попередньої категорії вам доведеться натиснути кнопку повернення.

У вікні Lancelot ви завжди бачитимете всі попередні рівні перегляду, які було відкрито раніше. Крім того, передбачено панель послідовної навігації.

Пункти, пов’язані з виходом з середовища

У Lancelot ви зможете отримати доступ до пунктів Вийти, Перемкнути користувача тощо одразу після відкриття меню. У Kickoff ці пункти зібрано у окремому розділі.

Пристрої

За допомогою Lancelot можна швидко отримати доступ до портативних та вбудованих у комп’ютер пристроїв зберігання даних.

Краща інтеграція до Плазми

Окрім повної підтримки тем вигляду та поведінки Плазми, у Lancelot передбачено декілька додаткових можливостей з інтеграції з точки зору розробників та користувачів. Одним з тривіальних прикладів є використання Lancelot замість діалогового вікна Додавання віджетів.

Недоліки Lancelot

Особливі вимоги до системи

Хоча початкові розміри меню Lancelot і Kickoff відрізняються незначно, зменшення розмірів вікна Lancelot призведе до фактичної неможливості користуватися програмою, хоча таке зменшення майже не позначиться на ефективності використання Kickoff.

Перше враження

Після першого запуску Lancelot виглядає набагато складнішим за Kickoff: два стовпчики плюс розділ кнопок замість одного стовпчика пунктів у Kickoff.

Lancelot і KRunner

Lancelot і KRunner є програмами доволі різного призначення. Одна з програм є універсальним інструментом для запуску програм, а інша — лише інтерфейсом для пошуку. З цієї причини у цьому розділі ми порівнюватимемо лише можливості з пошуку.

Переваги Lancelot

Універсальніші можливості з навігації за допомогою клавіатури

Для пересування результатами пошуку у Lancelot ви можете скористатися клавішами і , у KRunner доведеться скористатися клавішею Tab.

У Lancelot клавішею Tab можна скористатися для доповнення даних у рядку пошуку, передбачено також підтримку використання клавіші End з тією ж метою, що і у KRunner.

Недоліки Lancelot

Складність інтерфейсу

У KRunner інтерфейс дуже очевидний і простий, такий, що заощаджує на екрані багато місця.

Довідкові дані

У KRunner передбачено показ відомостей щодо синтаксичних конструкцій, якими можна скористатися у кожному з інструментів запуску.

Lancelot і K-меню

KMenu / Plasma/KickoffMenu створено як просте меню запуску програм, призначену лише для спрощення пошуку пунктів програм. Ця програма просто не може виконувати ніяких інших завдань.

З іншого боку, багатьом користувачам більше нічого не потрібно: лише старе добре меню з часів KDE 3.x.