Tutorials/Using Other Window Managers with Plasma/uk: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 16: | Line 16: | ||
* У більшості засобів керування вікнами немає власного засобу композиції, тому деякі можливості, зокрема анімація та прозорість, у них є недоступними. Якщо вам потрібні якісь із недоступних ефектів, доведеться скористатися стороннім засобом композиції, наприклад '''compton'''. | * У більшості засобів керування вікнами немає власного засобу композиції, тому деякі можливості, зокрема анімація та прозорість, у них є недоступними. Якщо вам потрібні якісь із недоступних ефектів, доведеться скористатися стороннім засобом композиції, наприклад '''compton'''. | ||
== | ==Використання іншого засобу керування вікнами у Плазмі== | ||
===Single User: Using System Settings=== | ===Single User: Using System Settings=== |
Revision as of 16:57, 15 March 2019
Вступ
KWin — є типовою програмою для керування вікнами у Плазмі. Ця програма має багато можливостей, але у ній передбачено підтримку лише звичайних рухомих вікон. У Плазмі передбачено можливість скористатися іншою програмою для керування вікнами, наприклад i3, bspwm або будь-якою іншою мозаїчною програмою для керування вікнами.
Для більшості засобів керування вікнами потрібні мінімальні зміни у файлах налаштувань, іноді можна обійтися і взагалі без змін.
Деякі речі, які слід брати до уваги, якщо ви хочете скористатися іншою програмою для керування вікнами:
- У мозаїчних засобів керування вікнами можуть виникати проблеми із компонентами, зокрема панелями. У деяких з таких засобів проблеми можна вирішити налаштовуванням.
- У більшості засобів керування вікнами немає власного засобу композиції, тому деякі можливості, зокрема анімація та прозорість, у них є недоступними. Якщо вам потрібні якісь із недоступних ефектів, доведеться скористатися стороннім засобом композиції, наприклад compton.
Використання іншого засобу керування вікнами у Плазмі
Single User: Using System Settings
Це найпростіший спосіб, але ним можна скористатися лише для окремого користувача системи.
- Створіть скрипт командної оболонки (наприклад, kde-i3.sh) із таким вмістом:
#!/bin/sh export KDEWM=/usr/bin/i3
Замініть /usr/bin/i3 на шлях до бажаної для вас програми для керування вікнами.
- Запустіть Системні параметри
- Виберіть пункт Запуск і вихід
- Виберіть пункт Автозапуск
- Натисніть розташовану під списком кнопку Додати скрипт
- Вкажіть розташування попередньо створеного скрипту або натисніть кнопку із піктограмою теки, щоб скористатися для визначення адреси діалоговим вікном. Натисніть кнопку Гаразд, і скрипт буде додано до списку.
- У стовпчику Момент виконання виберіть зі спадного списку варіант Перед запуском сеансу.
- Вибраний вами засіб для керування вікнами буде використано під час наступного входу до системи.
На загальносистемному рівні: додавання XSession
Якщо у вас є доступ до облікового запису суперкористувача (root), можна створити новий файл сеансу для X.org.
Цей підхід має декілька переваг: альтернативний варіант сеансу буде доступним для усіх користувачів системи, а для того, щоб повернутися до KWin, достатньо буде вийти з системи і увійти до неї знову.
Щоб додати сеанс для альтернативного засобу керування вікнами від імені суперкористувача (root)
- Скопіюйте наявний файл сеансу Плазми
cp plasma.desktop plasma-i3.desktop
- За допомогою текстового редактора відкрийте файл і змініть у ньому запис рядка Exec і, якщо хочете, запис Description
[Desktop Entry] Type=XSession Exec=env KDEWM=/usr/bin/i3 DesktopNames=KDE Name=Plasma (i3) Comment=Plasma by KDE w/i3 X-KDE-PluginInfo-Version=5.14.4
- Далі, засіб керування вікнами слід перезапустити. Найпростіше це зробити простим перезавантаженням системи.
Налаштування I3
Встановлення
Перш ніж розпочинати налаштовування, вам слід переконатися, що у системі встановлено i3 або i3-gaps. Якщо це не так, встановіть відповідні пакунки за допомогою програми для керування пакунками або Discover. Вам також слід встановити засіб композиції, оскільки, на відміну від KWin, у i3 немає власного вбудованого засобу композиції. Рекомендуємо скористатися compton.
Створення типових налаштувань i3
Відкрийте консоль і введіть команду i3-config-wizard
. У відповідь буде відкрито маленьке вікно, за допомогою якого ви зможете створити файл налаштувань.
Деякими клавіатурними прив'язками i3 можна скористатися для поліпшення інтеграції із Плазмою.
# Відкриття вікна підвтердеження виходу за допомогою $mod+e bindsym $mod+Shift+e exec qdbus org.kde.ksmserver /KSMServer org.kde.KSMServerInterface.logout -1 -1 -1 # Відкриття krunner за допомогою $mod+d bindsym $mod+d exec qdbus org.kde.kglobalaccel /component/krunner org.kde.kglobalaccel.Component.invokeShortcut 'run command'
Деякі з правил керування вікнами i3 уможливлюють використання вікон сповіщення та інших вікон Плазми як звичайних рухомих вікон:
for_window [title="Desktop — Plasma"] kill; floating enable; border none for_window [class="plasmashell"] floating enable; for_window [class="Plasma"] floating enable; border none for_window [title="plasma-desktop"] floating enable; border none for_window [title="win7"] floating enable; border none for_window [class="krunner"] floating enable; border none for_window [class="Kmix"] floating enable; border none for_window [class="Klipper"] floating enable; border none for_window [class="Plasmoidviewer"] floating enable; border none for_window [class="(?i)*nextcloud*"] floating disable
bspwm
В основному, для bspwm потрібне лише мінімальне додаткове налаштовування.
- Якщо у Плазмі одна панель, у переважній частині випадків bspwm виявляє її належним чином і не розташовує вікна у її частині. Якщо з панеллю виникають проблеми або використовується декілька панелей, слід додати такі рядки до .bspwmrc
bspc config top_padding size
де size— розмір панелі у пікселях. Також можна скористатися параметрами bottom_padding, left_padding та right_padding. Якщо панеле декілька, можна скористатися керуванням панелями довільною кількістю цих інструкцій.