Archive:Kdenlive/Manual/Transitions/uk: Difference between revisions
(Created page with "Ви можете вимкнути цю можливість на переході: позначте перехід і виберіть пункт Special:myLanguage/Kdenliv...") |
(Created page with "Вам слід попередньо переглянути ваш перехід, щоб переконатися, що він виконується саме у тому н...") |
||
Line 32: | Line 32: | ||
Якщо ви позначите на монтажному столі перехід [[File:Transition on timeline.png]], його властивості буде показано на вкладці '''Властивості''' (Рисунок 2). | Якщо ви позначите на монтажному столі перехід [[File:Transition on timeline.png]], його властивості буде показано на вкладці '''Властивості''' (Рисунок 2). | ||
Вам слід попередньо переглянути ваш перехід, щоб переконатися, що він виконується саме у тому напрямку, який вам потрібен. Наприклад, якщо це перехід «Розчиняти», і він виконується у належному напрямку, перший кліп має розчинитися у другому. Але якщо перехід виконується у помилковому напрямку, перший кліп раптово зникне (його буде замінено другим кліпом). Далі, він почне поступово повертатися, а потім раптово перейде у другий кліп. Якщо ваш перехід виконується у помилковому напрямку, просто позначте пункт «Обернути» на панелі «Властивості». | |||
=== Вкладка «Перехід» (до версії 15.12)=== | === Вкладка «Перехід» (до версії 15.12)=== |
Revision as of 14:04, 9 August 2019
Переходи
Переходи визначають, як Kdenlive виконує перехід від одного кліпу до іншого. За допомогою можливості додавання переходів у Kdenlive ви можете скористатися багатьма різними переходами.
Як додати перехід
Щоб додати перехід, розташуйте кліпи на монтажному столі так, щоб кінець одного з них перекривався із початком іншого.
Далі, клацніть правою кнопкою миші на монтажному столі у точці перекриття і виберіть у контекстному меню пункт
Див. підручник початкового рівня — перехід.
Вкладка «Властивості» (версія >= 15.12)
У Kdenlive версії 15.12 стос ефектів було об'єднано із вкладкою «Перехід» і створено панель «Властивості».
На панелі властивостей буде показано параметри ефектів поточного позначеного кліпу (Рисунок 1) або параметри поточного позначеного переходу (Рисунок 2), залежно від того, що позначено — кліп чи перехід.
Якщо ви позначите на монтажному столі перехід , його властивості буде показано на вкладці Властивості (Рисунок 2).
Вам слід попередньо переглянути ваш перехід, щоб переконатися, що він виконується саме у тому напрямку, який вам потрібен. Наприклад, якщо це перехід «Розчиняти», і він виконується у належному напрямку, перший кліп має розчинитися у другому. Але якщо перехід виконується у помилковому напрямку, перший кліп раптово зникне (його буде замінено другим кліпом). Далі, він почне поступово повертатися, а потім раптово перейде у другий кліп. Якщо ваш перехід виконується у помилковому напрямку, просто позначте пункт «Обернути» на панелі «Властивості».
Вкладка «Перехід» (до версії 15.12)
Якщо ви позначите на монтажному столі перехід , його властивості буде показано на вкладці Перехід.
Якщо діалогове вікно Перехід не показано, скористайтеся пунктом меню
, щоб його додати.You should preview your transition to make sure it is running in the direction you expect. For example, if it is a Dissolve transition and it is running in the correct direction, then the first clip should dissolve into the second clip. But if it is in the wrong direction, the first clip will suddenly disappear (replaced by the second track). It will then fade back in and abruptly jump to second clip. If your transition is in the wrong direction, just select the
Як створювати переходи одним клацанням кнопкою миші
Передбачено скорочення для створення переходів між двома доріжками, які перекриваються.
У версії 17.04 коли ви наводите вказівник миші на нижній сірий прямокутник, який програма показує наприкінці кліпів на монтажному столі, програма показує панель підказки із записом «Клацніть, щоб додати перехід». Якщо ви клацнете лівою кнопкою миші, програма автоматично додасть перехід розчинення.
Застарілі версії: Після наведення вказівника миші на ділянку перекриття на монтажному столі з'являвся зелений трикутничок. Натискання цього трикутничка призводило до додавання переходу розчинення між доріжками.
Автоматичні переходи
Якщо для переходу встановлено «Автоматичний перехід», і ви коригуєте перекриття між двома кліпами, тривалість переходу буде автоматично скориговано так, щоб його було використано для усієї ділянки, де кліпи перекриваються.
Ви можете вимкнути цю можливість на переході: позначте перехід і виберіть пункт Автоматичний перехід у меню .
Переходи буде створено зі значенням true для властивості автоматичного переходу, якщо задіяно режим автоматичних переходів.
Якщо автоматичні переходи вимкнено, і ви пересуваєте кліп для зміни ділянки перекриття, тривалість переходу не буде автоматично скориговано.
Мікшування титрів, зображень та відео із переходами
Анімація ключових кадрів за допомогою переходів
Список переходів
Список ефектів і переходів за абеткою наведено на сторінці Ефекти і переходи.
Див. також переходи із діями з прозорістю, щоб порівняти різні дії під час переходів (addition, addition_alpha, alphaatop, alphain, alphaout, alphaover та alphaxor) .
- addition
- addition_alpha
- Affine
- alphaatop
- alphain
- alphaout
- alphaover
- alphaxor
- burn
- Cairo Affine Blend
- Cairo Blend
- color_only
- Composite
- Composite and transform
- darken
- difference
- Dissolve
- dodge
- grain_extract
- hardlight
- Hue
- lighten
- Matte
- multiply
- overlay
- Region
- Saturation
- screen
- Slide
- softlight
- subtract
- UV Map
- value
- Video Quality Measurement
- Wipe
Поширені питання і відповіді на них
Питання: Як створити ефект взаємного переходу?
Відповідь: Зробіть так, щоб дві доріжки перекривалися за часом, потім натисніть зелений трикутничок, який блиматиме у нижньому куті верхнього кліпу (див. перехід).