Jump to content

digiKam/Імпортування фотографій до digiKam

From KDE UserBase Wiki
Revision as of 13:34, 9 July 2011 by Yurchor (talk | contribs) (Created page with "Нарешті, за допомогою розділу <menuchoice>Дії «на ходу»</menuchoice> ви можете налаштувати деякі дії, які вик...")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Імпортування фотографій до digiKam

Створено на основі допису у блозі Дмітрія Попова (Dmitri Popov), 27 червня 2011 року.

За допомогою пунктів команд, зібраних у меню Імопрт, ви можете видобувати фотографії з вашого цифрового фотоапарата, картки пам’яті або портативного диска USB безпосередньо до збірки програми. Крім того, за допомогою діалогового вікна Імпорт ви можете скористатися можливостями програми для покращення дії з імпортування. У розділі Параметри перейменування файлів ви можете визначити нетипове правило перейменування всіх вхідних фотографій на льоту. Нехай вам хочеться перейменувати імпортовані фотографії на основі дати та часу створення, видобутих з метаданих EXIF. Позначте пункт Налаштувати і виберіть пункт Дата і час зі спадного списку Параметри. Зі спадного списку поряд з полем Формат виберіть бажаний формат дати і часу. Серед типових варіантів Standard, ISO, Text, UnixTimeStamp та Custom. За допомогою останнього пункту ви можете визначити власний формат дати і часу. Наприклад, ви можете ввести правило yyyyMMdd-hhmmss у поле формату для перейменування фотографій за схемою: 19730921-175735.


Вікно імпортування


Пункти розділу Автостворення альбомів можуть знадобитися у декількох випадках. Якщо ви звантажуєте фотографії, зроблені у різні дні, ви можете позначити пункт Базовані на даті підальбоми і вибрати бажаний формат дати. Таким чином, всі імпортовані фотографії буде одразу розподілено між різними альбомами. За допомогою пункту Базовані на суфіксах підальбоми можна імпортувати фотографії у різних форматах до окремих альбомів. Наприклад, якщо ви знімали у форматах цифрового негатива (RAW) та JPEG, ви можете позначити пункт Базовані на суфіксах підальбоми, щоб фотографії було імпортовано до відповідних тек на основі суфіксів назв файлів.

Нарешті, за допомогою розділу Дії «на ходу» ви можете налаштувати деякі дії, які виконуватимуться з фотографіями під час процесу імпортування. Серед іншого, digiKam може автоматично обертати фотографії або перетворювати дані у інший формат, наприклад, PNG або TIFF.