Revision as of 12:57, 6 June 2011 by Yurchor (talk | contribs) (Created page with "Окрім вказаних на цій сторінці випадків, особисті ідентифікаційні дані не поширюватимуться.")

Вікі KDE UserBase: правила конфіденційності

The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎English • ‎català • ‎dansk • ‎українська • ‎中文(中国大陆)‎

Призначення цього документа

У цьому документі описано правила використання та зберігання особистих ідентифікаційних даних на веб-сайті UserBase.

Про природу вікі UserBase

Редагувати дані, сторінки обговорення та сторінки користувачів, зокрема сторінки інших користувачів, може будь-який зареєстрований користувач. Ми намагаємося запобігти зловживанню такими правами. Будь-яке зловмисне порушення правил може призвести до втрати користувачем прав на редагування.

UserBase є відкритою вікі. Всі розміщені на UserBase дані ліцензовано відповідно до умов ліцензії Creative Commons Share-Alike та Gnu Free Document License. На кожній зі сторінок ви можете знайти посилання на повний текст цих ліцензій. Імена користувачів-авторів будь-якого редагування, надсилання даних, виправлення тощо є відкритими для перегляду, з цими користувачами може зв’язатися будь-який інший зареєстрований користувач.

Облікові записи користувачів

Читати сторінки UserBase і переглядати зображення може будь-хто, створювати обліковий запис для перегляду не потрібно, але для внесення будь-яких змін слід зареєструватися. За допомогою бічної панелі зареєстрованих користувачів можна отримати доступ до декількох сторінок налаштування. На першій з цих сторінок ви побачите поле для введення адреси електронної пошти. Ви можете не вказувати вашу адресу, але ми рекомендуємо вам її вказати, оскільки без неї неможливо відновити забутий вами пароль. Доступ до вашої адреси електронної пошти буде обмежено. Сторінки налаштувань після першої призначено для зміни параметрів перегляду, — якщо хочете, змініть значення параметрів бажаним для вас чином.

Щоб зв’язатися з іншим користувачем, скористайтеся сторінкою обговолення користувача. Таким чином, ви уникнете поширення ваших особистих даних.

Іноді користувачам надаються додаткові права за допомогою включення цих користувачів до певної групи користувачів. Наприклад, потенційні перекладачі мають надіслати запит щодо додавання їх до групи Translator. Користувачі, яких не включено до цієї групи, не зможуть скористатися системою перекладу.

Збирання та зберігання особистих ідентифікаційних даних

Мета збирання особистих ідентифікаційних даних

Особисті ідентифікаційні дані збираються системою для захисту даних і забезпечення працездатності UserBase. Ось декілька (не всі) прикладів використання цих даних:

  • Громадська відповідальність. Під час реєстрації ми не виконуємо жодних перевірок ідентичності користувача. Якщо дії користувача призведуть до серйозних конфліктів, нам потрібні механізми для розслідування причин та пошуку винних у конфлікті.
  • Збирання статистичних даних. Для забезпечення належної роботи системи збирання статистичних даних на основі журналів доступу нам потрібні ідентифікаційні дані. Дані з цих журналів не є відкритими.
  • Для пошуку причин технічних проблем. Адміністратори системи можуть аналізувати необроблені журнали доступу під час розв’язання технічних проблем, зокрема пошуку користувачів, які розміщують у вікі небажані рекламні повідомлення.

Ми намагаємося забезпечити захист особистих даних, але відповідальність за будь-які наслідки використання вказаних вами на сайті особистих даних, покладається лише на вас. Варто зазначити, що до введення вимоги щодо реєстрації з метою доступу до редагування будь-якого користувача, якого не було зареєстровано у системі, можна було ідентифікувати за його IP-адресою, яку будь-хто міг бачити у журналі редагувань.

Зберігання особистих ідентифікаційних даних

IP-адреса та інші технічні дані

Під час внесення будь-яких змін IP-адреса користувача-редактора безпечно зберігається на сервері. Поступово дані щодо адрес вилучаються. Дані щодо адрес не перебувають у відкритому доступі.

Куки

Якщо таку можливість передбачено у вашій програмі для перегляду інтернету, можливе зберігання кук для підтримання роботи протягом сеансу або збереження стану реєстрації у системі. Система нагадає користувачеві про те, що якщо ім’я користувача і пароль буде збережено програмою для перегляду, ними можна буде скористатися лише протягом 30 днів. Всім користувачам комп’ютерів з відкритим доступом ми радимо вилучати всі такі куки і спорожняти кеш під час завершення сеансу роботи.

Журнали змін сторінок

Записи про всі редагування, внески та переклади зберігаються без обмеження часу зберігання, з цими записами можна ознайомитися на сторінці журналу сторінки. Вилучення сторінки зробить її невидимою для звичайних користувачів, але користувачі з вищим рівнем доступу все одно зможуть отримувати до неї доступ. Остаточне вилучення відбувається лише, якщо цього потребують правила або законодавство.

Внески користувачів

У UserBase передбачено можливість користування подачами RSS і Atom. Збирання даних виконується відповідно до параметрів реєстрації та стану входу до системи користувача. Інші дані, що стосуються внесків користувачів, зокрема щодо кількості редагувань, є відкритими, доступ до них можна отримати зі списку «Оцінка внеску» на сторінці «Спеціальні сторінки».

Під час читання UserBase

UserBase безпечно записує до журналу всі дані щодо доступу, подібно до інших сайтів. Доступ до цих даних обмежено.

При редагуванні або перекладі сторінок

IP-адреса автора внеску певний час зберігається на сервері. Хоча адміністратори можуть переглядати ці дані, доступ до них обмежено.

Обговорення

На сторінках обговорення UserBase

Обговорення, як правило, відбуваються або на сторінках обговорення користувачів (пов’язаних з особистими сторінками користувачів) або на сторінках, пов’язаних зі сторінкою-предметом обговорення. Видимим для всіх буде лише ім’я вашого користувача, хоча сервер запише всі дані вашого запису. Обговорення керуються тими самими правилами щодо конфіденційності, що і інші сторінки.

За допомогою електронної пошти

Користувачеві можна надіслати повідомлення електронною поштою. Якщо ви це зробите, ваша адреса електронної пошти стане доступною користувачеві, якому ви напишете повідомлення. Адресу електронної пошти отримувача вам не буде показано. Природно, обмін такими повідомленнями відбуватиметься поза межами UserBase, отже його не може бути обмежено правилами конфіденційності цієї вікі.

За допомогою IRC

Ви можете попросити про допомогу на каналах IRC, зокрема на каналі irc.freenode.net#kde-www. Таке спілкування відбувається поза межами контролю UserBase, отже не обмежується викладеними тут зобов’язаннями щодо правил конфіденційності. Зважайте на те, що за певних обставин вашу IP-адресу буде показано іншим користувачам.

Доступ та поширення особистих ідентифікаційних даних

UserBase керується добровольцями, лише декілька з них мають особливі права доступу. Якщо у вас виникне потреба у спілкуванні з такими користувачами, вам слід звернутися до сторінки Special:ListGroupRights. Доступ до особистих конфіденційних даних обмежено користувачами з високим рівнем прав доступу.

Правила оприлюднення особистих ідентифікаційних даних

Дані з обмеженим доступом може бути оприлюднено користувачами з підвищеними правами доступу за таких обставин:

  • У відповідь на мотивований запит від правоохоронних органів.
  • У відповідь на запит або з дозволу власника даних.
  • Якщо це потрібно для розслідування скарг щодо порушення правил.
  • Якщо дані щодо перегляду сторінки є наслідком роботи «павука» або «бота» і їхнє відкриття є потрібним для ілюстрування або розв’язання технічних проблем.
  • Якщо мав місце постійний вандалізм, порушення правил або було виявлено руйнівну поведінку, дані буде повідомлено надавачеві послуг інтернету або власнику інтернет-майданчика для створення запиту щодо блокування IP-адреси або у інших процедурах оскарження дій.
  • Якщо виникла загроза авторським правам, власності або безпеці UserBase, її користувачам або спільноті.

Окрім вказаних на цій сторінці випадків, особисті ідентифікаційні дані не поширюватимуться.

Third Party Access and the User's Rights

Should UserBase administrators receive a valid compulsory order from a law enforcement agency the administrators will attempt to reach the user in question by email to an address provided in the User Preferences page to notify him. This will normally happen within three business days of receipt of the order.

UserBase administrators would be compelled to comply with such an order, and cannot advise a user in such a case. However, the user would have the right to resist by filing a motion to quash the order. In that case legal advice should be sought. In this situation, UserBase administrators, on receipt of a court-filed motion to quash the order, would release no information until an order from the court to do so is received.

Users are not obliged to supply an email address. It should be noted that if no address is provided, it will not be possible to follow this procedure of notification.

Disclaimer

The administrators of UserBase respect your privacy, and every care is taken to protect it. However it is impossible to guarantee that user information will remain private. Access by unauthorized agencies may be possible despite all our efforts to protect your data. It is the responsibility of the user to consider the consequences of such unauthorized access.

In cases of conflicting information between a translated version of this page and the original version in the English language, the English version will take precedence over the translated version.


This page was last edited on 25 June 2011, at 11:01. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.