Вікі KDE UserBase: правила конфіденційності

This page is a translated version of the page KDE UserBase Wiki:Privacy policy and the translation is 100% complete.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎English • ‎català • ‎dansk • ‎українська • ‎中文(中国大陆)‎

Призначення цього документа

У цьому документі описано правила використання та зберігання особистих ідентифікаційних даних на веб-сайті UserBase.

Про природу вікі UserBase

Будь-хто з зареєстрованих користувачів отримує право редагувати дані, сторінки обговорення та сторінки користувачів, зокрема сторінки інших користувачів. Ми намагаємося запобігти зловживанню такими правами. Будь-яке зловмисне порушення правил може призвести до втрати користувачем прав на редагування.

UserBase є відкритою вікі. Всі розміщені на UserBase дані ліцензовано відповідно до умов ліцензії Creative Commons Share-Alike та Gnu Free Document License. На кожній зі сторінок ви можете знайти посилання на повний текст цих ліцензій. Імена користувачів-авторів будь-якого редагування, надсилання даних, виправлення тощо є відкритими для перегляду, з цими користувачами може зв’язатися будь-який інший зареєстрований користувач.

Облікові записи користувачів

Читати сторінки UserBase і переглядати зображення може будь-хто, створювати обліковий запис для перегляду не потрібно. Для внесення змін до даних слід зареєструватися. За допомогою бічної панелі зареєстрованих користувачів можна отримати доступ до декількох сторінок налаштування. На першій з цих сторінок ви побачите поле для введення адреси електронної пошти. Ви можете не вказувати вашу адресу, але ми рекомендуємо вам її вказати, оскільки без неї неможливо відновити забутий вами пароль. Доступ до вашої адреси електронної пошти буде обмежено. Сторінки налаштувань після першої призначено для зміни параметрів перегляду, — якщо хочете, змініть значення параметрів бажаним для вас чином.

Щоб зв’язатися з іншим користувачем, скористайтеся сторінкою обговолення користувача. Таким чином, ви уникнете поширення ваших особистих даних.

Іноді користувачам надаються додаткові права за допомогою включення цих користувачів до певної групи користувачів. Наприклад, потенційні перекладачі мають надіслати запит щодо додавання їх до групи Translator. Користувачі, яких не включено до цієї групи, не зможуть скористатися системою перекладу.

Збирання та зберігання особистих ідентифікаційних даних

Мета збирання особистих ідентифікаційних даних

Особисті ідентифікаційні дані збираються системою для захисту даних і забезпечення працездатності UserBase. Ось декілька (не всі) прикладів використання цих даних:

  • Громадська відповідальність. Під час реєстрації ми не виконуємо жодних перевірок ідентичності користувача. Якщо дії користувача призведуть до серйозних конфліктів, нам потрібні механізми для розслідування причин та пошуку винних у конфлікті.
  • Збирання статистичних даних. Для забезпечення належної роботи системи збирання статистичних даних на основі журналів доступу нам потрібні ідентифікаційні дані. Дані з цих журналів не є відкритими.
  • Для пошуку причин технічних проблем. Адміністратори системи можуть аналізувати необроблені журнали доступу під час розв’язання технічних проблем, зокрема пошуку користувачів, які розміщують у вікі небажані рекламні повідомлення.

Ми намагаємося забезпечити захист особистих даних, але відповідальність за будь-які наслідки використання вказаних вами на сайті особистих даних, покладається лише на вас. Варто зазначити, що будь-якого користувача, який не увійшов до системи, до введення вимоги реєстрації з метою редагування можна було ідентифікувати за його IP-адресою, яку будь-хто міг бачити у журналі редагувань.

Зберігання особистих ідентифікаційних даних

IP-адреса та інші технічні дані

Під час внесення будь-яких змін IP-адреса користувача-редактора безпечно зберігається на сервері. Поступово дані щодо адрес вилучаються. Дані щодо адрес не перебувають у відкритому доступі.

Куки

Якщо таку можливість передбачено у вашій програмі для перегляду інтернету, можливе зберігання кук для підтримання роботи протягом сеансу або збереження стану реєстрації у системі. Система нагадає користувачеві про те, що якщо ім’я користувача і пароль буде збережено програмою для перегляду, ними можна буде скористатися лише протягом 30 днів. Всім користувачам комп’ютерів з відкритим доступом ми радимо вилучати всі такі куки і спорожняти кеш під час завершення сеансу роботи.

Журнали змін сторінок

Записи про всі редагування, внески та переклади зберігаються без обмеження часу зберігання, з цими записами можна ознайомитися на сторінці журналу сторінки. Вилучення сторінки зробить її невидимою для звичайних користувачів, але користувачі з вищим рівнем доступу все одно зможуть отримувати до неї доступ. Остаточне вилучення відбувається лише, якщо цього потребують правила або законодавство.

Внески користувачів

У UserBase передбачено можливість користування подачами RSS і Atom. Збирання даних виконується відповідно до параметрів реєстрації та стану входу до системи користувача. Інші дані, що стосуються внесків користувачів, зокрема щодо кількості редагувань, є відкритими, доступ до них можна отримати зі списку «Оцінка внеску» на сторінці «Спеціальні сторінки».

Під час читання UserBase

UserBase безпечно записує до журналу всі дані щодо доступу, подібно до інших сайтів. Доступ до цих даних обмежено.

При редагуванні або перекладі сторінок

IP-адреса автора внеску певний час зберігається на сервері. Хоча адміністратори можуть переглядати ці дані, доступ до них обмежено.

Обговорення

На сторінках обговорення UserBase

Обговорення, як правило, відбуваються або на сторінках обговорення користувачів (пов’язаних з особистими сторінками користувачів) або на сторінках, пов’язаних зі сторінкою-предметом обговорення. Видимим для всіх буде лише ім’я вашого користувача, хоча сервер запише всі дані вашого запису. Обговорення керуються тими самими правилами щодо конфіденційності, що і інші сторінки.

За допомогою електронної пошти

Користувачеві можна надіслати повідомлення електронною поштою. Якщо ви це зробите, ваша адреса електронної пошти стане доступною користувачеві, якому ви напишете повідомлення. Адресу електронної пошти отримувача вам не буде показано. Природно, обмін такими повідомленнями відбуватиметься поза межами UserBase, отже його не може бути обмежено правилами конфіденційності цієї вікі.

За допомогою IRC

Ви можете попросити про допомогу на каналах IRC, зокрема на каналі irc.freenode.net#kde-www. Таке спілкування відбувається поза межами контролю UserBase, отже не обмежується викладеними тут зобов’язаннями щодо правил конфіденційності. Зважайте на те, що за певних обставин вашу IP-адресу буде показано іншим користувачам.

Доступ та поширення особистих ідентифікаційних даних

UserBase керується добровольцями, лише декілька з них мають особливі права доступу. Якщо у вас виникне потреба у спілкуванні з такими користувачами, вам слід звернутися до сторінки Special:ListGroupRights. Доступ до особистих конфіденційних даних обмежено користувачами з високим рівнем прав доступу.

Правила оприлюднення особистих ідентифікаційних даних

Дані з обмеженим доступом може бути оприлюднено користувачами з підвищеними правами доступу за таких обставин:

  • У відповідь на мотивований запит від правоохоронних органів.
  • У відповідь на запит або з дозволу власника даних.
  • Якщо це потрібно для розслідування скарг щодо порушення правил.
  • Якщо дані щодо перегляду сторінки є наслідком роботи «павука» або «бота» і їхнє відкриття є потрібним для ілюстрування або розв’язання технічних проблем.
  • Якщо мав місце постійний вандалізм, порушення правил або було виявлено руйнівну поведінку, дані буде повідомлено надавачеві послуг інтернету або власнику інтернет-майданчика для створення запиту щодо блокування IP-адреси або у інших процедурах оскарження дій.
  • Якщо виникла загроза авторським правам, власності або безпеці UserBase, її користувачам або спільноті.

Окрім вказаних на цій сторінці випадків, особисті ідентифікаційні дані не поширюватимуться.

Доступ сторонніх осіб та права користувачів

Якщо адміністраторами UserBase буде отримано належним чином складений законний запит від виконавчої юридичної служби, адміністратори спробують зв’язатися з відповідним користувачем електронною поштою за адресою, вказаною на сторінці налаштувань користувача з метою сповіщення користувача. Повідомлення електронною поштою буде надіслано протягом трьох днів з часу отримання запиту.

Адміністратори UserBase будуть змушені підкорятися законним приписам і не зможуть захищати користувача у таких справах. Але користувач має право захисту поданням законного прохання щодо скасування припису. У такому випадку судом має бути знайдено якесь юридичне вирішення конфлікту інтересів. Якщо буде подане прохання щодо скасування припису, адміністратори UserBase, за отримання копії поданого до суду прохання щодо скасування припису, не надаватимуть даних до отримання рішення суду щодо надання даних.

Користувачі не зобов'язані надавати адресу електронної пошти. Слід зазначити, що якщо адресу не буде надано користувачем, процедуру сповіщення не можна буде виконати.

Відмова від відповідальності

Адміністратори UserBase поважають вашу конфіденційність і робитимуть все для захисту ваших особистих даних. Але гарантувати неможливість доступу до даних користувачів дуже важко. Незважаючи на всі наші зусилля з захисту ваших даних, можливий несанкціонований доступ з боку сторонніх осіб. Користувачі мають зважати на наслідки такого можливого несанкціонованого доступу.

Якщо буде виявлено неузгодженості між перекладеною версією цієї сторінки та початковою версією англійською мовою, правильними слід вважати дані зі сторінки англійською мовою.


This page was last edited on 25 June 2011, at 11:01. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.