KDevelop4/Підказки і настанови

From KDE UserBase Wiki
Revision as of 07:38, 13 August 2012 by Yurchor (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Other languages:

Підказки і настанови

Автоматичне доповнення коду

Хоча передбачено автоматичне доповнення коду, іноді може виникнути потреба і у викликанні такого доповнення вручну. Натисніть Ctrl + Пробіл, щоб побачити докладний список доповнення коду. Пересуватися пунктами списку можна за допомогою кнопок зі стрілочками (/). Щоб переглянути документацію з позначеного пункту, натисніть (і утримуйте натиснутою) клавішу Alt. Щоб вставити пункт зі списку, натисніть клавішу Enter.

Помічник з типів C++

Припустімо, що у вашому коді є такий фрагмент:

#include <vector>
void myFunc(const std::vector<int>& v) {

}

Тепер слід виконати послідовну ітеративну обробку вмісту. Замість вписування типу ітератора, достатньо написати:

 it = vector.begin();

Після чого зачекати секунду, доки помічник не покаже панель у нижній частині області редактора. Тепер можна натиснути Alt + 1, щоб виконати дію помічника і отримати таке:

 std::vector< int >::iterator it = v.begin();

Чудово, вдалося зекономити доволі багато часу. Цей спосіб працює з більшістю або навіть з усіма виразами: якщо праву частину виразу можна обчислити, помічник здатен додати правильне визначення типу до лівої частини.

Помічник підписів C++

Приклад коду:

class foo {
 int bar();
};

int foo::bar()
{
}

Тепер спробуйте виконати вказані далі кроки, зупиняючись на секунду після виконання кожного з них. Застосовуйте пропозиції помічника, які буде показано на панелі у нижній частині області редагування, за допомогою натискання комбінації клавіш Alt + 1:

 1. додайте параметр, наприклад int foo до кожного підпису у визначенні або оголошенні;
 2. створіть один підпис const;
 3. змініть тип параметра;
 4. вилучіть параметр.

Знову ж таки, дуже зручний інструмент для економії часу.

Помічник пропущених оголошень C++

Приклад коду:

class foo {
 int bar();
};

foo::bar()
{
}

Впишіть у реалізацію bar таке:

 myVar = 1;

Середовище відкриє панель помічника і запропонує вам три варіанти:

 1. оголосити int myVar локально (local) (див. помічник з типів);
 2. оприлюднити (public) int myVar, додає оголошення до тіла класу;
 3. закрити (private) int myVar, те саме, що і пункт вище, але у розділі private.

Цей спосіб працює навіть для функцій:

class foo {
};

int main() {
 foo f;

}

Тепер введіть це трохи нижче foo f;:

 f.someFunction(1, true, "asdf");

Помічник запропонує вам оголосити функцію. Зрештою, ви отримаєте таке:

class foo {
public:
 void someFunction( int arg1, bool arg2, const char* arg3 );
};

Чудово .


Помічник з перевантаження

Приклад коду:

class A {
public:
 virtual A* foo(int something){}
};
class B : public A {

};

Всередині тексту класу B натисніть комбінацію клавіш Ctrl + Пробіл, щоб викликати інструмент доповнення коду. У списку буде показано пункт перевантаження foo(int something);. Вставте цей пункт за допомогою Enter. Має вийти таке:

class B : public A {
public:
 virtual A* foo(int something);
};

Чудово .

Помічник з реалізації

Продовжимо з того місця, на якому ми зупинилися у прикладі щодо Помічника з перевантаження:

class B : public A {
public:
 virtual A* foo(int something);
};

Розташуйте курсор під контекстом класу, викличте засіб завершення коду за допомогою натискання комбінації клавіш Ctrl + Пробіл. У списку буде показано пункт реалізації B::foo(int something);. Вставте цей пункт натисканням клавіші Enter. Має вийти щось таке:

A* B::foo(int something)
{
 A::foo(something);
}

Непогано .

Пришвидшення відкриття

Пункти Швидко відкрити є однією з дуже корисних можливостей KDevelop, вони значно підвищують продуктивність роботи:

 • Швидко відкрити файли

Натисніть комбінацію клавіш Ctrl + Alt + O і введіть частину шляху до файла, натисніть Enter, і програма відкриє вибраний файл. Елементи шляху відокремлюються звичайними похилими рисками, тобто ви можете ввести /a/.cpp, щоб у списку було показано лише шляхи, назви тек у яких починаються з a, а назви файлів завершуються на .cpp. Спробуйте.

 • Швидко відкрити класи

Ctrl + Alt + C, потім введіть частину чинного ідентифікатора класу, натисніть Enter, і курсор буде переведено до оголошення відповідного класу.

Вам варто також ознайомитися з іншими корисними можливостями Швидкого відкриття.

Огляд

Подібно до швидкого відкриття, натискання комбінації клавіш Ctrl + Alt + N надасть вам доступ до огляду поточного документа, а також можливість виконати пошук ідентифікатора та швидко перейти до його оголошення.

Навігація контекстом

Наведіть вказівник на текст з використанням, оголошенням або визначенням, і середовище покаже контекстну панель з метаданими. Ви можете перевести курсор у відповідне місце, а потім натиснути (і тримати натисненою) клавішу Alt, щоб відкрити цю контекстну панель без миші. Для навігації посиланням на контекстній панелі ви можете скористатися клавішами зі стрілочками. За допомогою клавіші Enter можна перейти за посиланням.

Пересуньте курсор до використання і натисніть комбінацію клавіш Meta + ← або Meta + →, щоб перейти до попереднього або наступного використання. Натисніть комбінацію клавіш Ctrl + . або Ctrl + ,, щоб перейти до визначення символу під курсором. Крім того, щоб отримати той самий результат можна навести вказівник миші на символ, натиснути клавішу Ctrl і клацнути лівою кнопкою миші.

Вам також варто зазирнути до меню Навігація і ознайомитися з відповідними клавіатурними скороченнями. Контекстний перегляд — це чудово!

Способи роботи з autotools: automake, autoconf та libtool

Підтримка роботи з autotools у Kdevelop4 є недостатньою. Вам варто скористатися Konsole для запуску скриптів налаштування і створення файла makefile. Передбачено непогану підтримку нетипових файлів makefile. Вам варто також користуватися окремою текою збирання (наприклад project/build).

Коли нетипові файли makefile будуть на місці (скажімо, у каталозі «build»), їх можна буде додати до списку збирання натисканням кнопки у лівому нижньому куті панелі Вибір проекту, якщо позначено каталог build. Після додавання make буде виконано після натискання кнопки Зібрати. Крім того, можна безпосередньо віддати команду make install для певного каталогу: клацніть правою кнопкою миші на пункті каталогу і виберіть make install. Це чудово працює, якщо у вашому робочому наборі багато проектів.

З libtool також можуть виникнути проблеми, якщо ви намагаєтеся виконати діагностику програми, яку було об’єднано за допомогою libtool: програма, яка називається, наприклад, src/bin/program є не є основним виконуваним файлом, а лише скриптом, який працює з бібліотеками.

Проблему можна вирішити належним чином за допомогою консолі, віддайте команду

libtool --mode=execute <виконуваний_файл>

але принаймні поточна версія KDevelop4 не може працювати як слід (взагалі) будь-якою консоллю, окрім типової. Використанню справжнього виконуваного файла (зазвичай, його можна знайти у src/bin/.libs/<exec>) може не спрацювати через використання ним не тих бібліотек, отже доводиться виконувати make install перед кожним запуском програми.

Документація з класів KDE

За допомогою додатка Документація Qt ви можете поєднати документацію KDE з документацією Qt. Відкрийте у вашій програмі для перегляду інтернету сторінку довідника з API KDE і звантажте потрібний вам файл .qch (такий файл передбачено не для всіх модулів). Після цього налаштуйте додаток Документація Qt, додавши до списку звантажені файли. Ось і все! Тепер, коли ви наводитимете вказівник миші на клас KDE, ви зможете побачити посилання Показати документацію з KFooClass, яке вказуватиме на документацію з KFooClass. Приємної роботи.