Konversation/Поширені питання і відповіді на них

From KDE UserBase Wiki
Revision as of 06:24, 29 September 2022 by Yurchor (talk | contribs) (Created page with "Це %Mмоноширинний%M текст. (Konversation >= 1.8.22040) : Це <tt>моноширинний</tt> текст.")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Other languages:


У вікні зникла смужка меню, як її повернути?

Натискання комбінації клавіш Ctrl + M поверне смужку меню на місце. Варто зауважити, що у більшості програм KDE ви також можете скористатися цим клавіатурним скороченням, воно допоможе вам повернути меню на місце.

У моєму дистрибутиві вимкнено піктограму системного лотка, як її повернути на місце?

Параметри -> Налаштувати Konversation -> Поведінка -> Загальне -> Увімкнути системний лоток

Мною вимкнено NetworkManager, я встановлюю з’єднання вручну, але Konversation не може встановити з’єднання у автоматичному режимі, програму доводиться перезапускати

У Konversation для отримання даних щодо мережі використовується модуль KDE Solid. Щоб наказати програмі встановити повторне з’єднання, змініть сервер Solid на FakeNet.

Системні параметри -> Вкладка «Додатково» -> Обладнання -> Мережа -> FakeNet (KDE <4.5). Пересуньте пункт на вершину списку за допомогою стрілок.

Натисніть кнопку Застосувати.

Зауваження

Починаючи з KDE SC 4.5 цей налаштування можна виконати за допомогою розділу Програма керування мережею сторінки Системні параметри -> Обладнання -> Джерела інформації.


Де знайти скрипти, включені до Konversation (/media та інші)?

ипово, програми KDE, зокрема Konversation, шукають дані у двох місцях: загальній структурі каталогів та каталозі локальних ресурсів у теці поточного користувача. Кожна програма шукає каталог зі своєю назвою у обох місцях і використовує знайдені дані. Типово завжди вибирається ~/.kde/share/apps/konversation/scripts, розташування ж загальної теки konversation/scripts, де міститься типовий набір скриптів, що є частиною пакунків з Konversation, встановити важче, оскільки її розташування залежить від обраного вашим дистрибутивом компонування файлової системи.

Загалом кажучи, KDE можна повідомити про каталоги, у яких слід шукати дані, визначенням і експортуванням змінної середовища $KDEDIR або $KDEDIRS. Отже значна частина дистрибутивів використовує саме ці змінні. Відкрийте вікно емулятора термінала KDE Konsole і за допомогою команди echo отримайте дані щодо значень змінних:

echo $KDEDIRS

У відповідь ви побачите щось таке:

/usr

У нашому прикладі загальною текою скриптів Konversation буде /usr/share/apps/konversation/scripts. Якщо значенням якоїсь зі змінних є декілька каталогів, відокремлених двокрапками (":"), KDE виконуватиме пошук у всіх вказаних каталогах у вказаному порядку.

Каталог скриптів вашої домашньої теки, — ~/.kde/share/apps/konversation/scripts — завжди матиме перевагу над загальним. Отже, якщо ви бажаєте внести зміни до одного зі скриптів, що постачаються разом з Konversation, для власного використання, достатньо скопіювати його з загального каталогу до вашого каталогу користувача. Таким чином, під час оновлення Konversation ви не втратите ваші зміни.

Якщо вказаний вище спосіб отримання шляху до теки загальних скриптів не дасть результатів, ви можете спробувати переглянути дані, виведені командою:

kde4-config --install data

Ось ще декілька прикладів типових шляхів до загальної теки скриптів, якщо жоден з описаних вище способів не дає змоги отримати потрібні вам дані:

 /usr/share/apps/konversation/scripts (Gentoo, Kubuntu)
 /usr/share/kde4/apps/konversation/scripts
 /opt/kde3/share/apps/konversation/scripts (SUSE)

Починаючи з версії 1.3.1, ще одним способом визначення місця встановлення скриптів є команда у рядку введення повідомлень Konversation (у нашому прикладі використано скрипт media, оскільки цей скрипт є частиною всіх пакунків з Konversation)

/exec --showpath media

Як зробити текст напівжирним, курсивним або підкресленим?

Приклади:

Ось %Bнапівжирний%B текст.
Ось напівжирний текст.
Ось %Iкурсивний%I текстt.
Ось курсивний текст.
Ось %Uпідкреслений%U текст.
Ось підкреслений текст.
Ось %Sзакреслений%S текст.
Ось закреслений текст.

Це %Mмоноширинний%M текст. (Konversation >= 1.8.22040)

Це моноширинний текст.

Де зберігається список серверів?

У поточній версії Konversation не передбачено попередньо визначеного списку всіх відомих мереж і серверів IRC. Ми плануємо надавати користувачам такий список для звантаження та імпортування. Тим часом, на цій сторінці ви можете знайти скрипт, який додає список з servers.ini програми mIRC до вашого файла налаштувань Konversation.

Якою є адреса URL каналів IRC?

Konversation можна запустити переходом за адресою URL з командного рядка. Можна скористатися такими адресами:

Подробиці: (застаріла чернетка IETF)