Translations:IRC Channels/10/da: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 17: | Line 17: | ||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/mageia-kde #mageia-kde] - KDE-software på Mageia Linux | |[irc://chat.freenode.net/mageia-kde #mageia-kde] - KDE-software på Mageia Linux | ||
|- | |||
|[irc://chat.freenode.net/kde-neon #kde-neon] - KDE neon (Linux-distribution) | |||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/opensuse-kde #opensuse-kde] - KDE-software i openSUSE | |[irc://chat.freenode.net/opensuse-kde #opensuse-kde] - KDE-software i openSUSE | ||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/chakra #chakra] - KDE-software på Chakra | |[irc://chat.freenode.net/chakra #chakra] - KDE-software på Chakra | ||
|- | |||
|[irc://chat.freenode.net/chakra #kaosx] - KDE-software på KaOS | |||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/kde-windows #kde-windows] - KDE-software i MS Windows | |[irc://chat.freenode.net/kde-windows #kde-windows] - KDE-software i MS Windows | ||
|} | |} |
Revision as of 06:40, 15 July 2019
Kanaler (Klik på ikonen for at ordne listen alfabetisk) |
---|
#debian-kde - KDE-software i Debian. Bemærk det anderledes netværk: irc.debian.org kendes også som oftc. |
#fedora-kde - KDE-software i Fedora |
#gentoo-kde - KDE-software i Gentoo |
#kde-freebsd - KDE-software i FreeBSD |
#kubuntu - KDE-software i Kubuntu/Ubuntu |
#kubuntu-es - KDE-software på spansk i Kubuntu/Ubuntu |
#mandriva-kde - KDE-software på Mandriva Linux |
#mageia-kde - KDE-software på Mageia Linux |
#kde-neon - KDE neon (Linux-distribution) |
#opensuse-kde - KDE-software i openSUSE |
#chakra - KDE-software på Chakra |
#kaosx - KDE-software på KaOS |
#kde-windows - KDE-software i MS Windows |