Translations:IRC Channels/12/da: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 19: | Line 19: | ||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/Calligra #Calligra] - Brugere og udviklere af Calligra | |[irc://chat.freenode.net/Calligra #Calligra] - Brugere og udviklere af Calligra | ||
|- | |||
|[irc://chat.freenode.net/GCompris #gcompris] - Brugere og udviklere af GCompris | |||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/gluon #gluon] - Brugere og udviklere af Gluon | |[irc://chat.freenode.net/gluon #gluon] - Brugere og udviklere af Gluon | ||
Line 29: | Line 31: | ||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/kde-edu #kde-edu] - Brugere og udviklere af KDE's undervisningsprogrammer | |[irc://chat.freenode.net/kde-edu #kde-edu] - Brugere og udviklere af KDE's undervisningsprogrammer | ||
|- | |||
|[irc://chat.freenode.net/kde-fm #kde-fm] - Brugere og udviklere af Dolphin and KIO | |||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/kdevelop #kdevelop] - Brugere og udviklere af KDevelop | |[irc://chat.freenode.net/kdevelop #kdevelop] - Brugere og udviklere af KDevelop | ||
Line 35: | Line 39: | ||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/kde-telepathy #kde-telepathy] - Brugere og udviklere af KDE-Telepathy | |[irc://chat.freenode.net/kde-telepathy #kde-telepathy] - Brugere og udviklere af KDE-Telepathy | ||
|-|[irc://chat.freenode.net/kexi #kexi] - Brugere og udviklere af Kexi | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/kexi #kexi] - Brugere og udviklere af Kexi | |||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/kmymoney #kmymoney] - Brugere og udviklere af KMyMoney | |[irc://chat.freenode.net/kmymoney #kmymoney] - Brugere og udviklere af KMyMoney |
Revision as of 06:43, 15 July 2019
Kanaler (Klik på ikonen for at ordne listen alfabetisk) |
---|
#akonadi - Brugere og udviklere af Akonadi |
#akregator - Brugere og udviklere af aKregator |
#amarok - Brugere og udviklere af Amarok |
#amarok.de - Tyske brugere og udviklere af Amarok |
#amarok.es - Spanske brugere og udviklere af Amarok |
#amarok.fr - Franske brugere og udviklere af Amarok |
#rokymotion - Reklame-ting om Amarok |
#apollon - Brugere og udviklere af Apollon |
#Calligra - Brugere og udviklere af Calligra |
#gcompris - Brugere og udviklere af GCompris |
#gluon - Brugere og udviklere af Gluon |
#kaxul - Brugere og udviklere af KJSEmbed |
#kate - Brugere og udviklere af Kate |
#kde-accessibility - Brugere og udviklere af tilgængelighedsprogrammer, herunder KDE Text-to-Speech (KTTS) |
#kde-edu - Brugere og udviklere af KDE's undervisningsprogrammer |
#kde-fm - Brugere og udviklere af Dolphin and KIO |
#kdevelop - Brugere og udviklere af KDevelop |
#kde-games - Brugere og udviklere af KDE's spil |
#kde-telepathy - Brugere og udviklere af KDE-Telepathy |
#kexi - Brugere og udviklere af Kexi |
#kmymoney - Brugere og udviklere af KMyMoney |
#koffice - Brugere og udviklere af KOffice |
#konqueror - Brugere og udviklere af Konqueror |
#kontact - Brugere og udviklere af Kontact |
#konversation - Brugere og udviklere af Konversation |
#kopete - Brugere og udviklere af Kopete |
#krita - Brugere og udviklere af Krita |
#kvirc - Brugere og udviklere af KVirc |
#kwin - Brugere og udviklere af KWin |
#marble - Brugere og udviklere af Marble |
#okular - Brugere og udviklere af Okular |
#plasma - Users and developers of Plasma |
#choqok - Brugere og udviklere af Choqok |
#yakuake - Brugere og udviklere af Yakuake |