Translations:Plasma/Krunner/116/da: Difference between revisions
(Importing a new version from external source) |
No edit summary |
||
Line 8: | Line 8: | ||
|- | |- | ||
|<code> lås </code> || ''låser skærmen'' | |<code> lås </code> || ''låser skærmen'' | ||
|- | |||
|<code> genstart </code> || ''genstarter computeren'' | |||
|- | |||
|<code> sluk </code> || ''lukker computeren ned'' | |||
|} | |} |
Latest revision as of 06:09, 9 January 2018
Eksempler:
Input | Output |
skærm-lysstyrke 100 |
forøger skærmens lysstyrke til 100% |
slumre |
suspenderer computeren til RAM |
lås |
låser skærmen |
genstart |
genstarter computeren |
sluk |
lukker computeren ned |