Amarok/Manual/Organization/CoverManager

This page is a translated version of the page Amarok/Manual/Organization/CoverManager and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎dansk • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎čeština

Správce obalů

Amarok cover manager.png

Správce obalů je nástrojem pro správu obrázků obalů ve vaší sbírce. Umožňuje vám obaly snadno měnit, natahovat všechny chybějící obaly a procházet jimi. Správce obalů naleznete v Nástroje -> Správce obalů.

Při prohledávání místní hudební knihovny se Amarok pokouší o nalezení odpovídajících obalů pro alba. V tomto bodě je Amarok hledá jen v souborovém systému, ne na internetu. Pokud nejsou ve vašich souborech nalezeny žádné, Amarok použije jako obal alba zástupný obrázek, který vypadá jako tento: Nocover amarok.png
Pokud nějakému albu chybí obal nebo není ten současný tím správným, můžete jej natáhnout z internetu pomocí správce obalů.

Procházení obalů

Se správcem obalů je procházení obalů snadné. Můžete se podívat na obal pro kteréhokoli z umělců výběrem ze seznamu nalevo, anebo použít vyhledávací pole pro nalezení správného alba. Ve stavovém řádku vidíte, kolik obalů je v současnosti v seznamu a kolika albům obaly chybí. Také můžete nastavit správce obalů, aby ukazoval alba pouze s anebo bez obalů. Klepnutím pravým tlačítkem myši na obal a výběrem Zobrazit obal si obrázek obalu můžete prohlédnout ve skutečné velikosti.

Natahování chybějících obalů

Pokud jsou alba, jimž obal chybí, můžete se pokusit je všechny automaticky natáhnout z internetu. Pouze v horní části okna vyberte Natáhnout chybějící obaly a správce obalů se obaly pokusí najít. Pokud obal chybí mnoha albům, může to nějakou dobu trvat.

Výměna obalu

Amarok cover manager newcover.png

Pokud nemá některé album správný obal, můžete nový natáhnout z internetu. Klepněte na obal pravým tlačítkem myši a vyberte Natáhnout obal. Otevře se dialogové okno pro hledání nového obalu. Amarok se automaticky pokusí nalézt správný obal alba hledáním podle umělcova jména a názvu alba. Obvykle to pracuje velice dobře, tak jako v příkladu, a vy nejpravděpodobněji uvidíte ve výsledcích ten správný obal, tak jak je tomu v příkladu. Není-li nalezen žádný správný obal, můžete k vyhledání zkusit zadat vlastní slovní spojení nebo změnit zdroj obrázků klepnutím na Nastavit... Můžete si zvolit, kde se má hledat, počítaje v to Last.fm, Google Images, Yahoo! Image Search nebo Discogs. Po nalezení obalu pro album pouze klepněte na OK a změny se použijí.

Jako obal alba můžete použít i obrázek z pevného disku. Pokud budete chtít obrázek uložit do složky s obaly, pojmenujte jej kvůli lepším výsledkům cover.jpg nebo cover.png. Stejně jako předtím, klepněte pravým tlačítkem myši na nesprávný obrázek a klepněte na Nastavit vlastní obal.

Pokud se vám obal vůbec nelíbí, můžete jej odebrat klepnutím pravým tlačítkem myši a vybráním Zrušit nastavení obalu.

Ktip.png
Rada
Tuto nabídku najdete i bez správce obalů. Jednoduše klepněte pravým tlačítkem myši na album nebo píseň ve vašem seznamu skladeb nebo sbírce a přejeďte nad položkou Album.This page was last edited on 3 September 2013, at 15:08. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.