Kdenlive/Підручник/Захоплення відео

  From KDE UserBase Wiki
  This page is a translated version of the page Archive:Kdenlive/Manual/Capturing and the translation is 100% complete.

  Захоплення відео

  Зауваження

  Під час портування на KF 5 було вилучено принаймні захоплення зображення за допомогою Firewire через брак розробників.


  У Kdenlive передбачено функціональні можливості із захоплення відео із зовнішніх пристроїв; наприклад, Firewire, FFmpeg, захоплення з екрана та Blackmagic.

  Налаштувати захоплення можна за допомогою сторінки Параметри -> Налаштувати Kdenlive -> Захоплення (докладніше про це можна дізнатися тут).

  Визначити теку призначення для захоплених даних можна за допомогою вкладки Параметри -> Налаштувати Kdenlive -> Середовище -> Типові теки (докладніше про це тут).

  Щоб захопити відео, виберіть монітор запису і виберіть пристрій для захоплення за допомогою спадного списку, розташованого внизу праворуч.

  Firewire

  Цим пунктом не можна скористатися у нових версіях Kdenlive. Скористайтеся dvgrab безпосередньо з термінала для захоплення відео з firewire.

  Якщо вибрати цей пункт, програма захоплюватиме відео з пристроїв, з'єднаних за допомогою карток і кабелів firewire (також відомого як високошвидкісний послідовий канал IEEE 1394). Програма використовує dvgrab, а параметри роботи програми можна налаштувати після натискання піктограми з трьома рисками або вибору пункту меню Параметри -> Налаштувати Kdenlive. Див. налаштовування захоплення за допомогою Firewire.

  Щоб виконати захоплення відео:

  • З'єднайте ваш пристрій із карткою firewire і переведіть його у режим відтворення.
  • Натисніть кнопку з'єднання
  • Натисніть кнопку запису — зауважте, що вона має змінити колір на сірий, доки триватиме записування.
  • Натисніть кнопку запису ще раз, щоб припинити захоплення даних. Або просто натисніть кнопку «Стоп».
  • Щойно захоплення даних буде завершено, натисніть кнопку від'єднання
  • У діалоговому вікні «Захоплені файли» натисніть кнопку імпортування, щоб автоматично імпортувати захоплені файли до контейнера проєкту.

  Зауваження

  Якщо ваш пристрій не розпочинає відтворювати пристрій джерела після натискання кнопки запису, ймовірно, вам слід запустити відтворення на вашому пристрої вручну, а потім натиснути кнопку «Запис».


  FFmpeg

  Здається, таким чином можна захопити зображення із встановленої вебкамери за допомогою Video4Linux2.

  Захоплення зображення з екрана

  За допомогою цього пункту можна захопити зображення з екрана вашого комп'ютера. У версії 0.9.2 для захоплення зображення буде використано програму recordMyDesktop. Із цією можливістю у версії 0.9.2 пов'язано ваду 2643.

  У версії 0.9.3 захоплення відео з екрана виконується за допомогою програм ffmpeg. Для захоплення відео у версії 0.9.3 ffmpeg має бути зібрано із параметром --enable-x11grab. Саме таку версію ffmpeg включено до складу Ubuntu.

  Щоб перевірити, чи належним чином зібрано програми у вашому дистрибутиві linux, віддайте команду ffmpeg -version у терміналі і пошукайте рядок --enable-x11grab серед виведених даних.[1]

  Якщо ви захоплюєте зображення з екрана і використовуєте X246 з параметрами звуку, і програма завершує роботу у аварійному режимі, як це показано на знімку екрана…

  …потім спробуйте створити профіль для захоплення звуку, де -acodec pcm_s16le замінено на -acodec libvorbis -b 320k. Див. налаштовування Kdenlive.

  Blackmagic

  Цей пункт призначено для захоплення відео з карток захоплення відео Blackmagic від decklink. Впевненості у стабільній роботі цього коду ще немає. Див. ваду 2130.

  Примітки

  1. Тепер маємо дві гілки розробки ffmpeg: Libav і ffmpeg.org. Версія ffmpeg з другої гілки виводить дані налаштовування, якщо віддати команду ffmpeg -version. Версія Libav цього не робить. Отже, цей метод перевірки щодо --enable-x11grab не працюватиме, якщо ви маєте справу із версією Libav.