Kdenlive/Підручник/Ефекти/Дії з прозорістю/Синій екран

  From KDE UserBase Wiki
  This page is a translated version of the page Archive:Kdenlive/Manual/Effects/Alpha manipulation/Blue Screen and the translation is 100% complete.
  Other languages:

  Хромакей

  За допомогою цього ефекту можна скористатися хромакеєм (також відомим як зелений екран або синій екран) у Kdenlive. За допомогою цієї технології можна прибрати з зображення тло однакового кольору. Можливості ефекту є доволі примітивними. Складніші варіанти керування прозорістю або вилучення тла можна знайти у ефекті вибору за кольором.

  Для чорного тла дещо ефективнішим є перехід екран.

  Нижче наведено декілька відеопідручників щодо використання хромакею.

  Базовий підручник з використання хромакею

  1. Позначте кліп, до якого ви хочете застосувати хромакей на монтажному столі.

  2. Знайдіть пункт «Хромакей» на вкладці ефектів і перетягніть його на вкладку властивостей.

  3. Клацніть на кнопці, яка виглядає як крапля води, а потім клацніть на тлі відео. Хромакей буде застосовано до зовнішньої частини тла.

  4. Скористайтеся повзунком розсіювання для керування варіативністю вибору тла, для якого буде використано ефекти хромакею. Цей параметр потребує коригування, якщо використання однотонного тла не є ідеальним.


  Відеопідручник

  Додаткова інформація

  Див. також ефект ротоскопа. У ротоскопії ви малюєте ділянку, і програма усуває усе зображення зовні або всередині цієї ділянки. Це корисно для випадків із тлом, яке розфарбовано у декілька різних кольорів.

  Див. також ефект поглинання відбиття ключового кольору у групі «інші». Ефектом поглинання відбиття ключового кольору (Key Spill Mop Up) можна скористатися для удосконалення країв ділянок при застосуванні ефекту синього екрана, якщо проблеми спричинено відбиттям кольору на об'єктах.

  Див. також ефект вибору кольору, яким також можна скористатися для перетворення кольору на прозорий, але із набагато ширшим спектром параметрів. Цим ефектом можна скористатися для неконтрастного або складного випадку тла.