Kdenlive/Підручник/Ефекти/Розмивання і приховування/Автоматичне маскування

  From KDE UserBase Wiki
  This page is a translated version of the page Archive:Kdenlive/Manual/Effects/Blur and hide/Auto Mask and the translation is 100% complete.
  Other languages:

  Автоматичне маскування

  Цим ефектом можна скористатися для маскування облич людей. Він використовує оцінку руху для стеження за суб'єктами і маскування облич. Це фільтр MLT autotrack_rectangle

  Демонстрація

  Як застосувати автоматичне маскування

  Ознайомтеся із відео, наведеним нижче, щоб дізнатися про те, як застосувати цей ефект. Попередження: робота ефекту не є 100% надійною.

  Стеження за рухом

  Ефект маскування може також бути використано для стеження за рухом об'єкта і скористатися ним пізніше як ключовими кадрами для ефекту або переходу.

  Зауваження

  Описаний тут метод є результатом використання даних стеження за рухом, які обчислюються при застосуванні ефекту автоматичного маскування. Вам не потрібно виконувати усі наведені нижче настанови для створення автоматичної маски, яка приховуватиме обличчя на відео. Настанов із наведеного вище відео достатньо. Крім того, наведеним нижче методом не можна скористатися для поліпшення стеження за маскою, створеною ефектом автоматичного маскування.


  Щоб скористатися цією можливістю, спочатку слід додати кліп, який ви хочете проаналізувати, на монтажний стіл, а потім додати до нього ефект «Автомаскування» (Рис. 1).

  Рисунок 1.

  Перейдіть до першого кадру, у якому видимим є ваш об'єкт, і скоригуйте червоний прямокутник так, щоб він оточував об'єкт, подібно до кола на Рис. 1.

  Далі, натисніть кнопку Аналіз на панелі параметрів ефекту. У відповідь буде розпочато аналіз кліпу (можете стежити за поступом на панелі контейнера проєкту).

  Рисунок 2.

  Коли обробку буде завершено, дані стеження за рухом буде збережено у властивостях кліпу. Щоб скористатися цими даними, ви, наприклад, можете додати кліп титрів і афінний перехід до кліпу, який було проаналізовано, подібно до того, що наведено на Рис. 2.

  Рисунок 3.

  Наступним кроком є імпортування даних руху у переході. Для цього, спочатку, позначте кліп, який було проаналізовано, одночасно натиснувши клавішу Ctrl, щоб було позначено перехід і кліп одночасно. Нарешті, перейдіть до панелі параметрів переходу і виберіть пункт Імпортувати ключові кадри з кліпу. Тепер можна вилучити ефект «Автомаскування» з кліпу на монтажному столі і відтворити проєкт, щоб переконатися у тому, що титри слідують за об'єктом.

  Рисунок 4.


  Позначення пункту «Обмежити кількість ключових кадрів» у діалоговому вікні «Імпортувати ключові кадри» (Рис. 4) призведе до того, що Kdenlive імпортуватиме лише один кадр з вказаної кількості (кількість можна вибрати за допомогою спадного списку). Це корисна можливість, якщо ви хочете вручну редагувати імпортовані ключові кадри, оскільки вона надає змогу обмежити кількість ключових кадрів, які вам доведеться редагувати вручну. Якщо цей пункт не буде позначено, кожен кадр початкового кліпу буде імпортовано як ключовий.

  Вилучення даних стеження за рухом

  Дані стеження за рухом зберігаються у властивостях кліпу. Ви можете переглядати ці дані на вкладці «Аналіз» властивостей (Рис. 5). Вилучити ці дані можна за допомогою натискання кнопки 1.


  Рисунок 5. Властивості кліпу — вкладка «Аналіз».