Kdenlive/Підручник/Ефекти/Коригування кольорів/Коригування RGB

  From KDE UserBase Wiki
  This page is a translated version of the page Archive:Kdenlive/Manual/Effects/Colour Correction/RGB adjustment and the translation is 100% complete.
  Other languages:

  Коригування RGB

  Цей фільтр призначено для простого виправлення кольорів вручну за каналом RGB або шляхом додавання стали, або шляхом зміни гамм або підсилення каналів.

  Простий означає, що обробка відбувається за окремими каналами без врахування взаємозв'язку. Позадіагональні елементи матриці перетворення дорівнюють нулеві — немає взаємозв'язку між кольорами, немає обертання у просторі кольорів. Втім, цього має бути достатньо для більшості завдань. Наприклад, при зніманні у світлі ламп розжарювання синій канал не переноситься у червоний — він просто буде надто малим. Для виправлення зображення достатньо буде підсилення синього (і деяке підсилення зеленого). Так само, у матеріалі, який знято під водою, буде недостатньо червоного — він потребуватиме підсилення червоного каналу.

  Параметри:

  R,G,B
  Ці параметри визначають зміну у кожному з трьох каналів кольорів.
  Дія
  • Додати сталу додає фіксоване значення від -150 до +150 (це значення іноді називають «рівнем чорного» або «налаштуванням»).
  • Змінити гамму змінює значення гамми каналу від 0,3333 до 3,0.
  • Множення множить канал на значення від 0,3333 і 3,0 (іноді називають «підсиленням» або «контрастністю»)

  Зауваження

  Щоб застосувати декілька дій із наведеного вище списку, скористайтеся каскадом екземплярів coloradj_RGB.


  Зауваження

  Додати сталу просто посуває «куб» простору кольорів RGB. Це означає, що на одному кінці у нас виникне порожнє місце, кольори якого буде просто заповнено нулями, а на іншому кінці матимемо «вихід за межі», де усі значення буде обрізано до максимальних (255). Змінити підсилення змінює розмір куба, не змінюючи розташування «чорного» кута. Це, в основному, впливає на виблиски, але може призвести і до «виходу за межі» з обрізанням за значенням 255. Змінити гаму зберігає розташування куба, просто виконує розтягування або стискання у його межах, отже не відбувається заповнення нулями або обрізання.


  Для візуалізації дій цього додатка, застосуйте його до градієнта сірого і спостерігайте за результатом за допомогою «pr0file».

  Зберегти яскравість
  Виправляє значення яскравості, щоб повзунки впливали лише на колір.

  Це фільтр frei0r coloradj_RGB