Kdenlive/Підручник/Підказки зі знімання

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Archive:Kdenlive/Manual/ShootingHints and the translation is 100% complete.
Other languages:

Підказки зі знімання

Використання знятого матеріалу на P2 з Panasonic HVX200 у GNU/Linux, тестовано на Ubuntu

Користуватися знятим матеріалом з карток P2 доволі просто, якщо ви знаєте, як це робити! Файли MXF з карток P2 не можна буде прочитати, доки їх не буде перетворено за допомогою програми mxfsplit, частини комплекту програм FreeMXF. Перетворення буде виконано без втрат даних, отримані файли міститимуть відео та звукові дані, ці дані можна буде редагувати у режимі реального часу у Kdenlive (або Blender 2.5+) на більшості комп’ютерів, випущених протягом останніх п’яти років. Крім того, дані з отриманих файлів може читати FFMPEG. Процедура обробки дуже швидка, перекодування не виконується, отже нею можна скористатися у польових умовах під час зйомки, так само швидко, як просте перенесення з одного пристрою на інший початкових файлів p2.

Перший крок. FreeMXF

Отримайте код MFXlib звідси.

Налаштуйте збирання, зберіть і встановіть програми пакунка за допомогою таких команд, відданих з каталогу, до якого ви зберегли файли коду:

./configure
make
sudo make install

Після цього можна буде користуватися mxfsplit (часиною mxflib).

Другий крок. Використання mxfsplit

Нижче наведено простий скрипт, який слід запускати з емулятора термінала. Цей скрипт перетворює дані з усіх файлів MXF у вказаному каталозі на придатні до користування файли. Виконайте пошук з заміною, щоб узгодити ваші дані щодо /source/directory (каталогу-джерела) та /destination/directory (каталогу-призначення).

# /source/directory
# /destination/directory
#
# change to destination directory
cd /destination/directory
#find all *.MXF files in a specific directory and loop through them using the variable 'i'
for i in /source/directory/*.MXF
do
# use mxfsplit to convert files
STREAM=`mxfsplit -m $i | grep “File=” | cut -c 31-52`
# rename the files so they make sense, appending the word 'converted' to the end of the basename
mv *.Stream "`basename $i .MXF`converted.MXF"
#end loop
done

Висновки

Тепер у вас є скрипт, за допомогою якого просто приготувати відзняті матеріали до редагування (наприклад, за допомогою Kdenlive або Blender) та перекодування (наприклад, за допомогою ffmpeg). FFMPEG можна скористатися для перекодування отриманих файлів .MXF у будь-який бажаний формат. Наприклад, ось таким чином можна приготувати файли для Youtube, Vimeo тощо:

cd ""
for i in *.*
do
ffmpeg -threads 2 -i $i -acodec libmp3lame -aq 192 -vcodec libx264 -vpre slow converted$i.mp4
done