Kdenlive/Підручник/Монтажний стіл/Групування

  From KDE UserBase Wiki
  This page is a translated version of the page Archive:Kdenlive/Manual/Timeline/Grouping and the translation is 100% complete.
  Other languages:

  Групування

  Групування кліпів надає вам змогу з'єднувати кліпи так, щоб їх можна було пересувати як групу зі збереженням взаємного розташування кожного з елементів групи.

  Як групувати кліпи

  Ви можете позначити декілька кліпів у приготуванні їх до групування, утримуючи натиснутою клавішу Shift і одночасно клацаючи лівою кнопкою миші або затисканням лівої кнопки миші із наступним перетягуванням вказівника монтажним столом.

  Щоб згрупувати позначені кліпи, скористайтеся пунктом меню Монтажний стіл -> Згрупувати кліпи або клацніть правою кнопкою миші на позначених кліпах і виберіть у контекстному меню пункт Згрупувати кліпи.

  Розрізання згрупованих кліпів

  Групування також корисне, якщо вам потрібно відокремити звукові доріжки і відеодоріжки і розрізати обидві доріжки у тій самій точці (наприклад, з метою збереження синхронізації відео і звуку).

  Якщо ви розріжете відеокліп за допомогою інструмента леза, і з цим кліпом згрупований звуковий кліп, Kdenlive розріже звуковий кліп у тих самих місцях автоматично.

  Вилучення групування кліпів

  Щоб скасувати групування кліпів, позначте групу кліпів і скористайтеся пунктом меню Монтажний стіл -> Розгрупувати кліпи.

  Поширені питання і відповіді на них

  П.: Як вилучити лише звукову доріжку?

  Відповідь: Клацніть правою кнопкою на кліпі і виберіть у контекстному меню пункт Відділити звук. Звукові дані буде пересунуто на звукову доріжку і згруповано зі відеодоріжкою.

  Клацніть правою кнопкою миші ще раз і виберіть у контекстному меню пункт Розгрупувати кліпи.

  Далі ви можете вилучити лише звукову доріжку.

  Крім того, ви можете зберегти звукові дані у кліпі і скористатися ефектом Виправлення звуку -> Вимкнути звук, щоб просто вимкнути звукову доріжку у кліпі.

  Ще одним способом є вибір пункту Лише відео у меню «Кліп».