digiKam/Співвідношення розмірів

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Digikam/AspectRatios and the translation is 100% complete.
Other languages:

Зміна співвідношення розмірів зображення у digiKam

Створено на основі запису у блозі Мохамеда Маліка (Mohamed Malik) 21 лютого 2011 року

Зображення зазвичай показують у певному співвідношенні ширини до висоти. За допомогою digiKam змінити ці співвідношення дуже просто. Цей інструмент буде корисний під час створення шпалер і зображень з певним співвідношенням розмірів. За його допомогою можна створювати набори шпалер для kde-look.

Нижче наведено настанови з обробки фотографій.

Виберіть зображення і натисніть клавішу F4 або наведіть вказівник миші на зображення і клацніть правою кнопкою, а потім виберіть пункт Змінити. У вікні редактора скористайтеся пунктом меню Перетворення -> Обрізання країв у співвідношенні. Буде відкрито вікно, подібне до наведеного нижче.


Обрізання фотографій


У вікні передбачено декілька типових співвідношень розмірів:

1:1
3:2
4:3
5:4
7:5
10:7 і 5:8

Крім того, у вікні є пункт компонування за правилом «золотого» перерізу. Докладніше про цей різновид компонування можна дізнатися з підручника з digiKam. [1]

У вікні також є пункт нетипового співвідношення розмірів, отже ви можете вибрати будь-яке співвідношення, яке вам подобається.

Після вибору співвідношення ви можете вибрати перетягуванням вказівником миші країв яскравої області на зображенні область, яку слід залишити після обрізання.

Посилання

  1. Додаткові дані щодо «золотого» перерізу можна знайти тут