digiKam/Основи обробки цифрових негативів

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Digikam/Basic RAW Processing and the translation is 100% complete.
Other languages:

Основи обробки цифрових негативів у digiKam

Створено на основі допису у блозі Дмітрія Попова (Dmitri Popov), 11 березня 2013 року

Для нашого прикладу ми скористаємося фотографією відомого собору Святого Сімейства у Барселоні, Іспанія (отримати файл цифрового негатива можна за адресою https://www.box.com/s/cq3uknqt54o3usf1jg3r). Фотографію було зроблено за допомогою фотоапарата Canon PowerShot S90. У файлі цифрового негатива є декілька очевидних недоліків зображення, зокрема видиме викривлення зображення, недоекспоновані ділянки та кольоровий шум. Іншими словами, цей файл цифрового негатива є ідеальним для демонстрації можливостей з виправлення фотографій у digiKam.


Налаштовування декодування цифрових негативів


Перш за все, слід наказати digiKam відкривати файли цифрових негативів у 16-бітовому режимі з використанням типових параметрів. Для цього скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати digiKam, перемкніться на сторінку Декодування RAW. Виберіть пункт На основі типових параметрів, у 16-бітовому режимі і натисніть кнопку Гаразд. Відкрийте файл цифрового негатива для редагування за допомогою натискання клавіші F4 (або скористайтеся пунктом меню Зображення -> Змінити).


Застосування виправлення викривлення об’єктивом


Для початку варто виправити викривлення зображення через недоліки об’єктива. Оскільки у бібліотеці LenFun, яка використовується у digiKam для автоматичного виправлення, немає профілю об’єктива для Canon PowerShot S90, вам слід виправити викривлення вручну. Виберіть у меню пункт Покращення -> Об’єктив -> Викривлення, далі скористайтеся повзунком Основне для визначення потужності виправлення. Ви також можете просто ввести відповідне значення у поле, розташоване поряд із повзунком. У нашому прикладі слід вкзаати значення -27. За допомогою зображення попереднього перегляду переконайтеся, що викривлення виправлено, і натисніть кнопку Гаразд, щоб застосувати його до зображення.

Використання інструмента локальної контрастності

Хоча автоматикою Canon PowerShot S90 і було виконано певну роботу зі створення добре експонованого зображення, на фотографії все ще є трохи недоекспоновані ділянки. Найпростішим способом виправлення проблеми є застосування інструмента локальної контрастності (Покращення -> Локальна контрастність). Достатньо буде використати типові значення,хоча ви можете спробувати поекспериментувати з іншими значеннями параметрів контрастності. Втім, не варто надто захоплюватися, — остаточний результат може стати неприроднім. Крім того, до того, як ви почнете вносити зміни до типових параметрів, варто зберегти їх як типовий набір за допомогою кнопки Зберегти як. Пізніше початкові параметри можна завантажити за допомогою кнопки Завантажити.


Застосування вилучення шумів


Наступним кроком буде використання інструмента усування шумів (Покращення -> Вилучення шумів). Хоча типові механізми вилучення шумів у фотоапараті здебільшого призводять до непоганих результатів, ви можете скоригувати зображення так, щоб ці результати стали ще кращими. Під час експериментування з різними наборами параметрів вилучення шумів, варто перемкнути програму у режим масштабування у 100%. У такому режимі результати застосування інструмента стануть набагато помітнішими. Для перемикання програми у цей режим скористайтеся пунктом 100% зі спадного списку Масштаб. Далі, скористайтеся смужками гортання для пересування області перегляду на бажану ділянку фотографії. Крім того, ви можете скористатися кнопкою Панорамування у нижньому правому куті вікна попереднього перегляду для відкриття мініатюри зображення, на якій можна просто перетягнути позначений червоною лінією прямокутник у потрібну частину зображення за допомогою вказівника миші. Щоб переглянути попередні результати застосування інструмента вилучення шумів, натисніть кнопку Спробувати.


Збільшення різкості на фотографії


Нарешті, можна трохи збільшити контрастність фотографії. Скористайтеся для цього пунктом меню Покращення -> Різкість. Скоригуйте рівень різкості за допомогою повзунка Різкість і натисніть кнопку Спробувати, щоб переглянути результат. Знову ж таки, вам варто збільшити зображення, щоб краще було видно деталі.