digiKam/Використання підтримки додатків XMP у digiKam 2

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Digikam/Using XMP Sidecar support in digiKam 2 and the translation is 100% complete.
Other languages:

Використання підтримки додатків XMP у digiKam 2

Створено на основі допису у блозі Мохамеда Маліка (Mohammed Malik), 18 березня 2011 року

Що таке додаток XMP? Це додатковий файл з метаданими зображення у форматі XMP. Замість записування даних ддо файла зображення створюється файл XMP, пов’язаний з зображенням.

Приклад

Якщо знімок має назву mohamedmalik.JPG, програма створить у тому самому каталозі файл метаданих з назвою mohamedmalik.JPG.XMP. У цьому файлі міститимуться всі нові і попередні метадані, сам файл зображення не змінюватиметься. Ця можливість є дуже корисною для запису метаданих файлів цифрових негативів.

У програмі передбачено багато параметрів налаштування додатка XMP.

У головному вікні digiKam скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати digiKam і перейдіть на сторінку Метадані.Можна скористатися одним з чотирьох варіантів:

  • Записувати лише до файла зображення — якщо буде вибрано цей варіант, програма не використовуватиме XMP і записуватиме метадані безпосередньо до файла зображення.
  • Записувати лише до додатка XMP — якщо буде вибрано цей пункт, програма записуватиме метадані лише до окремих файлів XMP у каталозі зображення.
  • Записувати до зображення та до додатка XMP — програма записуватиме метадані до XMP та файла самого зображення.
  • Записувати до додатка XMP лише для зображень, призначених лише для читання — якщо буде вибрано цейй варіант, програма записуватиме додатки XMP лише для зображень, для яких встановлено атрибут «лише для читання».