digiKam/Робота з версіями

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Digikam/Versioning and the translation is 100% complete.
Other languages:

Робота з версіями зображень у digiKam 2

Створено на основі допису у блозі Дмітрія Попова (Dmitri Popov), 28 березня 2011 року

Під час редагування фотографій у digiKam, ймовірно, варто залишати початкові зображення незмінними. Ось тут вам і допоможе можливість роботи з версіями. За її допомогою ви зможете кожну з проміжних версій редагування початкового зображення як окреме зображення зі списком всіх застосованих до нього дій з редагування.

Принципи роботи з версіями доволі очевидні. Після створення зміненої версії фотографії натисніть кнопку Зберегти як нову версію. У відповідь дані зміненої версії буде записано до окремого файла. Не забувайте, що якщо ви працюєте з файлом цифрового негатива (RAW), всі дані версій буде записано у одному з форматів, підтримку яких передбачено у програмі. Типовим форматом є JPEG, але ви можете вибрати якийсь інший формат. Зробити це можна за допомогою пункту меню Параметри -> Налаштувати digiKam. Перейдіть на сторінку Редагування зображень і виберіть бажаний формат зі спадного списку Зберігати файли як. Щоб використати значення параметрів, відмінні від загальних і зберегти певну версію у іншому форматі, натисніть кнопку з трикутничком і виберіть бажаний формат з меню Зберегти у форматі.

Типово, всі версії автоматично зберігаються у тому самому альбомі, що і початкове зображення. Отже у деяких альбомах можуть утворитися цілі набори мініатюр одної фотографії. У digiKam передбачено елегантне вирішення цієї проблеми: ви можете об’єднати початкове зображення і всі його версії у одну групу. Щоб зробити це, позначте початкове зображення і всі його версії, наведіть вказівник миші на одне з позначених зображень, клацніть правою кнопкою і виберіть у контекстному меню пункт Згрупувати позначені тут. У відповідь всі позначені зображення буде зібрано у стос, у нижньому правому куті якого буде показано кількість зображень у групі. Крім того, ви можете зберегти версію у окремому альбомі: натисніть кнопку з трикутничком, розташовану поряд з кнопкою Зберегти як нову версію, виберіть пункт Зберегти нову версію як і вкажіть теку призначення.Щоб переглянути всі версії певної фотографії, позначте початковий варіант у його альбомі і розгорніть бічну панель версій, розташовану праворуч. На панелі буде показано всі версії позначеної фотографії з повним списком дій з редагування.