Jump to content

Поширені питання щодо KPhotoAlbum та відповіді на них

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page KPhotoAlbum FAQ and the translation is 100% complete.

Чи можу я за допомогою програми впорядковувати свої відеозаписи? Чи буде створено мініатюри для попереднього перегляду? Чи можна відтворити відео за допомогою програми?

Як зробити так, щоб у підказці при наведенні вказівника миші на пункт зображення було показано коментарі?

Натисніть комбінацію клавіш Ctrl + T. На панелі попереднього перегляду також буде показано збільшену мініатюру зображення.

Як вилучити ключове слово?

Відкрийте зображення для редагування, виберіть ключове слово, наведіть на нього вказівник миші, клацніть правою кнопкою і виберіть пункт вилучення ключового слова з меню.

Чи можна розподілити мої зображення за декількома каталогами?

Якщо всі ваші каталоги зображень розташовано у спільному кореневому каталозі, ніяких проблем не виникне. Іншими словами, ви можете створювати ієрархію каталогів, у яких будуть лише зображення. У поточній версії KPhotoAlbum ще не передбачено повної підтримки декількох кореневих каталогів зображень, але ви можете скористатися параметром командного рядка -c для визначення кореневого каталогу зображень, яким ви бажаєте скористатися:

kphotoalbum -c Pictures/index.xml

Назва типового кореневого каталогу зображень зберігається у файлі налаштування вашого домашнього каталогу ~/.kde/share/config/kphotoalbumrc. Запис кореневого каталогу виглядає так: configfile=/home/<користувач>/Pictures/index.xml.

Чи можу я пересунути мої зображення у інший каталог на диску?

Так, з версії 1.1 KimDaBa/KPhotoAlbum зберігає контрольні суми кожного зображення. Перш ніж пересувати зображення, варто скористатися пунктом меню Обслуговування -> Переобчислити контрольну суму (ця порада знадобиться, лише якщо ви вносили зміни до зображень, наприклад, усували наслідки ефекту «червоних очей»). (Автор поради: Jesper Pedersen)

Якщо позначено декілька зображень, не можна рухатися списком зображень за допомогою натискання клавіш PageUp і PageDown. Я бачу перше зображення. Як використати PgUp і PgDn для пересування між зображеннями?

Вам не слід натискати Enter на панелі мініатюр для перегляду декількох зображень; для цього слід використовувати пункт меню Зображення -> Переглянути або натиснути комбінацію клавіш Ctrl + I. Крім того, перед переглядом вам слід позначити всі зображення, які ви бажаєте переглянути.

Ви можете пов’язати клавішу Enter з дією, яка типово виконується після натискання комбінації клавіш Ctrl + I за допомогою пункту меню Параметри -> Налаштувати скорочення. Оскільки Enter за типових налаштувань пов’язано з дією Увімкнути/Вимкнути повноекранний режим, вам слід визначити нову клавіатурну прив’язку для переходу до повноекранного режиму. Наприклад, ви можете для перемикання у повноекранний режим клавішу F (щоб поведінка була подібною на поведінку mplayer). Просто на забудьте натиснути Ctrl + A перед Enter, якщо ви бажаєте переглянути ВСІ зображення.

Як скопіювати зображення до іншого каталогу?

Просто позначте відповідні зображення, а потім перетягніть і скиньте їх до вікна Konqueror або Dolphin.

Чи передбачено у програмі можливість експортування назв файлів для списку зображень?

Просто позначте зображення, а потім перетягніть і скиньте їх до вікна термінала (наприклад, Konsole або gnome-terminal).

Крім того, ви можете скористатися пунктом меню Зміни -> Копіювати.

Пам’ятайте, що у деяких редакторах не передбачено належної підтримки перетягування зі скиданням.

Які дані можна зберігати у полі ключових слів?

За допомогою ключових слів можна пов’язати зображення з відповідними словами для полегшення подальшого пошуку. Ви можете вибирати ключові слова для ваших зображень довільним чином. Ось декілька підказок, які допоможуть вам визначитися з переліком ключових слів до ваших зображень:

  • Намагайтеся використовувати якомога ширші поняття. Якщо ключове слово є надто специфічним, його можна буде використати лише до незначної кількості зображень, їх буде важче згадати, їх застосування до зображень не вдасться виконати швидко. Загальні ключові слова набагато корисніші, ніж може здатися на перший погляд, оскільки, якщо зображень, пов’язаних з ключовим словом, виявиться багато, ви зможете ужорсточити умови пошуку додатковими ключовими словами (наприклад, виконати пошук одразу за ключовими словами «Смішне» і «Вечірка»). Вам легше буде запам’ятати набір ваших ключових слів, якщо ці ключові слова будуть загальними і простими (приклади: смішне, родина, взято з інтернету, чудовий пейзаж тощо).
  • Встановлюєте ключові слова згідно до дій, які ви плануєте виконати над зображеннями. Ви, наприклад, можете скористатися ключовим словом «шапалери», якщо призначенням зображення є використання для тла стільниці, або «Gimp», якщо зображення потребує ретушування. Інший приклад: вкажіть «+++» для зображень, які здаються вам чудовими. Таким чином, вам легше буде підбирати набори зображень для вражаючих показів слайдів. Щоб розмістити на вашому веб-сайті лише найкращі фотографії з вашої подорожі до Криму (не всі 1000 знімків, які у вас є!), виконайте пошук за ключовими словами «+++» і «Крим», ось і все!

Як впорядкувати зображення за назвою файла або текою, а не за датою?

У поточній версії KPhotoAlbum такої можливості не передбачено, але ви можете шукати зображення за назвою файла або назвою теки.

Коли я встановлюю мітки для декількох зображень одночасно, я просто хочу змінити одну або дві мітки, а не позначати всі пункти для всіх зображень. Що робити?

У полів позначок KPhotoAlbum 3 є три стани: ви можете зняти позначку ключового слова для всіх зображень, залишити позначку незмінною або пов’язати з ключовим словом всі зображення. У деяких темах KDE проміжний стан на вигляд нічим не відрізняється від позначеного стану, отже вам, ймовірно, варто змінити тему.

Я хочу додати до своєї збірки теку з зображеннями без копіювання цих зображень до дерева каталогів KPhotoalbum

У майбутніх версіях KPhotoAlbum буде передбачено можливість визначати декілька кореневих тек зображень, але у вас може виникнути потреба у цій можливості вже зараз, — навряд чи варто копіювати 10.000 зображень до теки KPhotoAlbum. Якщо вам не страшно скористатися командним рядком, ви можете вирішити проблему у перший з наведених нижче способів. Якщо ж вам подобається Konqueror, скористайтеся другим способом.

  • За допомогою командного рядка перейдіть до кореневої теки зображень KPhotoAlbum. Віддайте команду
ln -s ВАША_ТЕКА ./


ВАША_ТЕКА — це адреса теки, яку слід включити до переліку тек. Буде створено посилання на цю теку без копіювання файлів

  • У Konqueror, відкрийте вікно з кореневою текою зображень KPhotoAlbum та інше вікно з батьківською текою теки, яку ви бажаєте включити до каталогу. Натисніть і утримуйте комбінацію клавіш Ctrl + Shift, п потім перетягніть позначку теки, яку слід включити, на ПОРОЖНЄ місце у кореневій теці зображень KPhotoAlbum (вам не слід скидати посилання у якусь іншу теку). Якщо ви не утримуватимете натиснутою комбінацію клавіш Ctrl + Shift, буде відкрито меню з пунктами варіантів дій: копіювати, пересунути чи створити посилання на теку. Виберіть пункт створення посилання.

Як вилучити з бази даних KPhotoAlbum вилучені зображення

Якщо ви вилучили файли зображень, які є у базі даних KPhotoAlbum за допомогою сторонньої програми, пункти таких зображень буде позначено спеціальною піктограмою у вікні KPhotoAlbum, аж доки ви не вилучите зображення з бази даних.