KDevelop4/Підручник/Початкові зауваження щодо KDevelop

This page is a translated version of the page Kdevelop4/Manual/Meet KDevelop and the translation is 100% complete.
Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎dansk • ‎français • ‎русский • ‎українська • ‎中文(中国大陆)‎

Початкові зауваження щодо KDevelop

KDevelop — сучасне комплексне середовище для розробки (IDE) мовою C++ та іншими мовами. Це середовище є частиною проекту з розробки стільничного середовища KDE. Через це з середовищем можна працювати у Linux (навіть у інших робочих середовищах, наприклад, GNOME), а також у інших варіантах Unix та у Windows.

У KDevelop передбачено всі можливості сучасних комплексних середовищ розробки. Для роботи з великими проектами та програмами найважливішою можливістю є те, що KDevelop розуміє C++: середовище виконує обробку всієї кодової бази і запам’ятовує елементом яких класів є кожна з функцій, де визначено і яким є тип кожної зі змінних, а також багато інших параметрів вашого коду. Наприклад, нехай у одному з файлів заголовків вашого проекту визначено клас

class Car {
  // ...
  public:
    std::string get_color () const;
};

а пізніше у програмі використано такий код:

Car my_ride;
// ...якісь дії з цією змінною...
std::string color = my_ride.ge

середовище запам’ятає, що фрагмент my_ride у останньому рядку є змінною типу Car, отже запропонує вам доповнення коду ge у форматі get_color(), оскільки ця функція є єдиною функцією класу Car, назва якої починається з «ge». Замість введення повної назви функції вам достатньо натиснути Enter, щоб отримати ціле слово. Таким чином, ви можете зекономити час і уникнути неприємних друкарських помилок, крім того, вам не потрібно буде запам’ятовувати точні назви тисяч функцій і класів, з яких складаються великі проекти.

Для другого прикладу використаємо такий код:

double foo ()
{
  double var = my_func();
  return var * var;
}

double bar ()
{
  double var = my_func();
  return var * var * var;
}

Якщо ви наведете вказівник миші на символ var у функції bar, середовищем буде пункт для показу всіх використань цього символу. Якщо ви натиснете цей пункт, середовище покаже всі використання змінної у функції bar, оскільки KDevelop розуміє, що змінна var у функції foo це зовсім інша змінна. Крім того, клацання правою кнопкою миші на назві змінної надасть вам змогу перейменувати її. Середовище виконає заміну змінної лише у функції bar, але не чіпатиме зміну з тією самою назвою у функції foo.

KDevelop не лише редактор коду з елементами штучного інтелекту, KDevelop дуже добре виконує інші дії. Звичайно ж, середовище підсвічує код різними кольорами; передбачено інструмент керування відступами, вбудований інтерфейс зневадника GNU gdb; середовище здатне показувати документацію до функції, якщо ви наведете вказівник миші на запис функції у коді; середовище може працювати з різними середовищами збирання та компіляторами (наприклад, з проектами, заснованими на make та cmake), а також вміє ще багато чого, що ми і обговоримо у цьому підручнику.


This page was last edited on 3 June 2011, at 19:11. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.